Magyar Kupa: A Fradi és az Újpest is továbbszenvedte magát - az összes eredmény egy helyen

Ami a Fradinak és az Újpestnek sikerült, az a Videotonnak, az MTK-nak és a Haladásnak nem - videó.
Budai László 2016. november 30., szerda 19:26
Szerző: Budai László 2016. november 30., szerda 19:26

A legtöbb NB I-es csapathoz hasonlóan a Fradinak sem volt könnyű dolga ma a Magyar Kupában. Bár a zöld-fehérek Djuricin góljával vezetést szereztek a Puskás Akadémia ellen az első félidőben, a második játékrészben Tischler egyenlített.

Ezen a találkozón is jöhetett a hosszabbítás, ami ezúttal döntött is: a Busai által kiharcolt tizenegyest Gera értékesítette. Ezzel a találattal pedig a Fradi végül továbbjutott.

Gólnélküli első félidőt hozott a Kozármisleny-Újpest mérkőzés a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között. A második játékrész elején azonban egyből támadóbb lett a mérkőzés: előbb Diarra beívelése és Perovic fejese után megszerezte a vezetést az Újpest, majd Városi találatával egyenlített az NB II-es Kozármisleny.

A rendes játékidő alatt nem is született több gól, és a hosszabbításban sem, így a büntetőrúgások döntötték el a továbbjutást. A tizenegyesrúgásokat pedig a hibátlan lila-fehérek nyerték, a hazaiak részéről éppen a gólszerző Városi rontott.

A legnagyobb meglepetés a Videoton meccsén született: a Budafok 2-1-re legyőzte a fehérváriakat. Grúz szerzett vezetést a 29. percben, amit Bódi egyenlített ki a második félidőben, ám a hajrában Kovács látványos találata után nyert Prukner László csapata.

Szintén búcsúzott az MTK, amely a Dorogtól kapott ki. A meccs a 75. percben dőlt el: Bor kapott labdát a tizenhatoson belül és lőtt ballal laposan a rövid sarokba (1-0).

A két NB I-es csapatot a Haladás is követte, amely az NB III-as Érdtől kapott ki büntetők után (3-3, 5-3).

Simán nyert a Honvéd, amely ötöt lőtt a Ménfőcsanaknak. A DVTK 4-1-el jutott tovább, igaz, egy félidőn át remekül tartotta magát a Putnok, akkor 1-1 volt az állás.

A Gyirmót 2-0-val ejtette ki a Kecskemétet.