A másodosztályú ETO ellen búcsúzott a Vidi a Magyar Kupától

Az ETO hátrányból fordított és az elsőosztályú Fehérvárt búcsúztatva jutott a legjobb négy közé.
Póczik Dávid 2022. március 3., csütörtök 22:07
Szerző: Póczik Dávid 2022. március 3., csütörtök 22:07

Még egy hely volt kiadó a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe, melyért két nagy rivális, az ETO FC és a MOL Fehérvár FC vívott a győri ETO Parkban.

A mérkőzés első igazán nagy lehetősége az ETO előtt adódott. A 25. percben előbb Tuboly esett el a tizenhatoson belül, büntető-gyanús körülmények között, ám a játékvezető nem ítélt semmit. A lepattanó labdát aztán Farkas Balázs lőtte éles szögből Kovács kapusba, akiről szögletre pattant a labda.

A Vidi az első félidő hajrájában hosszas próbálkozás után végül meg tudta bontani a győriek védelmét. A 43. percben egy kényszerítő után Petrjak ballal a jobb felsőbe zúdította a labdát, 0-1.

Az 55. percben Kovács ugratta ki remekül Farkast, aki az ötös jobb sarkáról próbálkozott, de Kovács jól jött ki és hárítani tudott.

A 62. percben Fadgyas óriási védéssel tartotta meccsben a hazaiakat. A jobb oldalon vezetett támadást a Vidi, a beadás után Petrjak az ötösről lőtt kapura, Fadgyas bravúrral védett, a kipattanó Hangya elé került, aki nem sokkal lőtt kapu mellé.

A találkozó 71. percében Kiss Máté állt oda egy szabadrúgáshoz, amit sebészi pontossággal a kapu bal felső sarkába tekert, ezzel egyenlített a Győr, 1-1.

Néhány perccel később a Vidi bekkje, Fiola Attila begyűjtötte második sárgáját, ezzel megfogyatkoztak a vendégek.

A mérkőzés 93. percében tizenegyest kapott az ETO, amit Farkas Balázs higgadtan a jobb alsóba passzolt, ezzel a győriek 2-1-re legyőzték a Fehérvárt és a legjobb négy közé jutottak.

Magyar Kupa, negyeddöntők

ETO FC GYŐR - MOL FEHÉRVÁR 2-1  (Kiss 71., Farkas 93. - büntető ill. Petrjak, 43.)

Kiállítva: Fiola, 72.

ETO: Fadgyas - Kiss, Bagi, Csonka - Kovács, Toma, Vitális, Tuboly, Forgács (Tamás, 58.) - Szimcsó (Óvári, 67.), Farkas (Bacsa, 95.)

(cserék: Ruisz, Bacsa, Berki, Erdei, Fodor, Klausz, Óvári, Pereira, Priskin, Tamás, Vernes, Vidnyánszky)

MOL Fehérvár: Kovács - Bese (Nego, 61.), Fiola, Stopira, Hangya - Dárdai (Kodro, 94.), Alef, Ruben Pinto, Lednev (Makarenko, 61.), Petrjak (Rus, 80.) - Nikolics (Bamgboye, 80.)

(cserék: Kovácsik, Bamgboye, Evandro, Géresi, Heister, Kodro, Makarenko, Nego, Rus, Shabanov, Szendrei, Zulj)