Fotó: MTI/Kovács Tamás

Magyar Kupa: A válogatottból kimaradt Nikolics triplázott, gond nélkül jutott tovább a Vidi és a Paks is - eredmények

A Fehérvár három-, a Paks ötgólos győzelmet aratott a Magyar Kupa negyedik fordulójának utolsó két mérkőzésén.
Nyikes Zoltán 2021. november 3., szerda 14:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 3., szerda 14:19

Két mérkőzés maradt hátra szerda kora délutánra a Magyar Kupa negyedik fordulójából, a MOL Fehérvár FC a harmadosztályú BVSC-Zugló, míg a Paksi FC az NB II-es III. Kerületi TVE otthonában lépett pályára.

Bekezdett a Vidi Zuglóban, a 3. percben Nikolics máris vezetést szerzett, de ezt követően két perc alatt még egy nagy helyzete és egy kapufája is volt a vendégeknek. A félidőre sikerült is megnyugtató előnyt kiharcolniuk, Dárdai is betalált, Nikolics pedig duplázott, így nem sok nyitott kérdés maradt az első félidő után.

A folytatásban is a Vidi uralta a játékot és ez gólokban is megmutatkozott, előbb Nikolicsnak összejött a mesterhármas, majd a csereként pályára lépő Kodro is betalált. A becsületgólt a 80. percben szerezték meg a hazaiak Szalánszki bombájával, majd az utolsó percben sikerült háromra csökkenteni a hátrányukat Fisli révén, így 2-5-tel ért véget a találkozó.

A Paks még gyorsabban dűlőre vitte a továbbjutás kérdését, Bognár György együttese már a 18. percben 4-0-ra vezetett, a 30. percben pedig ötgólos volt az előnye a másodosztályú ellenfél otthonában. A fordulás után visszább vett az NB I-es csapat és helyzetek ugyan mindkét oldalon adódtak, de újabb találat már nem esett.

A Magyar Kupa 5. fordulójában a Fehérvár a Szeged-Csanád Grosics Akadémiával, míg a Paks a Csákvárral találkozik.

Magyar Kupa, 4. forduló

A mérkőzésekről bővebben itt olvashatsz!

BVSC-Zugló (III.)–MOL Fehérvár FC 2-5 (Szalánszki 80., Fisli 90., ill. Nikolics 3.,38., 62., Dárdai 29., Kodro 69.)

III. Kerületi TVE (II.)–Paksi FC 0-5 (Böde 4., Pethő 10., Szabó J. 12., Bognár 18. - 11-esből, Nagy R. 30.)

MOL Magyar Kupa: Egy NB I-es párharc és Vasas-Fradi is jön a nyolcaddöntőben
Az Újpest a Kisvárdát kapta ellenfélnek, az FTC a Vasashoz, a Honvéd Kecskemétre, a Gyirmót Békéscsabára látogat; a Vidi a Szegedet, a Paks a Csákvárt kaphatja ellenfélnek, ha továbbjut.