Bombameglepetés a Magyar Kupában: Kiesett a Fradi!

A Magyar Kupa 7. fordulójának keddi mérkőzésein az NB I-es csapatok közül a Videoton, a DVSC és a Diósgyőr jutott tovább, óriási meglepetésre kiesett a Fradi és a Haladás is.
Privacsek András 2017. október 24., kedd 15:18
Szerző: Privacsek András 2017. október 24., kedd 15:18

Meglepetésre az NB II-es Kisvárda kezdett jobban a Ferencváros ellen. Kondás Elemér csapata uralta az első félórát, sőt ziccerig is eljutott, de Lukács 3 méteres fejese a kapufán csattant. A 36. percben aztán vezetést szereztek a várdaiak, miután Otigba szabálytalankodott Horváth Zoltánnal szemben a tizenhatoson belül, a sértett a kapu közepébe vágta a 11-est.

A második félidőben is a másodosztályú csapat volt veszélyesebb, a hajrában azonban átvette az irányítást a Fradi. A 79. percben a csereként beállt Böde lövését a gólvonalról vágta ki Ryasko. A 87. percben Hej mindent eldönthetett volna, de nagy helyzetben Dibuszba lőtt. A Kisvárda azonban óriási meglepetésre megverte a Ferencvárost és elbúcsúztatta az elmúlt három kiírás győztesét.

Doll fenyegető üzenete: „Némelyik játékos meglátja majd, hogy néz ki a jövő a Ferencvárosban”
A zöld-fehérek vezetőedzője szerint néhány játékosának túl magas a Kisvárda szintje. Nagyon kritikusan értékelt a Magyar Kupa-búcsú után.

MK, 7. forduló, kedd:

Kisvárda (NB II) - Ferencváros 1-0 (Horváth Z., 38. - 11-esből)

Ferencváros: Dibusz - Pedroso, Otigba, Blazic, Sternberg (Botka, 46.) - Batik (Amadou, 46.), Leandro - Lovrencsics G. (Böde, 53.), Spirovski, Paintsil - Kundrák

Dabas (NB III) - Videoton 0-4 (Scsepovics 22., Szabó 38., 93. - 11-esből, Tamás 40.)

Videoton: Horváth T. - Nego, Mocsi, Fiola (Suljic, 65.), Tamás - Szabó B., Szolnoki, Pátkai (Bolla, 47.), Géresi - Lazovics, Scsepovics (Tóth B., 47.)

Tiszaújváros (NB III) - Haladás 1-1 (Illés 43.), 11-esekkel 3-1

Haladás: Gyurján - Jánvári, Schimmer., Jagodics, Tóth D. - Németh M., Tóth M., Kovács L, Bolla - Pinte, Martinez

Monor (NB III) - DVSC 2-3 (Sági 74., 2-3 Tóth Á. 83., ill. Szekulics 48., 53., Bíró 51.)

DVSC: Novota – Kuti, Szilvási, Mészáros N. (Takács T. 77.), Barna – Bíró P., Szekulics (Kusnyír 86.), Filip, Nagy K. – Tisza, Tabakovic (Csősz 36.)

Balassagyarmat (NB III) - DVTK 0-1 (Tóth B. 55.)

DVTK: Antal - Nagy T., Kocsis (Forgács, 26.), Oláh B., Bárdos - Eperjesi, Tóth B., Kitl M., (Lipták, 83.), Szabó II. B. (Ternován, 64.) - Bacsa, Óvári

Cigánd – Füzesgyarmat 1-1, 11-esekkel 3-1