A Diósgyőr a kupában mentette meg edzője állását

A Magyar Kupában tudott javítani az utóbbi hetek gyenge bajnoki teljesítményén a DVTK, amely 2-0-ra győzött és továbbjutott kedden, a másodosztályú ZTE vendégeként.
Dudás Gábor 2018. október 30., kedd 21:47
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 30., kedd 21:47

Bátran kezdett és uralta is a játékot egy ideig a másodosztályú ZTE, de kaput eltaláló lövésig nem jutott az első játékrészben. A talán vezetőedzője, Fernando Fernández állásáért is játszó (sajtóhírek szerint a hétvégi bajnoki vereség után közel került a menesztéshez a spanyol) DVTK nehezebben lendült játékba (bár a 10. percben így is akadt egy gólhelyzete), de végül elkapta a fonalat és a vezetést is megszerezte.

A 44. percben Juhar kapásból lőtt balról, kiszorított helyzetből, amit Szemerédi még bravúrral védett, azonban a hosszún érkezett Nagy Tibor, aki még élesebb szögből már az üres kapuba talált (0-1).

A fordulás után megint a ZTE dominált és ez egyre inkább megmutatkozott a helyzetekben is. Popin kétszer is betalálhatott volna akár, de a helyére beállt Novák, illetve Madarász lábában is benne maradt a gól, Rados többször is jól avatkozott játékba.

A 79. percben aztán eldöntötte a továbbjutás kérdését a DVTK: a bizonytalankodó zalai védelem asszisztálása mellett Hasani vágta a labdát a kapuba 11 méterről (0-2).

Fernando: "Nem álltunk vissza, csak nem működtek a dolgok" - erős Diósgyőrről is beszélt
A DVTK vezetőedzője szerint a két legfontosabb céljukat, a továbbjutást és a rossz sorozatuk megszakítását elérték a ZTE elleni Magyar Kupa-meccsen, így csak a pozitívumok maradnak meg számára.