Felcsút, 2018. február 28. A gólszerzõ Antonio Perosevicet (b2), a felcsúti együttes játékosát csapattársai köszöntik, Ezekiel Isoken Hanty (b), Szakály Péter (j2) és Dejan Trajkovski (j) a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntõjében játszott Puskás Akadémia FC - Zalaegerszeg mérkõzésen a felcsúti Pancho Arénában 2018. február 28-án. A Puskás Akadémia FC hosszabbítás után 2-0-ra gyõzött, így 2-1-es összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé. MTI Fotó: Illyés Tibor

Szenvedett a Puskás Akadémia a Magyar Kupában: Hosszabbításban búcsúztatták a ZTE-t

Pintér Attila cserei szállították a győzelmet, és ezzel együtt a továbbjutást a Puskás Akadémiának a Zalaegerszeg ellen a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.
Csakfoci Admin 2018. február 28., szerda 20:53
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 28., szerda 20:53

A Puskás Akadémia hazai pályán fogadta a végig masszívan játszó Zalaegerszeget a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján. Az első félidő 25. percéből csak Molnár helyzetét lehetett feljegyezni, azonban a felcsúti középpályás a kapus kezébe fejelt. Negyedóra elteltével ismét Molnár volt aktív, aki két szép csel után éles szögből lőtt, de a vendégek kapusa szögletre mentett (0-0).

A második játékrészben Pintér Attila cserélt, Molnár helyére Diallo állt be, aki három perccel később gólt fejelt, és így hosszabbításra mentette a meccset (1-0). A gól után a hazaiak vérszemet kaptak. Diallo ismét eredményes volt, de Solymosi játékvezető nem adta meg a találatot, mivel a kapussal szabálytalankodott a csatár.

A kétszer tizenöt perces hosszabbításban a Puskás fölénye góllá érett. A 109. percben Polényi nem tudott felszabadítani a tizenhatoson belül, amit Perosevic góllal büntetett, és így 2-1-es összesítéssel a Puskás Akadémia jutott tovább.

Puskás Akadémia - ZTE 2-0 (Diallo 56., Perosevic 109.)

PAFC: Hegedüs L. – Klinar, Heris, Spandler, Trajkovski – Zsidai (Perosevic, 57.) – Molnár G. (U. Diallo, 53.), Knezevic, Bacelic-Grgic, Szakály – Henty.

ZTE: Kovács Z. – Polényi, Devecseri, Króner, Fodor Á. – Hudák, Patvaros – Nagy G., (Babati, 62.) Bedi, Vernes – Paudits (Kovács Á., 21.).