Nehezen, de kiejtette a Fradi a Diósgyőrt a kupából

0-0-s döntetlennel ért véget a Mezőkövesden lejátszott visszavágó, néhány helyzet és egy kapufa is színezte a találkozót.
Dudás Gábor 2017. április 4., kedd 19:37
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 4., kedd 19:37

Kiegyenlített csatát hozott mindkét félidő, és mindkét kapunál akadtak lehetőségek, elsősorban a pontrúgások, főként a szögletek után. A legnagyobb ziccer azonban Moutari előtt adódott: a 9. percben szépen húzott befelé balról, majd 16 méterről lőtt, de Rados nagy bravúrral védeni tudott. A passzal jobban járt volna talán a nigeri légiós.

A 2-1-s előny birtokában az FTC óvatosabban kezdeményezte az akciókat, közben a Diósgyőrnek voltak ígéretesebb támadásai is, de a kapu előtt csak a sarokrúgásai jelentettek igazi veszélyt.

Bódog Tamás a szünetben szerkezetet is váltott, de végig három támadóval próbált rohamozni, de az igazi átütőerő hiányzott a borsodi támadásokból.

A másik oldalon sem sziporkáztak a támadók, de Moutari az első meccshez hasonlóan megint majdnem a meccs hőse lett, ám a 78. percben megindított rakétája kipattant a jobb oldali kapufáról. Az eredmény pedig már nem változott, így a Fradinak elég volt az első meccsen megszerzett 2-1-s előnye, így a címvédő jutott elsőként a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

A meccs krónikája percről percre itt - kattints!

MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ:

DIÓSGYŐR - FERENCVÁROS 0-0 - továbbjutott az FTC, 2-1-s összesítéssel

DVTK: Rados – Eperjesi, Jagodinskis, Karan, Tamás M. (Nemes, 81.) – Vela, Mevongou, Busai (Lipták, 46.) – Makrai (Szarka, 46.), Novothny, Fülöp

FTC: Dibusz – Botka, Hüsing, Leandro (Cukic, 82.), Sternberg – Gera, Dilaver – Lovrencsics (Kleinheisler, 46.), Hajnal (Varga R., 85.), Moutari – Böde

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK: Doll: Ez a baj a Fradival; Bódog: "Fogjuk rá, hogy marha jó a 0-0"

Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)