Magyar Kupa: Vereséggel írt történelmet a Puskás Akadémia

Két gólt ledolgozott hátrányból a DVSC a Magyar Kupa-elődöntő visszavágóján, de végül a felcsútiak jutottak a döntőbe, történetük során először.
Dudás Gábor 2018. május 8., kedd 21:57
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 8., kedd 21:57

Bekezdett a Loki, Szatmári révén komolyabb helyzete is volt, de úgy tíz percet követően picit alábbhagyott a 0-4-ről induló debreceniek lendülete. A szép lassan magára találó vendégcsapat Hegedűs János szabadrúgásával veszélyeztetett, majd sokáig kiegyenlített csata folyt a pályán.

A 32. perc érdekes jelenetet hozott: Henty esett össze egy fájdalmas kiáltás kíséretében, majd nem sokkal később talpra állt. Nem ő lett a debreceni közönség és Iványi Zoltán játékvezető kedvence sem, sárgát kapott a színészi teljesítményért.

A 39. percben aztán a DVSC vezetést szerzett, Tisza közelről kotort be egy lecsorgó labdát. Varga készítette elő tulajdonképpen a gólt remek elfutásával (1-0). Érezhetően "beindult" a Loki a gól után, talán nem is jött jól nekik a szünet.

Ennek ellenére nem sokkal a fordulás után jött a második hazai gól is, Takács Tamás szépen bólintotta a hálóba 6 méterről Jovanovic jobbról érkező beadását az 50. percben (2-0). Nem sokkal később Tisza 17 méteres lövését szedte ki a léc alól Hegedüs.

Ezzel azonban el is lőtte a puskaporát a DVSC, a Puskás egyre többet veszélyeztetett, de gólt végül nem szerzett. Így is örülhettek a felcsútiak, 4-2-es összesítéssel első Magyar Kupa-döntőjébe jutott Pintér Attila csapata. A szakember ötödik csapatával (FTC, Sopron, Vasas, ETO, Puskás) döntőzhet a második számú hazai sorozatban.

Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó:

DVSC - Puskás Akadémia 2-0 (Tisza 39., Takács T. 50.) - döntőbe jutott a Puskás Akadémia (4-2)

Pintér az 5. klubjával a Magyar Kupa-döntőben: "Remélem, egyszer nekünk is lesz szurkolótáborunk, legalább 50-100 fő"
Az FTC, a Sopron, a Vasas és az ETO után (az előbbi két csapattal nyert is) az ötödik klubjával, a Puskás Akadémiával jutott a kupadöntőbe Pintér Attila. A felcsútiak trénere és a győzelemmel is kiesett DVSC edzője, Herczeg András értékelt a keddi elődöntő után.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.