Magyar Kupa: A Diósgyőr simán továbbjutott, a Loki nagyon megszenvedett

A miskolciak kettős győzelemmel, a Debrecen egy végig kiélezett párharcban, idegenben lőtt több góljának köszönhetően került a sorozat negyeddöntőjébe.
Budai László 2018. február 28., szerda 14:53
Szerző: Budai László 2018. február 28., szerda 14:53

Dorog-DVSC 2-3 (Bora 66., Mészáros 84., ill. Sós 17., 59., Kinyik 83.) - összesítésben: 4-4

Továbbjutott: a DVSC idegenben lőtt több góllal

A találkozón az első tíz percben csak mezőnyjáték folyt. Negyedóra elteltével a hazaiak veszélyeztettek: Tomás Lénárt szerezhette volna meg a vezetést, de a lövése mellé szállt. Egy perccel később a debreceni Sós Bence lépett ki a védők szorításából, majd 14 méterről a kifutó kapust átemelve lőtt a kapuba (0-1).

A második félidőben a Dorog előtt adódott lehetőség, Nagyházi indította Szedlárt a balszélen, de a beadását az utolsó pillanatokban tisztázni tudták a védők. Négy perc múlva egy előrevágott labdából indult meg a Debrecen, baloldali beadás után Sós ért bele a labdába, amely így a bal alsó sarokba csorgott (0-2). A 66. minutumban egy jobb oldali szöglet után a tizenhatoson belül nagy kavarodás alakult ki, Bora azonban eszmélt, és a Loki kapujába lőtte a labdát (1-2). Ekkor hosszabbításra álltak a felek.

A gól után a dorogiak vérszemet kaptak, több veszélyes helyzetük is volt, de a fölényüket nem tudták érvényesíteni. A hajrában felpörögtek az események, előbb Kinyik talált be a hajdúságiaknál (1-3), majd nem sokkal később Mészáros szépített (2-3). Ekkor azonban az idegenben lőtt több gól miatt már a Loki állt jobban, amely tovább is jutott a negyeddöntőbe.

Vác-Diósgyőr 0-1 (Vela 28.) – összesítésben: 0-3

Továbbjutott: a Diósgyőr

Az első nagyobb lehetőség a Vác előtt adódott: Kiliti be is talált a Diósgyőr kapujába, de a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt. A "kontrából" pedig a Diósgyőr szerezhetett volna vezetést: Ugrai indította Makrait, aki 12 méterről mellé lőtt. Nem sokkal később ismét Makrai próbálkozott, de kísérletét fogta Abu. A 28. percben aztán előnybe került Bódog Tamás együttese: Ugrai szólózott végig a 16-os vonalán, remekül passzolt Velának, aki a hosszú sarokba lőtt (0-1).

A második játékrész már kevesebb helyzetet hozott, a Vác Hegedűs révén egyenlíthetett volna a 66. percben, de kapáslövése egy kevéssel mellé ment. A hátralévő időben nem alakult ki nagyobb ziccer, így a Diósgyőr kettős győzelemmel, magabiztosan jutott tovább.

A negyeddöntők sorsolását a ma esti, Puskás Akadémia-ZTE mérkőzés után tartják.

Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.