MK: Közel állt a kieséshez a címvédő – hosszabbítás után jutott tovább az Újpest

A Magyar Kupa 7. fordulójának utolsó mérkőzésén az Újpest egy fordulatos meccsen, hosszabbítás után 3-2-re nyert Győrben az ETO ellen és bejutott a legjobb 32 csapat közé.
Privacsek András 2018. október 31., szerda 22:26
Szerző: Privacsek András 2018. október 31., szerda 22:26

A kezdéstől az Újpest irányította a mérkőzést és a 21. percben megszerezte a vezetést: Sankovic távoli lövését rosszul ütötte ki Horváth, érkezett Obinna, aki három méterről a kapuba fejelt. Az első félidőben a győriek egyáltalán nem jelentettek veszélyt a vendégek kapujára.

A második félidő elején aztán a két csereember összehozta az egyenlítést: Szimcso passza után Andric lőtt 15 méterről a hálóba. A 68. percben Magasföldi bólintott pontosan, az Újpestnek azonban tíz perc sem kellett, hogy egyenlítsen: Onovo fejelt hat méterről a kapuba.

MK: Továbbjutott a Vidi, a Honvéd, a Paks és a PAFC is – eredmények
Nem botlottak az esélyes csapatok a Magyar Kupa 7. fordulójában.

A rendes játékidő nem hozott több gólt, így jöhetett a hosszabbítás, melynek 9. percében Obinna egy közeli fejessel eldöntötte a továbbjutást.

ETO – Újpest 2-3 (Andric 47., Magasföldi 68., ill. Obinna 21., 99., Onovo 76.) – hosszabbítás után