Magyar Kupa: A hajrában bukta el kétgólos előnyét a Honvéd – eredmények

Az utolsó percekben olvadt el a Honvéd kétgólos előnye a Siófok elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő első mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2018. február 21., szerda 20:04
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 21., szerda 20:04

Ítéletidőben, szakadó hóesésben, csúszós talajon játszott egymással a Siófok és a Honvéd a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén. A találkozót a kispestiek kezdték jobban, elsőként Danilo tesztelte a hazaiak kapusát, Balajczát, de a rutinos hálóőr üggyel-bajjal hárított – olvasható a honvedfc.hu közvetítése.

Nem sokkal később a siófokiak próbálkoztak, majd a 17. minutumban a Honvéd megszerezte a vezetést (0-1). Heffler 8 méterről a földre fejelte a labdát, ami onnan a bal felső sarokba szállt. Alig tíz perc elteltével már kétgólos előnyre tettek szert a kispestiek, Eppel volt a gólszerző (0-2).

A második félidő 50. percében Danilo növelhette volna háromgólosra a Honvéd előnyét, de 10 méterről a hosszú oldali kapufa mellé lőtt. A folytatásban Vólenttel szabálytalankodtak a tizenhatoson belül a kispestiek, a megítélt büntetőt Petneházi a kapu bal oldalába vágta (1-2).

A szépítő góltól a hazaiak vérszemet kaptak, és az utolsó percben  Gál hat méterről fejelt a vendégek kapujába (2-2).

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

BFC Siófok (NB II) - Budapest Honvéd 2-2 (Petneházi 82. - büntetőből, Gál 90., ill. Heffler 17., Eppel 26.)

Siófok: Balajcza - Fehér ( Balázs, a szünetben.), Hidvégi, Szilágyi, Farkas, Lorentz - Petneházi, Gál, Lázár, Nagy D. - Elek

Honvéd: Horváth A. - Heffler, Lovric, Kosút, Kukoc - Kamber, Gazdag - Danilo ( Lukács, 60.), Lanzafame ( Herjeczki, 71.), Banó-Szabó ( Holender, 47.) - Eppel

Korábban játszották:

ETO (NB II) - Balmazújváros 2-3

MTK (NB II) - Sényő Carnifex (megyei I) 4-0

Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.