A Vasas lépett egy nagyot a döntő felé a Magyar Kupában

Izgalmas párharc után a fővárosi együttes került közelebb a döntőhöz a Magyar Kupában. A Vasas két góllal verte a Mezőkövesdet.
Mokány Lajos 2017. április 26., szerda 15:56
Szerző: Mokány Lajos 2017. április 26., szerda 15:56

A Vasas lépett fel kezdeményezőbben a Mezőkövesd elleni hazai kupameccsen, ám mégis a vendégek voltak a veszélyesebbek a kapu előtt eleinte. Sós szerezhetett volna vezetést, ám közelről fölé lőtt, majd Baracskai is rontott. A Vasas egy hatalmas Gaál kapufával "riogatott", miközben a Nagy Gergely betegsége miatt az utolsó pillanatban a kapuba állított Póser Dániel több remek mentést is bemutatott. A hazaiak aztán előnnyel mehettek pihenni: Berecz egy jogos büntető után talált be a 45. percben (1-0).

Nem sok kellett a folytatás után a második gólhoz sem: a csereként beállt Kulcsár értékesítette Saglik egészen mesteri kiugratását (2-0). A folytatás aztán igazán izgalmasra és változatosra sikeredett: a Vasas megpróbálta megszerezni a harmadik gólját is - amire volt is lehetősége -, míg a Mezőkövesd próbált szépíteni. Erre bőven volt esélye a vendégeknek, ám Pauljevics, Diallo, majd a hajrában Molnár óriási helyzete is kimaradt (2 méterről a kapufát találta el az üres kapu helyett), így a Vasas megnyugtató kétgólos várhatja a visszavágót.

VIDEÓ: Előnyben a Vasas, Szivics a földet verte az év kihagyott ziccerénél

Vasas - Mezőkövesd 2-0 (Berecz 45., 11-esből, Kulcsár 49.)

A másik ágon az FTC a Budafokkal találkozott és 8-0-ra nyert - a részletek itt!