8-0: A Fradi az első döntős a Magyar Kupában

Véget ért a budafoki álom. Az NB III-as csapat az elődöntő első mérkőzésen kiütéses vereséget szenvedett a Ferencvárostól.
Privacsek András 2017. április 26., szerda 17:50
Szerző: Privacsek András 2017. április 26., szerda 17:50

Már az első félidőben eldőlt a Fradi-Budafok Magyar Kupa-párharc. Bognár István átlövésével kezdték meg a kiütést a zöld-fehérek, majd Böde, Varga és ismét Bognár lőtt közelről a kapuba, a szünet előtt pedig Moutari is betalált egy teljesen ziccerig játszott támadás végén. A félidőben már 5-0-ra vezettek a hazaiak.

Hiába a két-két csere a csapatoknál, a meccs képe nem változott. A Fradi negyedóra alatt szerzett újabb három gólt: előbb Böde lőtt be egy ziccert, majd a csereként beállt Djuricin duplázott. A hátralévő időben volt néhány helyzete a Budafoknak is, egyszer csak centik választották el a szépítéstől, de a visszaérő Nalepa a gólvonalról kivágta a labdát. A Fradi már nem annyira erőltette a támadásokat, igaz, Csernik révén lőhetett volna két újabb gólt, de mindkétszer nagyot védett a budafoki kapus.
Az elődöntő másik mérkőzésén a Vasas 2-0-ra győzött a Mezőkövesd ellen.

FTC-Budafok 8-0 (Bognár 13., 40., Böde 26., 55., Varga R. 38., Moutari 43., Djuricin 56., 58.)