Magyar gólok a világ végein, Holman a Slovanban villant - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a külföldön játszó magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin.
Dudás Gábor 2017. szeptember 11., hétfő 11:14
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 11., hétfő 11:14

NÉMETORSZÁG

Az európai topligák első női játékvezetője, Bibiana Steinhaus bíráskodott a vasárnapi Hertha-Werder Bemen Bundesliga-bajnokin, amely 1-1-s döntetlennel ért véget. Dárdai Pál csapata hiába szerzett vezetést az első játékrészben, a brémaiak Delaney révén gyorsan egyenlítettek a szünet után.

Szalai Ádám sérülés miatt hiányzott a Bayern München elleni rangadóról, amelyet csapata bravúros 2-0-val abszolvált.

A nyitófordulóban elszenvedett vereség és az azt követő győzelem után ma ismét sikerrel vett egy akadályt az előző idényben ezüstérmes RB Leipzig a német Bundesligában. A Gulácsi Péterrel felálló lipcseiek a Hamburg otthonában léptek pályára és nyertek 2-0-ra.

A másodosztályban a sereghajtó Greuther Fürth Megyeri Balázzsal és a 70 percig pályán lévő Pintér Ádámmal szerzett pontot Drezdában.

OLASZORSZÁG

A Juventus és az Internazionale mellett a Napoli is hibátlannak mondhatja magát 3 meccs után az olasz élvonalban. A déliek a Nagy Ádámot a kispadon tudó Bologna otthonában győztek 3-0-ra vasárnap este.

SPANYOLORSZÁG

A súlyos sérülésen átesett Hidi Patrik természetesen nem játszhatott az Oviedóban, a Gión otthonában elért 1-1-s döntetlen során a másodosztályban.

FRANCIAORSZÁG

Az élvonalban a Dijon a végig a kispadon ülő Lang Ádám nélkül kapott ki a Caen otthonában 2-1-re. A magyar válogatott védő "megjósolta", hogy nem fog játszani a hétvégén.

Egy öngóllal egyenlített Bese Barnabás csapata, a listavezető Le Havre a francia másodosztály péntek esti meccsén, az Orleans elleni találkozón, amelyet hölgy játékvezető vezetett.

LENGYELORSZÁG

Kecskés Ákos (Termalica) végig a pályán volt, amikor csapata, a Termalica 2-1-re kikapott otthon a Gorník Zabrze ellen.

Nagy Dominik csereként szűk negyedórát játszott a Legia Warszawában, amely 2-1-re kikapott a Slask Wroclaw otthonában és jelenleg az 5. a tabellán.

A listavezető Lech Poznannal 0-0-s döntetlen játszó Pogon Szczecinben Gyurcsó Ádám végig ott volt a pályán, de csak kihagyott helyzetig jutott ezúttal.

UKRAJNA

Folytatta vereség nélküli szereplését a Dinamo Kijev az ukrán bajnokságban, soraiban a magyar válogatott Kádár Tamással. Az ezúttal középső védőként futballozó légiós végig a pályán volt, miközben csapata 3-0-ra verte az Olekszandriját. A Dinamo 6 győzelemmel és 1 döntetlennel a második, de a vesztett pontok tekintetében jobban áll az éllovas és egy meccsel többet játszott Sakhtar Donyecknél is.

SZLOVÁKIA

Az Eperjes elleni bajnoki első félidejében az 59 percig pályán lévő Vida Kristopher lőtt egy szabályosnak tűnő gólt, a játékvezető azonban les címén nem adta meg, így a DAC-nak végül be kellett érnie egy 0-0-s döntetlennel hazai pályán, a szlovák bajnokság 7. fordulójában. Marco Rossi csapatában Kalmár Zsolt végig játszott, a sérült Mervó Bence ezúttal sem kaphatott lehetőséget.

Holman Dávid csapata, a Slovan Bratislava 2-2-s döntetlent játszott a Trencín vendégeként. A mérkőzést végigjátszó Holman a 41. percben gólpasszt adott Holosko egyenlítő találatához.

AUSZTRIA

A sérült Szántó Tamás nem volt ott a Rapid Wien keretében, a bécsiek remek meccsen játszottak 2-2-s döntetlent a Salzburg otthonában.

A Mattersburg sem nevezte Varga Barnabást, csapata pedig 5-0-ra kapott ki otthon az Admira Wackertől.

Szoboszlai Dominik viszont végig a pályán volt a másodosztályban, de ő sem tudott segíteni a Lieferingen, amely 2-0-ra kikapott a Wiener Neustadttól.

DÁNIA

A Korcsmár Zsoltot foglalkoztató Midtjylland 4-3-ra kapott ki a címvédő FC Köbenhavn otthonában. A magyar védő kezdőként végigjátszotta a bajnokit.

SVÁJC

A Lugano 3-0-ra kapott ki a listavezető Young Boystól, Vécsei Bálint az 54. percig játszott kezdőként a vendégeknél.

CIPRUS

Sallai Roland bemutatkozott a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő APOEL Nicosia csapatában, légiósunk szép gólt lőtt, majd tizenegyest harcolt ki csapatának.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos végig a pályán volt, a Kayrat Almaty 3-1-re verte otthon a Kaisart, így magabiztosan őrzi második helyét a tabellán.

Az éllovas Astana - a súlyosan megsérült Kleinheisler László csapata - 7-0-ra ütötte ki az Atyraut.

USA

Kilenc bajnoki után ismét betalált az MLS-ben a Chicago Fire magyar játékosa, Nikolics Nemanja, aki pontot érő gólt szerzett csapatának a New York Red Bulls ellen.

Nikolics gólja 2:07-től:

Pályára lépett Németh Krisztián is Amerikában, aki egyelőre mintegy tíz percet tölthetett a pályán a New England Revolutionban a Montreal Impact ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Stieber Zoltán kezdőként kapott lehetőséget a D.C. Unitedben az Orlando City ellen, ám a hazai pályán játszó D.C. United 2-1-re vesztett. Stieber a 67. percig volt a pályán.

Sallói Dániel végig játszott kezdőként a Sporting Kansas City-ben, a nyugati élcsapat 1-1-et játszott a Columbus otthonában.

IZRAEL

Korhut Mihály a szünetben állt be a címvédő Hapoel Beer-Sheva csapatába, amely 1-0-ra verte otthon az Ashkelont a 3. fordulóban.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs szerepet vállalt csapata, az Al Wahda vezető góljában, az Arabian Gulf Cup csoportkörének első fordulójában, az Al Ahli ellen (1–1). A válogatott csapatkapitánya végig a pályán volt.

HONGKONG

Kezdőként játszott végig hongkongi bajnok és kupagyőztes csapatában, a Kitchee FC-ben a 40-szeres magyar válogatott középpályás, Vadócz Krisztián. Klubja 7-0-s győzelemmel abszolválta a Hong Kong Sapling elleni bajnokit, és zsinórban tizedik győzelmét aratta a bajnokságban, az előző idényt is figyelembe véve, ebben a szezonban pedig 2/2-es mérleggel áll a tabella élén.

KÍNA

Guzmics Richárd csapata, a Jenpien 4–4-s döntetlent játszott a Kuoannal, a magyar védő a 40. percben 3–1-es vezetéshez juttatta csapatát. A bekk gólja 2:24-től látható az összefoglalóban.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert csapata, a Jeonnam Dragons 3-0-ra kikapott a Suwon Bluewingstől a bajnokság 29. fordulójában, ezzel már öt meccs óta nyeretlen. A magyar támadó kezdőként 54 percet kapott edzőjétől.