Magyar gól Olaszországban és Portugáliában, gólpassz és védett 11-es - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. december 10., hétfő 12:09
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 10., hétfő 12:09

Németország

Gulácsi Péterrel a kezdőben felálló RB Leipzig a Freiburg otthonában lépett pályára. A hazaiaknál sérülése miatt nem volt a pályán Sallai Roland, akik már a 12. percben megszerezték a vezetést, miután egy rossz helyre kiütött labda után Petersen talált be a vendégek kapujába. Az első félidő hosszabbításában Waldschmidt büntetőből növelte a hazaiak előnyét. A fordulás után az 52. percben Frantz volt eredményes, amivel, mint végül kiderült, maradt a 3-0-s freiburgi győzelem. Willi Orbán ezúttal nem volt ott a lipcsei keretben.

Sallai sérülése miatt nekimentek a válogatottnak Németországban: "Túl sok meccset játszott"
Nagy valószínűséggel idén már nem számíthat magyar légiósa, Sallai Roland játékára a német Freiburg. Amelynek vezetőedzője, Christian Streich a "túl sok" válogatott meccset hibáztatja a támadó makacs sérülése miatt.

Szalai Ádám ezúttal csak csereként lépett pályára a Hoffenheimben. A magyar válogatott támadó a félidőben állt be, akkor 2-1 állt az eredményjelzőn. A Hoffenheim végül a 71. percben tudott egyenlíteni Kramaric találatával, így Szalaiék 2-2-es döntetlent értek el a Wolfsburg otthonában.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám pozitív héten van túl, hiszen kétszer is kezdő volt csapatában, így a Crotone elleni kupameccsen (3-0), majd az Empoli elleni bajnokin (1-2) is játszott. Utóbbi találkozón kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, volt egy távoli lövése, amit bravúrral védett a hazai kapus, de a csapata egyenlítő gólját eredményező támadásban is benne volt a magyar középpályás.

Hatalmas bravúrt ért el az Adorján Krisztiánnal a kezdőben felálló harmadosztályú Virtus Entella. A találkozón előbb Simeone Icardi két góljával vezetett az Entella, majd Krzysztof Piatek két értékesített büntetője mentette meg a Genoát a szégyentől, így következhetett a kétszer tizenöt perces ráadás. A hosszabbításban ismét tizihez jutott a Genoa, amit Gianluca Lapadula értékesített (3-2), ám a slusszpoén a 122. percben érkezett: Adorján az utolsó percekben csukafejessel vette be az ellenfél kapuját (3-3).  Az “orosz rulett” a nyolcadik párig ment, Adorján az utolsó körben ő döntötte el a tizenegyespárbajt, és így 7-6-al az Entella bizonyult jobbnak és jutott a nyolcaddöntőbe, ahol a Roma csapatával találkoznak.

Franciaország

A magyar válogatott Bese Barnabást is foglalkoztató Le Havre ezúttal pihentette légiósát, aki nem volt ott a nyolcadik ligás Villers Houlgate ellen 5-1-re megnyert Francia Kupa-meccsen.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B idegenben 3-2-re kikapott a Penafiel ellen, a magyar U21-es válogatott támadó a 82. percben állt be csereként.

Góllal és gólpasszal tért vissza közel három hónapos sérülése után, tétmérkőzésen Csoboth Kevin, a Benfica U19-es csapatának magyar támadója, aki kezdőként 80 percet töltött a pályán a Cova da Piedade elleni, 5-0-ra megnyert bajnokin. Ő szerezte a lisszaboniak első találatát.

Görögország

Nagy bravúrral járult hozzá Megyeri Balázs csapata, a görög Atromitosz 4-2-es sikeréhez az Arisz Szaloniki elleni bajnokin. A magyar kapus remek érzékkel védte az 56. percben Mavraj nagy erővel meglőtt 11-esét. Ugrai Roland sérülés miatt nem volt a keret tagja a hazaiaknál.

Az ex-újpesti Windecker József hétfőn léphet pályára a Levadiakoszban, ha végre nevezik a Panioniosz elleni esti találkozóra.

Skócia

Bogdán Ádám a múlt heti hibája után kikerült a kezdőből, de csak azért, mert megsérült a bemelegítés során. Így a pályán kívülről nézte végig a Hibernian 1-0-s győzelmét a kiesőjelölt Hamilton Academy otthonában.

Lengyelország

Nagy Dominikot a 65. perctől bevető Legia Varsó 1-1-s döntetlent játszott a listavezető Lechia Gdansk vendégeként.

Ukrajna

A Dinamo Kijev magyar védője, Kádár Tamás végigjátszotta klubja 4-0-s diadallal végződő mérkőzését, melyen a tabella alsó felén tanyázó Karpati otthonába látogattak.

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, de a kispadon legalább ott ült a Jablonec ellen (2-1).

Bobál Dávid, a Dukla Praha védője sem kapott lehetőséget a Pribram elleni, 1-2-s bajnokin, a keretben sem volt az ex-kispesti bekk.

Svájc

Kecskés Ákost végig a kispadon ült, Vécsei Bálint pedig eltiltás miatt nem játszott a Luganóban, amely 2-2-s döntetlent játszott otthon a Sion gárdájával.

Szlovákia

1-0-ra nyert a bajnokság őszi szezonjának záró fordulóján a DAC a Szered elleni vendégszereplés alkalmával. A mérkőzést végigjátszotta az ősz játékosának megválasztott Kalmár ZsoltVida Máté és Vida Kristopher is – utóbbi ezúttal középcsatárként, míg a szintén magyar kötődésű Bednár Martin a 93. percben állt be csereként. A győztes gólt a szlovák válogatott védő, Lubomir Satka szerezte. A 3 pont egyúttal azt is jelenti, hogy a DAC a szlovák pontvadászat 2. helyén fog telelni, 8 pontra lemaradva a listavezető Slovantól.

Holman Dávid a bemelegítés során összeszedett sérülése kimaradt a Slovan Bratislava 5-2-es Zsolna feletti rangadó-győzelméből.

Ausztria

Szoboszlai Dominik a 90. percben állt be csereként az Admira-Red Bull Salzburg mérkőzésen, amelyen a vendég listavezető 2-2-es döntetlent játszott a bajnokság sereghajtójával.

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien a Sturm Graz elleni 0-0-s bajnokira.

Varga Barnabás nem volt kerettag csapata, a Mattersburg az Austria Wien elleni bajnokiján (2-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt a keretben a Fortuna Sittard, az AZ Alkmaar elleni bajnokiján (0-3).

Horvátország

Gyurcsó Ádám 59 percet kapott a Hajduk-Istra találkozón. Helyére az az ex-vidista Mirko Ivanovski állt be, aki a 84. percben beállította a meccs 3-1-es végeredményét. A hét közben a magyar szélső csereként kapott lehetőséget a Horvát Kupa negyeddöntőjében, az NK Osijek ellen és ő szerezte a szépítő gólt a 2-1-re elveszített találkozón.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt nem volt a keretben az Odense elleni bajnokin (3-0).

Ciprus

Gólpasszal járult hozzá csapata, a ciprusi APOEL 4-0-s bajnoki győzelméhez Balogh Norbert. A Palermótól kölcsönvett magyar válogatott támadó a Nea Salamis elleni mérkőzés 92. percében készítette elő remekül De Vincenti találatát, védőjét látványosan lerázva tette oda a labdát csapattársa elé. Balogh a második ciprusi bajnoki meccsén a 74. percben állt be a pályára.

Izrael

Az élvonalban légióskodó Korhut Mihály 1-1-s meccset hagyott ki, a Hapoel Beer-Sheva nem vetette be a Hapoel Bnei Sahnin elleni bajnokin.

Románia

Lang Ádám ezúttal végig a kispadon ült a listavezető kolozsvári CFR-nél, ki is hagyta végül a Gaz Metan elleni összecsapást (2-2).

A Sepsi OSK (Prosser Dániel csapata) hétfőn fogadja majd a Botosani csapatát. A magyar támadó a múlt héten kimaradt a bukaresti FCSB (volt Steaua) 4-2-s, bravúros legyőzéséből.

Kazahsztán

Kleinheisler Lászlót, a helyi bajnok Asztana 24 éves középpályát az orosz Zenit Szentpétervár szerződtetné.

Törökország

Az Adanaspor 2-0-s vereséget szenvedett a török másodosztályban, a csapatot erősítő Feczesin Róbert 20 percet játszhatott csereként beállva.

USA

Nikolics Nemanja 15 góllal érdemelte ki a 2018-as Aranycipőt a Chicago Fire-nél, csapattársa, a világbajnok Bastian Schweinsteiger a szezon legértékesebb játékosa díjat kapta.

Hong Kong

Vadócz Krisztián csapata, a Kitchee SC csak december 16-án játszik majd legközelebb.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázst nem nevezte az al-Ittihad Kalba az al-Ahli Dubai elleni, 3-0-ra elveszített kupamérkőzésre.

Irán

Ismét a pályán volt iráni csapatában, a Szepahanban Koman Vladimir. A 36-szoros válogatott középpályást a 82. percben cserélték le a Perszepolisz elleni bajnokin.