Magyar gól Ibráék ellen, Kalmárékkal szárnyal a DAC - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. április 9., hétfő 9:03
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 9., hétfő 9:03

Németország

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC félidei 1-0-s vezetés után kapott ki Thorgan Hazard duplájának köszönhetően. A Borussia Mönchengladbachtól elszenvedett vereséggel a berliniek maradtak a 10. helyen.

Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hétfőn játszik rangadót a Bayer Leverkusen ellen.

Eintracht Frankfurt-Hoffenheim 1-1 – a vendégeknél Szalai Ádám a 83. percben állt be a gólszerző Gnabry helyére.

A Greuther Fürth, azaz Megyeri Balázs és Pintér Ádám csapata a Sandhausen ellen játszott gólnélküli döntetlent és csak a 14. a Bundesliga 2-ben.  Megyerit nem nevezte edzője a találkozóra, Pintér viszont csereként, a 77. percben pályára lépett.

Olaszország

Nagy Ádám sérülés miatt nem volt ott a Bologna keretében, csapata 1-0-ra kikapott a Crotone stadionjában.

Balogh Norbert csak csere volt a másodosztályú Palermóban, amely odahaza 1-1-es döntetlent ért el a Pescara ellen. A 22 éves magyar csatár nem lépett pályára a mérkőzésen.

Spanyolország

Hidi Patrikot nem nevezte az Oviedo a Lugo otthonában 1-0-ra megnyert másodosztályú bajnokira.

Franciaország

Bese Barnabást foglalkoztató francia másodosztályban érdekelt Le Havre mérkőzését elhalasztották, mivel a csapat 18 éves játékosa, Samba Diop tragikus hirtelenséggel elhunyt.

A Nancyt erősítő Lang Ádám hétfőn léphet pályára, csapata a Lens otthonába látogat majd.

Anglia

Bogdán Ádám ezúttal sem volt a meccskeretben,  a 231. Merseyside-derbin a Liverpool-Everton találkozó gólnélküli döntetlennel ért véget.

Portugália

Az U21-es válogatott Bíró Bencét nem nevezték a Guimares B meccskeretébe, amely idegenben 1-0-ra legyőzte az Aroucát.

Skócia

László Csaba által irányított, és feljutásra pályázó Dundee United idegenben szenvedett 3-2-es vereséget a Dumbartontól. A Dundee így maradt a rájátszást érő negyedik helyen.

Lengyelország

A Korona Kielce 22 éves hátvédje, Kecskés Ákos bemutatkozhatott új csapatában, és végigjátszotta a Slask Wroclaw elleni bajnokit. A találkozó 1-1-s döntetlennel ért véget.

Szlovákia

A DAC két magyar játékosa, Kalmár Zsolt és a csereként beállt Vida Kristopher is részese volt a Trencín idegenbeli, 3-1-es legyőzésének (Mervó Bence nem kapott szerepet). A szélső szerezte a Dunaszerdahely harmadik gólját, a középpályásnak pedig a vezető találatban volt szerepe. A Dunaszerdahely átvette a második helyet a tabellán.

Holman Dávid kezdő volt a forduló előtt második helyen álló Slovan Bratislavában. A magyar középpályás kezdőként lépett pályára a Trnava elleni rangadón, és egy sárgát is begyűjtött, majd a 82. percben lecserélte edzője. A pozsonyiak 1-0-ra kikaptak, ráadásul vezérigazgatójuk komoly botrányba keveredett a mérkőzésen.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) sérülése miatt nem volt ott a keretben a sereghajtó St. Pölten ellen, de a csapata így is nyert 2-1-re odahaza.

A Szoboszlai Dominikot is soraiban tudó Liefering hazai pályán kétgólos győzelmet (2-0) aratott a Wiener Neustadt ellen az osztrák másodosztályú bajnokság 27. fordulójában. A Liefering az ötödik helyről feljött a harmadikra, és két pontra megközelítette a második helyezett Hartberget.

Horvátország

Gyurcsó Ádám kezdőként végigjátszotta a Lokomotiv Zagreb elleni bajnokit, amit hazai pályán megnyertek 1-0-ra. A horrorsérülése után a múlthéten visszatérő Futács Márkó csereként 29 percet játszott. A spliti együttes a mostani sikerrel tartja a második helyét a horvát élvonalban.

Ukrajna

A Lazio elleni EL-negyeddöntő visszavágóján combsérülést szenvedő Kádár Tamás nem lépett pályára a Zorya Luhansk ellen, így kimaradt a Dinamo Kijev kiütéses, 4-0-s sikeréből.

Svájc

Vécsei Bálint csapata, a Lugano 1-0-ra kikapott otthon a Baseltől. A magyar középpályás végig a kispadon ült.

Dánia

Magyar rangadót játszhatnának hétfőn az élvonalban az FC Midtjylland (Korcsmár Zsolt klubja) fogadja majd Köteles László csapatát, az FC Köbenhavnt. Korcsmár azonban nincs még olyan állapotban sérülését követően edzője szerint, hogy bevethető legyen.

Törökország

Koman Vladimirt a Gaziantepspor elleni, 3-0-ra megnyert bajnokira nem nevezte az Adanaspor a másodosztályban.

Ciprus

Sallai Roland végig a pályán volt még a múlt szerdán, amikor az APOEL 0-0-ás döntetlent játszott az Anorthoszisz otthonában.

Írország

Adorján Krisztián a 64. percig játszott kezdőként, csapata, a Dundalk 2-1-re győzött a Shamrock Rovers elleni bajnokin,

USA

Folytatta szezonbeli remek teljesítményét a Chicago Fire magyar válogatott támadója, Nikolics Nemanja. Az előző idényben az amerikai liga gólkirályi címét megszerző Nikolics együttese a Columbus Crew együttesét fogadta hazai pályán úgy, hogy idénybeli első három bajnokiján nyeretlen maradt, igaz, Nikolics azokon is szerzett összesen három gólt. Ezúttal is betalált légiósunk: A 27. percben a vendégek kapusa nagyot hibázott, gyakorlatilag gólpasszt adott Nikolicsnak, aki nem is hibázta el a nagy lehetőséget.

A Sallói Dániellel felálló Sporting Kansas City a Zlatan Ibrahimovicot csereként bevető Los Angeles Galaxyt múlta felül (2-0). A 21 éves magyar támadó szerezte a vezető gólt egy szöglet után, 10 méterről, első találatát jegyezve az idényben.

Németh Krisztián klubja, a New England Revolution 4-0-ra kiütötte a Montrealt. A magyar támadó a 78. percben lépett pályára csereként az összecsapáson.

Stieber Zoltán csapata, a keleti sereghajtó D.C. United ezúttal szabadnapos volt.

Izrael

A Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Sheva hétfőn meccsel a Maccabi Tel Aviv otthonában.

Kazahsztán

Mindkét “magyaros” csapat kiütéses győzelmet aratott. A Kleinheisler Lászlóval felálló Asztana 6-1-re, az Elek Ákost foglalkoztató Kajrat Almaty pedig 3-0-ra nyert. Kleinheisler és Elek is végig a pályán volt.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs kezdő volt az emírségekbeli al-Vahdában, amely már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést Tagliabue klasszikus mesterhármasával. Dzsudzsák a harmadik gól előtt szolgálta ki csapattársát, aki kialakította a 3-2-es végeredményt.

Kína

A Yenpien magyar válogatott védője, Guzmics Richárd végigjátszotta csapata 0-0-ás másodosztályú bajnokiját.

Hong Kong

A Hong Kong-i nemzeti kupa negyeddöntőjében lépett pályára a Vadócz Krisztiánnal felálló Kitchee. A 40-szeres válogatott játékos végigjátszotta együttese Warriors elleni meccsét, amely bővelkedett a gólokban. A Warriors már a hetedik percben megszerezte a vezetést, amelyre Forlan és Sandro góljaival válaszoltak a hazaiak, így a szünetben 2-1-re vezettek. Fordulás után egyenlítettek a vendégek, viszont Lum és Sandro góljaival a hajrára eldöntötte a továbbjutást a Kitchee. A hosszabbításban büntetőből szépítettek a vendégek, így Vadóczék 4-3-as sikerrel jutottak a legjobb négy közé, ahol a Southern District – Tai Po párharc győztese lesz az ellenfelük.