Magyar gól a Bundesligában, Szoboszlai-tripla, Sallói-dupla - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. november 12., hétfő 10:54
Szerző: Dudás Gábor 2018. november 12., hétfő 10:54

Németország

A Gulácsi Pétert a kapuban, Willi Orbánt viszont ezúttal a kispadon tudó RB Leipzig 3-0-ra verte a Bayer Leverkusent, ezzel fellépett a Bundesliga dobogójára, megelőzve a dortmundi rangadóját szombaton elveszítő Bayern Münchent.

Sallai Roland ezúttal csereként lépett pályára a Freiburgban, amely a Mainzot fogadta hazai pályán. A találkozón már a 6. percben megszerezték a vezetést a vendégek Gbamin révén. A 18. percben Mateta növelte két gólosra a Mainz előnyét. A fordulás után a félidőben csereként beálló Sallai a 72. percben szépített, majd három perccel később Oniswo állította be a 3-1-es végeredményt. Sallai öröme azonban nem lehetett teljes, mivel megsérült és nem is jöhet a válogatottba.

A Dárdai Pál vezette Hertha a forduló előtt a tabella nyolcadik helyéről várta az újonc Düsseldorf elleni bajnokit az Espirit Arénában és meglepetésre 4-1-re kikapott.

Szalai Ádám végig a pályán volt a Hoffenheim Augsburg elleni, 2-1-re megnyert bajnokiján. A Hoffenheim második gólja előtt Szalai vette célba az ellenfél kapuját, a kapus védett, és a kipattanóból talált be Nelson.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám kispados volt klubjában, amely 2-2-re végzett a Chievo otthonában.

Franciaország

Sérülése miatt kihagyni kényszerült másodosztályú csapata, a Le Havre hétvégi, Sochaux elleni bajnokiját (3-2) Bese Barnabás.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B otthon 2-2-s döntetlent játszott a Farense ellen, a magyar U21-es válogatott támadó a 87. percben lépett pályára csereként.

Görögország

2-0-ra, bravúrral nyert az AEK Athén otthonában az Atromitosz. Megyeri Balázs végigvédte a rangadót, de Ugrai Roland is kezdő volt, őt a 65. percben cserélték le.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a Levadiakosz az OFI Kréta elleni bajnokira (2-1).

Skócia

Bogdán Ádám védte a Hibernian kapuját a skót élvonalban, de 1-0-s vereséget szenvedtek az Aberdeen otthonában.

Bogdán döntött: "Nincs rajtam nyomás, hogy hol folytatom"
A frusztráló liverpooli évek után a skót élvonalbeli Hibernian magyar válogatott kapusa úgy érzi, jót tett neki a váltás, és jó helyre került a nyáron. Bogdán Ádám hosszú távon maradna a csapatnál, többek között köszönhetően annak, hogy az edzője maradéktalanul bízik benne.

Lengyelország

Pályára lépett a Nagy Dominikkal felálló Legia Warszawa is, ám a dobogós lengyel fővárosi együttes meglepő, 2-1-es vereségbe futott bele a forduló előtt csak a 9. helyen álló Pogon Szczecin vendégeként.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) végigjátszotta a Mariupol elleni 4-0-s mérkőzést, magabiztos teljesítményt nyújtott és egy sárga lapot kapott.

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, a keretben sem volt a Sparta Praha ellen (1-3).

Bobál Dávid, a Dukla Praha védője sem kapott lehetőséget a Mlada Boleslav elleni, 0-0-ra végződött találkozón.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték, Vécsei Bálint viszont az 54. percig játszott a Luganóban, amely otthon kapott ki 4-1-re a Luzern együttesétől.

Szlovákia

Klasszisgóllal nyert a három magyar játékost, Kalmár ZsoltotVida Kristophert és Vida Mátét is a kezdőcsapatába állító Dunaszerdahely a szlovák élvonalban, a Ruzomberok ellen. A felvidéki csapat Bayo 55. percben szerzett találatával győzött, a klub Facebook-oldala szerint megérkezett egy újabb jelölt a Puskás-díjra.

Holman Dávid megszerezte szezonbeli második gólját a listavezető Slovan Bratislavában. A magyar válogatottba is meghívót kapott támadó középpályás az első félidő hosszabbításában talált be látványosan a Nyitra ellen, 2-0-ra alakítva az állást. Holman a 70. percig volt a pályán a 2-1-s találkozón.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien a Wolfsberger elleni, 3-1-re elveszített bajnokira.

Varga Barnabást sem nevezte a Mattersburg a Hartberg elleni hazai mérkőzésre (1-2).

Remek teljesítménnyel rukkolt elő péntek este az osztrák másodosztályban szereplő Liefering magyar középpályása, Szoboszlai Dominik. A 18 éves játékos egyértelműen csapata vezére volt az Innsbruck elleni bajnokin: az ő büntetőből szerzett góljával szerzett vezetést a Liefering, majd a második félidőben, 2-1 után ő döntötte el a bajnoki (4-1). Előbb a tizenhatos előteréből lőtt egy bombagólt a bal felső sarokba, majd szabadrúgásból tekert a jobb alsóba. Góljain kívül végig veszélyesen futballozott, több ízben csak centikkel tévesztett célt, illetve remek passzokkal játszotta meg társait.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt a keretben a Fortuna Sittard Venlo elleni bajnokiján (2-3).

Horvátország

Gyurcsó Ádám a 87. percig, kezdőként volt a pályán a Hajduk Splitben, amely 3-0-ra verte otthon a Zapresicet.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt nem volt a keretben a Vejle elleni bajnokin (5-0).

Ciprus

Balogh Norbert, az APOEL magyar csatára nem volt kerettag a Paralimni elleni 3-0-s bajnokin.

Izrael

Az izraeli élvonalban légióskodó Korhut Mihály végig a pályán volt a Hapoel Beer-Shevában, amely 3-2-re győzött idegenben, a Beitar Jeruzsálem elleni rangadón.

Kazahsztán

Elek Ákos nem volt nevezve, Eppel Márton pedig a kispadon ült a Kairat Almati együttesében, amely 0-0-s döntetlent játszott a Sahtyor Karagandi csapatával.

A már bajnok Asztana magyar középpályása, Kleinheisler László kezdőként játszott az Irtisz Pavlodar ellen (4-0).

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) végig kispados volt a Calarasi elleni bajnoki meccsen (0-0).

A jelenleg harmadik helyen álló Craiova otthonába látogatott a Sepsi OSK a román élvonalban. A háromszéki gárda a 37. percben került előnybe úgy, hogy előtte a hazaiak már kihagytak egy büntetőt. A második félidőben emberelőnybe is kerültek a sepsiszentgyörgyiek, de így is egyenlített a Craiova, amely a végén kilenc főre fogyatkozott. Az erdélyi együttes azonban így is bravúrpontot hozott el a dobogós otthonából. Prosser Dániel végig a kispadon ült.

Törökország

A török másodosztályban szereplő Adanaspor magyar játékosa, Feczesin Róbert a szünetben állt be a Gaziantep elleni, 1-1-re végződött bajnoki találkozón.

USA

Nagyszerű mérkőzést játszott a Sporting Kansas City magyar támadója, Sallói Dániel a Real Salt Lake City elleni főcsoport-elődöntő visszavágón, amelyet 4-2-re nyert meg csapata. Sallói a 20. és a több mint 7 perces hosszabbítás végén is betalált, eldöntve a mérkőzést és a főcsoportdöntőbe jutás kérdését is. Az utóbbi hét meccsén a hetedik gólját is megszerző magyar támadó két védelmi hibát használt ki könyörtelenül. A lefújás után pedig jöhetett a kansasi örömünnep, hiszen az SKC 5-3-s összesítéssel kiejtette ellenfelét és készülhet a Portland Timbers elleni konferencia-fináléra. Németh Krisztián a kispadon ült ezúttal a győztes gárdában.

Nem jutott tovább az észak-amerikai profi liga rájátszásának első fordulójából a D.C. United, amely az 1-1-es rendes játékidőt követően a 2-2-re végzett a hosszabbításban a Columbus Crew csapatával, majd 11-esekkel búcsúzott a playofftól. Stieber Zoltán a 99. percben állt be a fővárosiakhoz, a maga büntetőjét aztán be is lőtte, nem úgy az alapszakasz hőse, az angol ikon, Wayne Rooney.

Hong Kong

Vadócz Krisztián csapata, a Kitchee csak a jövő héten lép majd legközelebb pályára.

Arab Emírségek

A Dzsudzsák Balázst a soraiban tudó Al Ittihad Kalba nem lépett pályára a hétvégén.

Irán

Koman Vladimir (Sepahan) a 90. percig ott volt a pályán a Saipa elleni, 3-0-ra megnyert bajnokin.

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.