Magyar főszereplője volt a Bayern-verésnek és a Slovan-DAC-nak is - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. március 19., hétfő 9:25
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 19., hétfő 9:25

Németország

Legyőzte a Bundesligát utcahosszal vezető Bayern Münchent az RB Leipzig, kapujában a bravúrokat is bemutató Gulácsi Péterrel. A magyar hálóőr még a győztes gólban is benne volt.

Dárdai Pál csapata a kiesés ellen küzdő és edzőváltáson átesett HSV vendége volt, és bő negyedóra után hátrányba került. A második félidő első felében aztán Lazaro, majd Kalou is eredményes volt, a Hertha 447 percnyi játék után talált be újra – a berliniek idegenben győztek 2-1-re. A mérkőzés után egyébként botrány tört ki a lelátón, a hazai drukkerek nehezen viselték az újabb vereséget.

Szalai Ádám csere volt, a 74. percben állt be a hat gólt hozá Mönchengladbach–Hoffenheim (3-3) meccsen.

A Greuther Fürth, azaz Megyeri Balázs és Pintér Ádám csapata hétfőn játszik másodosztályú bajnoki mérkőzést az Aue otthonában.

Olaszország

Nagy Ádám a kispadon ült, miközben a Bologna 1-1-es döntetlent játszott a Serie A-ban a Lazióval.

Balogh Norbert kispados volt Palermo együttesében, 2-2-es döntetlen lett a Novara otthonában lejátszott másodosztályú bajnoki végeredménye.

Spanyolország

Hidi Patrikot csere volt az Oviedo-Granada másodosztályú bajnokin (2-1), a hazaiak végül nem cserélték be.

Franciaország

Múlt hét péntekhez hasonlóan ezúttal is a Le Havre kezdőjében kapott helyet a magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás. A Chateauroux elleni találkozó első góljára 12 percet kellett várni, Alhadhur volt eredményes Nyamsi passzából. A folytatásban kétgóllal mentek a hazaiak, Tounkara vette be a vendégek kapuját. A hátralévő szűk húsz percben megfogyatkoztak a hazaiak, miután Sangante piros lapot kapott. Az emberelőnyt kihasználva Beséék szépíteni tudtak, s a lefújásig nem is változott a végeredmény, amely 2-1-es Chateauroux sikerrel ért véget.

A Nancyt erősítő Lang Ádám is végig a pályán volt a védelemben. A magyar játékosnak túl sok öröme nem volt a meccsen, hiszen klubja már a 39. percben hátrányba került Iglesias góljának köszönhetően, ami a 77. percben kétgólosra hízott, miután Ajorque állította be a 2-0-s clermonti győzelmet.

Anglia

Bogdán Ádám (Liverpool) nem volt kerettag a Watford elleni bajnokin (5-0).

Skócia

László Csaba vezette másodosztályú Dundee United 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán az Invernesszel.

Lengyelország

Kecskés Ákos (Korona Kielce) a kispadon ült a Górnik Zabrze elleni 2-2-es meccs alkalmával.

Szlovákia

2-0-ra győzött a Slovan Bratislava a dunaszerdahelyi DAC elleni rangadón, így átvette a második helyet a szlovák bajnokság felsőházában riválisától. A pozsonyiak vezető gólját Holman Dávid szerezte a 24. percben, majd a spanyol Moha állította be a végeredményt a 72. percben.

A vendégek kétszer a kapufát találták el. Kalmár Zsolt kezdőként lépett pályára és a 41. percben sárga lapot kapott. A helyére állt be Vida Kristopher a 84. percben. Mervó Bencét nem nevezte a vasárnapi mérkőzésre a Marco Rossi vezette DAC.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) a 73. percben, csereként lépett pályára a Wolfsberger elleni élvonalbeli bajnokin (5-1).

A 17 éves Szoboszlai Dominik csapata, az FC Liefering hazai pályán győzte le 1-0-ra a forduló előtt utolsó előtti helyen álló FAC Wien-t az osztrák másodosztálynak számító Erste Ligában. Szoboszlai kezdő volt a mérkőzésen, egészen a 85. percig a pályán volt, amikor is az edzője lecserélte. A Lifering a győzelemmel egy pontra megközelítette a második Neustadtot, amely csak 0-0-s döntetlent játszott a Kapfenberg otthonában.

Horvátország

Gyurcsó Ádámmal felálló Hajduk Split 3-3-as döntetlent játszott a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó NK Osijek elleni rangadón. A kezdőként 74 percet játszó magyar szélső már a 3. percben gólpasszt jegyzett. Futács Márkó még nem volt a spliti keret tagja.

Ukrajna

A hétközi, Lazio elleni Európa Liga-meccsen megsérült Kádár Tamás a hétvégén természetesen nem lépett pályára, sérülését már itthon, a válogatottnál kezelik.

Svájc

Vécsei Bálint kezdő volt, a 87. percig játszott, a Lugano pedig 2-1-re kikapott hazai pályán a Luzern gárdájától.

Dánia

Az FC Midtjylland 2-1-re győzött a Sonderjyske elleni bajnokin, a sérüléssel bajlódó és emiatt a válogatott szűkített keretéből is kimaradt Korcsmár Zsolt nem játszhatott.

Köteles Lászlót nem nevezte az FC Köbenhavn, amely 3-1-re verte idegenben a Silkeborg együttesét.

Törökország

Koman Vladimir sérült, így nem játszott a másodosztályú Adanasporban, amely 1-1-re végzett a Rizespor otthonában.

Ciprus

Sallai Roland csere volt, és végül nem lépett pályára az APOEL 4-2-re elveszített mérkőzésén, az Apollon stadionjában.

Írország

A Dundalk magyar légiósa, Adorján Krisztián nem került be a keretbe a Waterford elleni bajnokin (1-0).

USA

Tartja jó formáját a Sporting Kansas City és magyar támadója, Sallói Dániel is. A fiatal csatár a San Jose elleni  3-2-es győzelem során gólpasszt adott a 68. percben, a harmadik találatnál. Az U21-es magyar válogatott támadó kezdő volt, a 21. percben sárga lapot kapott, a 87. percben pedig lecserélték.

Sallói lekészítése 2:50-től:

Stieber Zoltán kezdőként 67 percet játszott a D.C. Unitedben, amely 2-2-re végzett a Houston Dynamo elleni MLS-bajnokin.

Nikolics Nemanja végigjátszotta a Chicago Fire mérkőzését, de nem örülhetett, hiszen 2-1-re kikaptak Minnesotában.

Izrael

Korhut Mihály sérüléséből lábadozik, így nem volt még a felsőházi listavezető Hapoel Beer-Sheva meccskeretének tagja a Bnei Yehuda elleni bajnokin (1-0).

Kazahsztán

Az Elek Ákossal felálló Kajrat Almaty két második félidei góljával 2-0-ra verte az Atiraut a kazah bajnokságban. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta az összecsapást. Szintén az első perctől volt a pályán az Asztana magyarja, Kleinheisler László, aki a Zsetiszu elleni bajnokin ugyancsak 2-0-ra nyert együttesével. Elekhez hasonlóan Kleinheisler is végig a pályán volt.

Arab Emírségek

A bajnokság 19. fordulójában a Dzsudzsák Balázst is soraiban tudó al-Vahda hazai pályán legyőzte az Emirates Clubot, s így továbbra is tapad az az éllovas al-Ainra. A magyar válogatott szélső ezúttal is kezdőkezdőként lépett pályára és végigjátszotta a mérkőzést.

Hong Kong

Vadócz Krisztián a hongkongi bajnokságban és az ázsiai BL-ben mutatott remek formáját az egyik helyi kupasorozatra is átmentette. A Kitchee FC 40-szeres magyar válogatott középpályása góllal járult hozzá csapata 3-2-es sikeréhez a BC Rangers ellen, az úgynevezett Sapling Kupában, ezzel veretlenül vezeti klubja a csoportját. Vadócz a 41. percben egy ügyes összjáték után talált be a 16-oson belülről, 3-1-re alakítva az állást. A rutinos középpályás második gólját szerezte a sorozatban, a bajnokságban pedig 14 találkozón 7 találatnál jár.

Kína

A Yenpien magyar válogatott védője Guzmics Richárd végigjátszotta a mérkőzést a Meizhou Hakka otthonában, 1-0-ra kapott ki a csapata a másodosztályban.

Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.