Újabb magyar parádé a Bundesligában, Schäfer vezér volt a DAC-ban - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 30., hétfő 11:17
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 30., hétfő 11:17

NÉMETORSZÁG

Az RB Leipzig 1-0-ra kikapott a Wolfsburgtól a német élvonalbeli bajnokság 3. fordulójában. A lipcseiek mindhárom magyarja ott volt az alakulat kezdőcsapatában: Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta az összecsapást, míg Szoboszlai Dominik a 68. percig volt a pályán. Az 52. percben, miután egy beadást rossz helyre ütött ki Gulácsi, majd a francia védő 9 méterről bevágta az üres kapuba. Könnyen egyenlíthetett volna a Leipzig, azonban egy jobb oldali szögletet követően az üresen érkező Orbán a kapu torkából fölé lőtt.

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára a Mainzban, és a Greuther Fürth ellen 3-0-ra megnyert hazai találkozó 18. percében a második találatot szerezte ő egy jobb oldali beadás után. A magyar válogatott 33 éves kapitánya az előző idényben egyszer, a 30. fordulóban a Werder Bremen ellen volt eredményes, pályafutása során 54 találatnál jár a Bundesligában.

Az előző fordulóban a Borussia Dortmund ellen győztes gólt szerző Sallai Roland szintén a kezdő 11-ben kapott helyet és csapata harmadik gólját készítette elő a VfB Stuttgart vendégeként aratott 3-2-es diadal alkalmával.

Novothny Soma nem kapott lehetőséget a Bochumban, amely 2-1-re kikapott a Köln vendégeként.

A Bayern München 5-0-ra kiütötte a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC-t. A berlinieknél Dárdai Márton bokasérülés miatt nem játszhatott, münchenieknél Robert Lewandowski mesterhármast szerzett, a lengyel csatár sorozatban a 13. Bundesliga-mérkőzésén volt eredményes, ráadásul második találatával megszerezte karrierje 300. találatát is a bajor klub színeiben.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven magyar jobbhátvédje nem volt keretben az EL-csoportkörbe jutó Antwerp ellen 2-2-re végződő idegenbeli bajnokin. A Genk magyar támadója, Németh András szintén nem volt tagja a keretnek, csapata 1-0-ra nyert hazai pályán.

HOLLANDIA

Szőke Adrián együttese, a holland élvonalbeli Heracles 1-0-ra kikapott a NEC Nijmegen ellen. A magyar válogatottnál is számításba vett fiatal támadó ezúttal is a kispadról figyelte az eseményeket.

Kiss Tamás, az újonc Cambuur magyar szélsője kezdőként egy félidőt játszott a Twente ellen, csapata értékes 2-0-s győzelmet aratott a holland élvonal 3. fordulójában.

Rácz Barnabás, a holland másodosztályú FC Eindhoven magyar középpályása csereként a 66. percben állt be a Den Bosch ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila a védelem bal oldalán kapott helyet a törökök kezdőcsapatában, és végigjátszotta a találkozót, melyen Enner Valencia mesterhármasának is köszönhetően fölényes sikert aratott a Fenerbahce, amely így kettős győzelemmel jutott az Európa Liga 32 csapatos főtáblájára. A hétvégén szintén végigjátszotta csapata Altay elleni bajnokiját, melyet 2-0-ra megnyertek az Isztambuliak.

A Kasimpasa hazai pályán 2-2-es döntetlent játszotta a Galatasaray ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin végig a pályán volt.

Megyeri Balázst (Göztepe) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve Sivasspor ellen 2-2-re végződő bajnokira.

AUSZTRIA

A Bukta Csabát is foglalkoztató Altach 2-1-es vereséget szenvedett a Wolfsberg ellen. A magyar utánpótlás-válogatott támadó kezdőként 59 percet játszott az osztrák élvonal legutóbbi, 6. fordulójában.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója nem volt nevezve a St. Pölten elleni bajnokira, csapata 2-0-s vereséget szenvedett idegenben.

Major Sámuel, a Liefering magyarja kezdőként végigjátszotta a FAC Wien ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokit.

SVÁJC

Bolla Bendegúz (Grasshoppers) kezdőként végigjátszotta a Servette elleni (1-1) bajnokit a svájci élvonal 5. játéknapján.

CIPRUS

A Lang Ádámot végig a soraiban tudó ciprusi Omonia a 4–2-es hazai győzelem után a belgiumi visszavágó rendes játékidejében 2–0-ra kikapott az Antwerpentől, a hosszabbításban nem született gól, a tizenegyespárbajt pedig a belga csapat nyerte, így Langék is a Konferencia Liga csoportkörébe kerültek át. A magyar válogatott védő nem rúgott tizenegyest a ciprusi csapatban.

LENGYELORSZÁG

A magyar válogatott újonca, Tamás Márk (Slask Wroclaw) a négymeccses eltiltását töltötte a Zaglebie Lubin elleni bajnokin, ezért nem volt ott a keretben. Csapata így is 3-1-re nyert idegenben.

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője kezdőként végigjátszotta a Górnik Zabrze elleni 1-0-ra megnyert rangadót a lengyel élvonal 6. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Az olasz másodosztályban szereplő Pisa együtteséhez szerződő Nagy Ádám nem volt nevezve az Alessandria elleni bajnokira, csapata így is 2-0-ra nyert és két forduló elteltével már harmadik helyen áll a tabellán.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar játékosa kezdőként 55 percig volt pályán a Radnicki ellen 4-0-ra megnyert bajnokin a szerb élvonal 7. játéknapján.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod nyáron igazolt magyar védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta a Himki ellen 1-1-es döntetlennel végződő bajnokit az orosz első osztály 6. fordulójában.

DÁNIA

Prosser Dániel góllal járult hozzá a Sönderjyske 2-2-es döntetlenjéhez a Viborg FF ellen a dán bajnokság hetedik fordulójának vasárnapi játéknapján. A Sönderjyske honlapja szerint az MTK Budapest csütörtökön érkezett kölcsönjátékosa az első mérkőzésén a 65. percben lépett pályára, és egy perccel később máris betalált új csapatában, amelyet az MTK korábbi vezetőedzője, a német Michael Boris irányít.

SZLOVÁKIA

Szezonbeli második győzelmét aratta a Németh Antal irányította DAC a szlovák élvonalbeli bajnokságban, miután a 6. fordulóban 3-0-ra nyert a Pohronie vendégeként. A háromgólos dunaszerdahelyi sikerben főszerepet vállalt az együttes magyar válogatott középpályása, Schäfer András, aki kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

A 21 éves, 9-szeres magyar válogatott játékos remek teljesítményt nyújtva, góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből. Előbb a 13. percben egy védelmi hibát használt ki, miután a védőknek nem sikerült felszabadítani. Fordulás után két gyönyörű akcióval vétette észre magát Schäfer, majd a 81. percben a félpályánál szerelni sem tudták, kiugratása után pedig Zuberu alakította ki a 0-3-as végeredményt.

Schäfer, aki tagja a magyar válogatott szeptemberi vb-selejtezőkre készülő keretének, a szezonban öt bajnokin lépett pályára, ezeken két gólt és ugyanennyi gólpasszt jegyzett.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László, az NK Oisjek magyar válogatott középpályása már az első percben heves szóváltásba keveredett a Dinamo Zagreb, horvát védekező középpályásával, Kristijan Jakiccal. A játékvezető, Ivan Bebek rutinosan és ügyesen választotta szét a feleket. A zágrábiak éppen Jakic góljával szereztek vezetést, majd Danijel Loncar kialakította a 2-0-s végeredményt, így az Eszék visszacsúszott a 4. helyre a tabellán.

Horvátországi beszámolók szerint Lovrencsics Gergő vasárnap megsérült a Hajduk Split Rijeka elleni, 2-1-re végül elveszített bajnokijának elején és le is kellett cserélni a magyar válogatott jobbhátvédet a rangadó 12. percében. Az első hírek arról szóltak, hogy a csuklója sérült meg már az első tíz perc végén Lovrencsicsnek, de a horvát Telepsport már azt írja, a szélső bal bokájkával akadtak gondok, ezért nem tudta folytatni a játékot.

A Nemzeti Sport azt írja, hogy futballista azóta már hazatért, hétfőn megvizsgálják a válogatott orvosai a bedagadt bokáját, MRI-vizsgálaton is részt vesz, és ezek után dől el, hogy számíthat-e rá Marco Rossi szövetségi kapitány.

USA

Az MLS-ben szereplő FC Dallas 5-3-ra nyert az Austin FC ellen. A Dallas magyar válogatott támadója, Schön Szabolcs két gólpasszal vette ki a részét csapata győzelméből, majd a 63. percben lecserélték.

Gazdag Dániel, a Philadelphia Union magyar válogatott középpályása kezdőként 61 percet játszott a D.C. United ellen, csapata 3-1-es vereséget szenvedett idegenben.

Sallói Dániel, a Sporting Kansas City magyar válogatott csatára kezdőként végigjátszotta Colorado Rapids ellen 1-1-re végződő bajnokit.