Termelték a gólokat a magyar válogatott játékosok, kapusattak miatt villant a piros a védőnek - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 2., hétfő 11:38
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 2., hétfő 11:38

NÉMETORSZÁG

Szombat délután az olasz első osztályú Genoa ellen játszott felkészülési mérkőzést a Mainz, amelynél a cserepadon kezdett a magyar válogatott támadó, Szalai Ádám. A 33 éves csatár a 61. percben, csapata 2-1-es vezetésénél lépett pályára, a 79. percben aztán tizenegyessel egyenlített az olasz együttes.

Amikor pedig már úgy tűnt, hogy döntetlennel ér véget a találkozó, a 96. percben remek gólt szerzett Szalai: a 16-oson belülről, kissé bal oldalról, kisodródott helyzetből emelte át a kapust, a védő már csak a gólvonalon túlról tudta kikanalazni a labdát - ezzel a góllal 3-2-re nyert a Mainz.

Az RB Leipzig három magyarja közül Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként végigjátszotta az Ajax ellen 1-1-re végződő felkészülési mérkőzést. Szoboszlai Dominik pénteken újra edzésbe állt, de a meccsre nem volt nevezve.

A Sallai Roland fémjelezte Freiburg kétszer is összecsapott a Strasbourg ellen, a magyar válogatott támadó a másodikon kapott lehetőséget kezdőként. A mérkőzést a német együttes nyerte meg 2-1-re.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC a török Gaziantep ellen játszott, a mérkőzés 3-0-s állásnál ítéletidő miatt félbeszakadt. Dárdai Márton kezdőként lépett pályára

Novothny Soma, a Bundesligába feljutó Bochum támadója csereként a 83. percben lépett pályára a holland élvonalbeli Utrecht ellen, csapata 2-0-ra kikapott.

ANGLIA

Kedd délután az angol negyedosztályú Exeter ellen játszott felkészülési mérkőzést a második ligás Bristol City, amely kezdőcsapatában helyet kapott a magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám is. A Bristol már az első játékrészben kétgólos előnyt harcolt ki, majd a szünet után Nagy Ádám szerezte az első gólt, miután egy szöglet utáni kifejelt labdára csapott le 17 méterre a kaputól és lövése a jobb sarokban kötött ki.

A Bristol végül 4-0-ra nyerte meg az edzőmeccset.

Szombaton újabb felkészülési mérkőzést játszott a Bristol City. Nagy Ádám csereként a 61. percben állt be, csapata 3-0-s vereséget szenvedett az Aston Villa ellen.

BELGIUM

Akárcsak a belga élvonal első fordulójában, úgy ezúttal is a Leuven kezdőcsapatában kapott helyet a 23-szoros magyar válogatott Bese Barnabás, akire most eredeti posztján, jobb oldali védőként számított vezetőedzője.

A 27 éves játékos csapata egyik legjobbja volt, hátul magabiztosan játszott, valamint több alkalommal is jól segítette a támadásokat, végül pedig a 80. percben lecserélték, mert a csapata egy még támadóbb szerkezetre váltott. A Leuven 1-1-et játszott a Cercle Brugge otthonában, ezzel két fordulót követően négy pontot szerzett.

HOLLANDIA

Szőke Adrián csapata, a holland élvonalbeli Heracles pénteken felkészülési mérkőzésen 4-1-re nyert a Waalwijk ellen. A magyar válogatott támadó nem kapott lehetőséget. Szombaton újabb edzőmeccset játszott a Heracles, amely 2-2-re végzett a De Graafschap ellen, Szőke végigjátszotta a kilencven percet.

TÖRÖKORSZÁG

A Kasimpasa 2-1-es vereséget szenvedett az Istanbul Basaksehir ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin nem kapott lehetőséget a felkészülési mérkőzésen.

A Megyeri Balázst is foglalkoztató Göztepe 3-1-re nyert a Nazilli Belediyespor ellen.

AUSZTRIA

Az elmúlt hétvégén a második fordulót rendezték az osztrák másodosztályban, ahol a Bukta Csabát is foglalkoztató Altach 2-1-re nyert a Hartberg vendégeként. A magyar utánpótlás-válogatott támadó nem volt nevezve a mérkőzésre, csapata a mostani sikerrel feljött a hatodik helyre a tabellán.

SZERBIA

Holender Flip a szerb bajnokságban góllal és gólpasszal segítette csapatát vasárnap késő este.

A magyar válogatott játékos a vendéglátó Partizan Beograd sima, 4-0-s sikere során az FK Vozdovac ellen előbb a 22. percben Scsekicnek adott gólpasszt, majd az 53. percben együttese harmadik találatát szerezte, mielőtt kilenc perccel később lecserélték.

CIPRUS

A hétközi BL-búcsú után a Lang Ádámot is soraiban tudó Omonia Nicosia 5-1-re nyert az Olympias Lympia elleni felkészülési mérkőzésen.

Az APOEL magyar-brazil hátvédje, Paulo Vinícius  kedden 4-0-ás győzelmet aratott csapatával a Pirin ellen, majd csütörtökön gól nélküli döntetlent játszott a szaúdi Al-Nassr ellen.

LENGYELORSZÁG

A Piast Gliwice kezdőcsapatában kapott helyet a 26 éves magyar labdarúgó, Vida Kristopher a Stal Mielec elleni szombati bajnokin a lengyel bajnokság második fordulójában.

A szélső számára remekül kezdődött a találkozó, hiszen már a 18. percben vezetést szerzett, miután egy remek indítás után 11 méterről pörgetett a kapus felett a hálóba. Vida góljánál ugyan lest jelzett az asszisztens, de a videóbírózást követően kiderült, hogy nem helyezkedett előrébb a hazaiak védőjénél, így végül megadták a találatot. A magyar játékos végül 87. percet játszott, csapata 2-0-ra nyert.

A Slask Wroclaw kettős emberhátrányban 2-1-re nyert a Cracovia ellen. A mérkőzésen Tamás Márk kezdőként kapott lehetőséget, ám a 98. percben piros lapot kapott, miután nekiesett az őt visszatartó ellenfél kapusának, Lukás Hrossónak.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorodhoz szerződő Kecskés Ákos nem volt a keretben az Ural ellen 1-1-re végződő mérkőzésre.

SZLOVÁKIA

Bár korán hátrányba került a Liptovský Mikuláš (Liptószentmiklós) elleni szlovák bajnokin, végül csak megszerezte első győzelmét a DAC a bajnokságban.

A 3-1-s dunaszerdahelyi sikerben főszerepet játszott a DAC magyar válogatott középpályása, Schäfer András. A 21 éves játékos a 46. percben 25 méterről bombázott a hálóba úgy, hogy a labda a kapufáról vágódott befelé - óriási gól volt! Ezzel egyenlített a DAC még a szünet előtt.

A második játékrészre feljavuló és sok helyzetet kidolgozó csallóköziek Taiwo és Sharani góljával fordította a maga javára a mérkőzést a szünet után, 3-1 lett a végeredmény.

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid térdsérülése utáni rehabilitációját tölti. A pozsonyiak hazai pályán 2-0-ra nyertek a Trencin ellen.

HORVÁTORSZÁG

A hétközi EKL-kudarc után Lovrencsics Gergő kezdőként lépett pályára a Hajduk Splitben, amely 1-0-ra nyert hazai pályán a Sibenik ellen a horvát élvonal 3. fordulójában. A magyar válogatott hátvéd 74 percig volt pályán.

Azok után, hogy Kleinheisler László továbblőtte az Eszéket az Európa Konferencia Ligában, hétvégén gól nélküli döntetlent játszott a Slaven Belupo ellen. A magyar válogatott középpályás csereként a 65. percben lépett pályára.

USA

Az idei szezonban először láthattunk magyar játékosokat egymás ellen küzdeni az MLS-ben: a Sallói Dánielt foglalkoztató Sporting Kansas City hazai pályán fogadta a Schön Szabolcsot soraiban tudó FC Dallast az észak-amerikai profiliga legutóbbi játéknapján.

Mindkét magyar játékos ott volt a kezdőben, ráadásul mindketten gólpasszal jeleskedtek. Sallói – aki végigjátszotta a találkozót – a sárga lapja mellett a hajrában villant, miután a pazar beadását Russel fejelte be. Schön 72 percig volt a pályán, a győztes gól előtt játszott kulcsszerepet csapata 2-1-es győzelmében.

A vereség ellenére Sallóiék továbbra is a második helyen állnak a tabellán, míg Schön csapata a tizedik helyen áll, négy pontra a rájátszást érő hetedik helyezéstől.

Gazdag Dániel, a Philadelphina Union magyar válogatott középpályása,  kezdőként 75 percet játszott a Chicago Fire ellen. A mérkőzés 1-1-el ért véget, Gazdag csapata az ötödik helyen áll a tabellán.

URUGUAY

A Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó Montevideo Wanderers 2-0-ra nyert a Progreso ellen az uruguayi élvonal 12. fordulójában. A magyar válogatott középpályás ezúttal nem kapott lehetőséget edzőjétől.

KÍNA

Kádár Tamás, a Tianjin Jinmen Tigers magyar hátvédje letöltötte az egymeccses eltiltását, majd kezdőként végigjátszotta a Hebei elleni bajnokit. Csapata 2-1-es vereséget szenvedett idegenben és visszacsúszott a 7. helyre a tabellán.