Szoboszlai-tripla, Holender-show, 7 magyar gól Európában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. november 30., hétfő 11:10
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 30., hétfő 11:10

Németország

Kedden a PSG Neymar 11-esével verte a Gulácsi Péterrel (majd a 63. perctől Willi Orbánnal) felálló RB Leipziget. Szombaton viszont már a Gulácsival és Orbánnal felálló lipcsei együttes 2-1-re legyőzte az újonc Arminia Bielefeldet a német bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján. A két magyar végigjátszotta a hazai összecsapást. A lipcseiek 2-0-nál, a 72. percben büntetőt rontottak, a vendégek ezt követően szépítettek, és a hajrá izgalmasan alakult.

Szombaton délután a Freiburg - Sallai Roland nélkül - 1-1-es döntetlent ért el az Augsburg otthonában. A válogatott futballista vádlisérülés miatt hagyta ki a találkozót.

Szalai Ádám (Mainz) térdműtétje után lábadozik, csapata 1-1-es döntetlent játszott a Hoffenheim ellen.

Anglia

Nagy Ádám szerdán kezdőként végigjátszotta a Watford ellen 0-0-ra végződő bajnokit, majd szombaton a Bristol City 3-1-es vereséget szenvedett a Reading vendégeként az angol másodosztály 14. fordulójában. A magyar válogatott középpályás 73 percet töltött a pályán.

Hollandia

Továbbra is az eltiltását töltötte Szőke Adrián (Heracles) az AZ Alkamaar elleni bajnokin. Csapata hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a holland élvonal 10. játéknapján, és visszacsúszott a 15. helyre a tabellán.

Törökország

Hét közben a Török Kupában Varga Kevin (Kasimpasa) 3-0-ra legyőzte a harmadosztályú Erzincansport, és bejutott a legjobb 32 közé. Vasárnap a Kasimpasa a Viditől kölcsönben szereplő bosnyák válogatott támadó, Armin Hodzic duplájával 2-0-ra legyőzte a Genclerbirligi együttesét. A magyar szélső kezdőként 84 percet játszott.

A Török Kupában Megyeri Balázs is érdekelt volt a Göztepével, amely 2-0-ra nyert a szintén harmadvonalban szereplő Kirklarelisport. A válogatott kapu debütált új csapatában, és kezdőként végigjátszotta a találkozót.

Ausztria

Szoboszlai Dominik kezdőként 71 percet kapott a Bayern München elleni BL-csoportmérkőzésen szerdán. A Salzburg 3-1-es vereséget szenvedett idegenben.

Szombaton viszont parádézott a magyar válogatott középpályás, hiszen három góllal járult hozzá a Red Bull Salzburg 8-2-es győzelméhez az osztrák labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.

A címvédő és listavezető Salzburg egy döntetlen és egy vereség után a St. Pölten otthonába látogatott, ahol a magyar válogatott támadó középpályása a 13. és a 25. percben büntetőből, az 52.-ben pedig akcióból volt eredményes.

Csapattársai közül az 58. percben beállt mali csatár, Sekou Koita ugyancsak mesterhármassal zárt. Szoboszlai legutóbb júniusban, a Sturm Graz otthonában 5-1-re megnyert bajnokin szerzett három gólt egy meccsen. A mostani idényben négy találatnál jár az osztrák Bundesligában.

A hazaiaknál Majnovics Martin nem volt nevezve a mérkőzésre.

A 9. fordulóban bécsi rangadót is rendeztek, amelyen a Rapid Wien magyarja, Szántó Tamás nem volt keretben, a talákozó 1-1-es döntetlennel ért véget.

A Liefering utánpótlás-válogatottjai közül Bukta Csaba a félidőben állt be a Dornbirn elleni bajnokin, csapata idegenben nyert 2-1-re és továbbra is vezeti az osztrák másodosztályt, egy ponttal megelőzve a Lafnitz együttesét. Major Sámuel sérülés miatt nem játszott.

Mester Csaba (Austria Wien II) kezdőként 83 percet kapott a Lafnitz ellen 3-2-es vereséggel végződő bajnokin.

Svájc

A svájci első osztályban érdekelt Lugano magyar válogatott hátvédje, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta a Basel ellen 1-0-ra megnyert mérkőzést, csapata két pontra megközelítette az éllovas Young Boyst a tabellán.

Szerbia

Holender Filip két góllal és egy gólpasszal járult hozzá csapata, a Partizan Belgrád 4-0-s szerb bajnoki sikeréhez a Topolya otthonában vasárnap.

A magyar válogatott támadó a zentai, zártkapus rangadón a 23. percben szerzett vezetést csapatának, remekül kihasználva ziccerét.

A második játékrészben beállt mellé a guineai Soumah, aki előbb Holender Filip passza után megduplázta a vendégek előnyét, majd egy perccel később ő indította Holendert, aki már a 16-os belülről a jobb alsóba gurított. A 0-4-s végeredményt a japán Asano állította be a 71. percben.

16 forduló után a Topolya a tizedik, a Partizan pedig a második a szerb Szuperliga tabelláján.

Ciprus

Csütörtökön este a Lang Ádámmal felálló Omonia Nicosia 2-1-re kikapott a Granda elleni EL-csoportmérkőzésen.

Vasárnap a Szalai Attila nevével fémjelzett Apollon Limasszol hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett az AEL Limasszoltól. A két válogatott hátvéd kezdőként végigjátszotta az aktuális meccsét.

Görögország

Nagy Gergely végigvédte az AEL Larissa kapuját az Atromitosz ellen gól nélküli döntetlenre végződő bajnokin a görög élvonal 10. fordulójában.

Lengyelország

"Magyaros" rangadót játszottak a lengyel élvonal 11. fordulójában. A ligaújonc Podbeskidzie magyarja, Kocsis Gergő kezdőként 82 perc játéklehetőséget kapott, míg a másik oldalon, a Slask Wroclawban Tamás Márk végig a pályán volt.

A mérkőzést a wroclawiak nyerték meg 2-0-ra és feljöttek az ötödik helyre a tabellán.

A Piast Gliwice ezúttal Vida Kristopher nélkül játszott 2-2-es döntetlent a Legia Varsó vendégeként. A válogatott középpályás a cserepadról figyelte végig az eseményeket.

Szlovákia

A dunaszerdahelyi DAC a Nagyszombat otthonában 2-0-ra nyert. A vendégeknél Schäfer András és Kalmár Zsolt is végigjátszotta a találkozót, Vida Máté súlyos sérüléséből lábadozik még.

A 87. percig a pályán lévő Holman Dávid állította be két perccel lecserélését megelőzően a Szenice-Slovan Bratislava szlovák bajnoki 0-3-as végeredményét.

Horvátország

A koronavírus-fertőzésből felépülő Kleinheisler László csereként a 77. percben állt be az Osijekbe, amely 1-1-et játszott az EL-résztvevő Rijeka ellen a horvát élvonal 13. fordulójában.

Olaszország

A 18 éves Balogh Botond (Parma) nem volt nevezve a hétközi Cosenza elleni (2-1) Olasz Kupa-mérkőzésre.

Horváth Krisztofer bemutatkozott a Torinóban, miután a 91. percben csereként állt be. Csapata 2-0-s sikerrel lépett tovább a következő körbe.

Portugália

A 19 éves Csoboth Kevin megszerezte első gólját tétmeccsen a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben, a Feirense ellen egy közeli fejesből volt eredményes az utánpótlás-válogatott támadó. Mindezt alig pár nappal azután, hogy azon a találkozón, amikor először kezdett, 11-est harcolt ki a magyar tehetség.

Bobál Gergely (CD Nacional) csereként a 98. percben lépett pályára a másodosztályú Casa Pia elleni portugál kupa-meccsen. Csapata hosszabbítás után 3-2-re nyert és jutott a legjobb 32 közé.

A hétvégi Portimonense ellen 1-0-ra elveszített bajnokin már nem volt a meccskeretben a portugál élvonal 8. fordulójában.

USA

Németh Krisztián együttese, a Columbus Crew hosszabbításban 2–0-ra legyőzte a Nashville SC-t, ezzel bejutott a Keleti főcsoport döntőjébe a tengerentúli profi labdarúgóligában (MLS). A vasárnap esti találkozó kiélezett küzdelmet hozott, a csapatok a rendes játékidőben nem bírtak egymással, és a gól nélküli állást követően a hosszabbítás döntött.

A ráadásban a hazaiak az első extra félidő hajrájában négy perc alatt két gólt szerezve harcolták ki a továbbjutást. A meccs hőse Gyasi Zardes volt, aki az első találatot előkészítette, a másodikat pedig maga szerezte.

Németh Krisztián a 113. percben, éppen Zardes cseréjeként lépett pályára.

A Columbus a főcsoportdöntőben vasárnap hazai pályán játszik majd a New England Revolutionnel, Németh korábbi csapatával, amely meglepetésre nyolcadik kiemeltként verekedte el magát a keleti fináléig.

A Nyugati főcsoportban az elődöntő következik, az egyik ágon a Sallói Dánielt foglalkoztató Sporting Kansas magyar idő szerint szerda hajnalban mérkőzik meg a Minnesotával. (MTI)

Egyesült Arab Emírségek

Koman Vladimir (Al-Hatta) kezdőként végigjátszotta az Al-Jazira elleni bajnokit, csapata 2-0-ra kikapott az emírségekbeli bajnokság 7. játéknapján.