Szoboszlai óriási elismerése; magyar gólok Ausztriában, Szlovákiában és Svájcban is – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. július 6., hétfő 14:44
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 6., hétfő 14:44

Anglia

Az angol másodosztályú bajnokságban (Championship) szereplő Bristol City 1–0-ra kikapott a Nottingham Forest vendégeként. A vendégeknél kezdőként Nagy Ádám végigjátszotta mérkőzést, csapata a 12. helyen áll a tabellán, a mérkőzést követően pedig menesztették Lee Johnson vezetőedzőt.

Lengyelország

"Magyaros" rangadót játszottak a hétvégén a lengyel élvonal 34. fordulójában. A Piast Gliwice magyar válogatott középpályása, Vida Kristopher kezdőként játszotta a Tamás Márk fémjelezte Slask Wroclaw elleni bajnokit. A vendégeknél Tamás is végig a pályán volt.

Tajti Mátyás távozott a Zaglebie Lubin csapatától, és a ZTE-ben folytatja pályafutását. A zalaegerszegiek a hétvégén már be is jelentették hivatalosan az utánpótlás-válogatott játékos szerződtetését.

Ausztria

A Red Bull Salzburg 19 éves magyar válogatott középpályása végig a pályán volt vasárnap a dobogóról lecsúszó LASK elleni, idegenben 3-0-ra megnyert bajnokin, és a 67. percben az ő 11-esével szerezte meg csapata a vezetést. Hat perccel később aztán Ramalho fejére is odarajzolt egy szögletet Szoboszlai Dominik, így így egy gólpasszt is hozzátett újabb kiemelkedőnek mondható meccséhez.

A magyar tini így 27 idénybeli bajnokiján 9 góllal és 14 assziszttal zárt és ki tudja, talán ez volt valóban az utolsó mérkőzése az osztrák Bundesligában…

A meccs után pedig óriási elismerés érte Szoboszlait, hiszen a 19 éves magyar középpályást választották meg az edzők és klubvezetők az osztrák Bundesliga-idény legjobbjának.

Bár Szántó Tamás 2018 márciusa óta nem léphetett pályára a Rapid Wien együttesében, a bécsi csapat sportigazgatója, Zoran Barisic nem mondott még le a 24 éves magyar középpályásról.

A labdás edzéseken látott formája miatt bizakodóak vagyunk – mondta a klubvezető.

Szántót súlyos térd-, illetve porcsérülése (károsodása) miatt több mint két évvel ezelőtt műtötték meg, nem is egyszer szorult operációra a 2010 óta a bécsiek kötelékébe tartozó labdarúgó. Tavaly tavasszal már csapatával edzhetett a játékos, de pályára azóta sem léphetett. A korábbi utánpótlás-válogatott középpályás eddig 46 tétmeccsen játszott a Rapid első csapatában, és ötször volt eredményes, valamint kiosztott három gólpasszt is.

Az osztrák másodosztály 26. fordulójában a Liefering az Austria Lustenaut fogadta hazai pályán. A vendégek a 4. percben szereztek vezetést, majd a 23. percben kiegyenlítettek a hazaiak. A zártkapus meccset kezdőként végigjátszó Tiefenbach Dániel a 49. percben volt eredményes.

Bukta Csaba ezúttal a kispadon kapott helyet, az 55. percben 2-1-es hátránynál szállt be a meccsbe. Beállása után megélénkült a Liefering játéka, az utánpótlás-válogatott szélső a támadásokban aktív szerepet vállalt, majd a hosszabbításban megszerezte önmaga ötödik szezonbeli és csapata negyedik gólját is egyben. Adamu passza után visszahúzta a rövidre a lövését, így a meglepett kapus mellet védhetetlenül a hálóban kötött ki a labda.

A Liefering 43 pontot gyűjtött 26 forduló alatt, sikerével feljött a harmadik helyre a tabellán. Bukta az idényben 18 tétmérkőzésen lépett pályára a bajnokságban, öt gólt szerzett és nyolc gólpasszt jegyzett.

Az Austria Wien II-t erősítő Mester Csaba nem volt keretben a Grazer ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Svájc

A csereként az 59. perctől játszó Holender Filip a 79. percben mindent eldöntő fejesgólt szerzett a Lugano-Basel svájci bajnokin (2-1), klubja pedig közel 20 év után tudta legyőzni a 20-szoros bajnokcsapatot. Kecskés Ákos végig a pályán volt a hazaiaknál.

A hétvégi, Young Boys ellen 3-0-ra elveszített idegenbeli bajnokin Holender kezdőként 82 percig pályán volt, míg Kecskés végigjátszotta a találkozót.

A Lugano 28 forduló elteltével a 7. helyen áll a tabellán.

Görögország

A görög élvonalbeli Arisz magyar válogatott hátvédje, Korhut Mihály végig játszotta a Panathinaikosz elleni mérkőzést, csapata azonban 2-0-s vereséget szenvedett idegenben. A hazaiaknál Nagy Dominik sérülés miatt nem volt a keretben.

Horvátország

Egyelőre nem tudja Gyurcsó Ádám, hogyan alakul a pályafutása azután, hogy egyéves kölcsönszerződése lejártával a Puskás Akadémia labdarúgócsapatától visszatért a Hajduk Splithez.

Kleinheisler László sérülés miatt nem volt az Osijek keretében, amely a Hajduk Split vendégeként 1-0-ra nyert a horvát élvonal 33. fordulójában. Az eszékiek a mostani sikerrel feljöttek az EL-selejtezőt érő 3. helyre a tabellán.

Szlovákia

Szombat este a Zsolna ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a DAC a szlovák élvonal 2019/20-as kiírásában, ez alkalomból pedig pazar koreográfiával készültek a szurkolók – a dunaszerdahelyi együttes kezdőcsapatában helyet kapott Schäfer András és Kalmár Zsolt is.

Bernd Storck csapata végig mezőnyfölényben játszott a második helyen álló zsolnaiakkal szemben, ám az első játékrészben csak helyzeteket láthatott a közönség, míg a szünet után a gólok is megérkeztek. Az 59. percben Fábry szöktette a jobb szélen Divkovicot, aki középre adott, majd Zuber lecsapott a labdára és 10 méterről kilőtte a jobb alsót.

Húsz perccel később a végig aktívan és veszélyesen játszó Schäfer mutatott be szép cseleket a Zsolna 16-osán belül, és csak szabálytalanul tudták megállítani, a jogosan megítélt büntetőt Kalmár a bal alsóba helyezte – ezzel rendkívül fontos három pontot szerzett a DAC.

Dél-Korea

Szarka Ákos (Suwon FC) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a Seoul E-Land elleni meccskeretben a koreai másodosztály 9. fordulójában.