Szoboszlai Neymart trollkodta meg, Novothny első gólja a Bundesligában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. november 8., hétfő 11:21
Szerző: Csakfoci Admin 2021. november 8., hétfő 11:21

NÉMETORSZÁG

Szoboszlai Dominik 92. percben szerzett góljával az RB Leipzig házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott múlt szerdán a PSG-vel a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

A lipcseiek magyar válogatott játékosai közül Gulácsi Péter végigvédte a találkozót, Willi Orbán kezdő volt, de a szünetben lecserélték, Szoboszlai pedig az 59. percben lépett pályára, majd a találkozót követően a magyar válogatott középpályás elmondta, miről beszélt a brazil Neymarral a 11-est megelőzően.

Hétvégén a Gulácsi Péterrel és Szoboszlai Dominikkel felálló RB Leipzig hazai pályán 2-1-re legyőzte a második helyen álló Borussia Dortmundot. A lipcseiek harmadik magyar válogatott futballistája, Willi Orbán sérülés miatt nem lépett pályára.

Szalai Ádám csapata, az FSV Mainz 1-1-es döntetlent játszott a vendég Borussia Mönchengladbachhal péntek este. A magyar válogatott csatár a 81. percben csereként lépett pályára.

A Hoffenheim elleni szombati bajnoki 64. percében, 0-0-s állásnál lépett pályára Novothny Soma, majd három perccel később be is vette a vendégek kapuját, sőt ezt követően egy tizenegyest is kiharcolt, ám azt csapattársa, a kapus (!) elhibázta. A magyar csatárnak ez volt pályafutása első gólja a német élvonalban, a Bochum pedig végül 2-0-ra nyert.

Novothny gólja 02:38-tól, a kiharcolt 11-ese pedig 05:43-tól látható

A Bayern München szakította meg Sallai Roland csapata, a Freiburg veretlenségi sorozatát, miután a bajorok 2-1-re nyertek. A magyar válogatott támadó térdsérülés miatt nem volt a keretben.

A Dárdai Pál irányította Hertha BSC a hajrában engedte ki a kezéből a győzelmet a vendég Bayer Leverkusen ellen vasárnap. A berlini gárda a 42. percben szerzett vezetést és egészen a 90.-ig őrizte előnyét, ám akkor Robert Andrich eredményes volt, amivel a Leverkusen elvitt egy pontot a fővárosból. A német U21-es válogatottba meghívót kapó Dárdai Márton kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven jobbhátvédje ezúttal sem volt keretben a Oostende ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

A Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András múlt héten szerdán gólt szerzett az MTK Budapest U19-es csapata ellen az Ifjúsági Bajnokok Ligájában.

A hétvégén viszont a Cercle Bruges ellen 1-1-es döntetlennel végződő bajnokin már nem volt keretben a belga élvonal 14. fordulójában.

HOLLANDIA

A válogatott keretébe először meghívott Kiss Tamás (Cambuur) a kispadról figyelte az eseményeket a Zwolle elleni bajnokin. Csapata 2-1-re nyert idegenben.

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) betegség miatt nem volt nevezve Twente elleni bajnokira, csapata 1-0-ra kikapott idegenben a holland élvonal 12. fordulójában.

Rácz Barnabás, az FC Eindhoven középpályása kezdőként 64 percig volt pályán, csapata kiütéses 6-0-s sikert aratott a Jong Utrecht vendégeként a 14. fordulóban.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott védője kezdőként egy félidőt játszott a Kayserispor ellen 2-2-re végződő bajnokin.

Megyeri Balázs (Göztepe) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve a Konyaspor ellen 2-0-ra végződő bajnokira.

Sérüléséből felépülve, csereként a 69. percben lépett pályára Varga Kevin a Kasimpasa színeiben, amely 2-0-ra kikapott a Gaziantep otthonában a török élvonal 12. fordulójában.

AUSZTRIA

Koronavírusos megbetegedések miatt december 1-re elhalasztották a Bukta Csabát foglalkoztató Altach Sturm Graz elleni bajnokiját.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója a 75. percben állt be a Rapid Wien Amateurs ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

Major Sámuel, a Liefering magyarja csereként a 89. percben lépett pályára a BW Linz ellen 0-0-ra végződő bajnokin, Tóth Balázs nem volt a keretben.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott védője sípcsontsérülés miatt kihagyta a Young Boys elleni bajnokit. Csapata 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a svájci élvonal 13. fordulójában.

CIPRUS

Az APOEL magyar-brazil hátvédje, Paulo Vinícius kezdőként végigjátszotta az AEL Limassol ellen 3-0-ra megnyert bajnokit.

Lang Ádám szintén végig a pályán volt az Ethnikos Ahnas ellen, csapata 2-0-ra győzedelmeskedett.

Gyurcsó Ádám, az AEK Larnaca szélsője a keret tagja volt, de nem lépett pályára az Aris vendégeként.

DÁNIA

Prosser Dániel, a SönderjyskE támadója a Vejle elleni bajnokin kezdőként végig a cserepadon ült, csapata 3-1-es vereséget szenvedett a dán élvonal 15. fordulójában. A Silkeborg elleni 6-0-s vereséget követően hétfőn menesztették az együttes vezetőedzőjét, Michael Borist.

LENGYELORSZÁG

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott hátvédje makacs ágyéksérülés miatt miatt nem volt nevezve a Jagiellonia ellen 2-2-re végződő bajnokin.

Vida Kristopher csereként a a 66. percben lépett pályára, csapata 1-0-ra kikapott hazai pályán a Warta ellen a lengyel élvonal 14. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám, az olasz másodosztályban a Pisa magyar válogatott középpályása előbb kezdőként végigjátszotta az Ascoli ellen 1-1-re végződő bajnokit múlt hétfőn. Vasárnap este a kiállítás sorsára jutott, miután a Cittadella elleni bajnokin a 39. percben piros lapot kapott.

A magyar válogatottnál is számításba vett Balogh Botond (Parma) a Vicenza ellen (1-0) kispados volt, ahogy a Lecce ellen 4-0-ra elveszített bajnokin is az olasz másodvonal 12. fordulójában.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa sérülés miatt kihagyta a Gent elleni (1-1) EL-csoportmérkőzést csütörtökön. Vasárnap csereként a 76. percben állt be a FK Proleter elleni 0-0-ra végződő hazai bajnokin. A vendégekénél Kun Bertalan is csereként az 58. percben állt be.

OROSZORSZÁG

Kecskés Ákos, a Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője kezdőként végigjátszotta az Ahmat Groznij ellen 3-1-re elveszített bajnokit az orosz első osztály 14. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A DAC hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Szeredtől a szlovák élvonal 14. fordulójában. A csallóközieknél Hahn János az 59. percben lépett pályára, Kalmár Zsolt továbbra is sérüléséből lábadozik és nem volt a keret tagja, Schäfer András kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, Szendrei Ákos hétközben első keresztszalag-szakadást szenvedett, így műtéten esett át. A beavatkozás jól sikerült, a felépülése előreláthatólag 6-8 hónapot vesz igénybe.

SZLOVÉNIA

Futács Márkó, az Olimpija Ljubljana csatára kcsereként a 63. percben állt be az Aluminij ellen. Csapata 1-0-ra kikapott a szlovén élvonal 16. fordulójában.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László, az NK Osijek magyar válogatott középpályása sérüléssel bajlódik, ezért nem volt keretben az Istra ellen 3-0-ra megnyert bajnokin.

Lovrencsics Gergő kezdőként végigjátszotta a Hajduk Split legutóbbi, Dragovoljac ellen 2-0-ra megnyert bajnokit a horvát élvonal 15. fordulójában.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Varga Roland, az emírségekbeli al-Ittihad Kalba magyar válogatott támadója kezdőként 65 percet játszott az al-Ahli Dubai ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokin az arab emírségekbeli bajnokság 9. fordulójában.

USA

Sallói Dániel, a Sporting Kansas City magyar válogatott támadója kezdőként végig a pályán volt a Salt Lake ellen 1-0-ra elveszített mérkőzésen.

A Philadelphia Union magyar válogatott támadó középpályása, Gazdag Dániel kezdőként 66 percet játszott a New York City ellen 1-1-re végződő találkozón.

Schön Szabolcs, az FC Dallas magyar válogatott szélsője a 46. percben állt be csereként, majd a 74. percben sárga lapot kapott a San Jose Earthquakes ellen. Csapata 1-1-es döntetlent játszott.

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)