Szoboszlai hihetetlen kihagyott 11-ese, otthon verték a Lipcsét a Bundesliga-rangadón - videó

A betegséggel küzdő Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül felálló RB Leipzig 3-1-re kikapott otthon a Bayer Leverkusentől a német Bundesliga 13. fordulójában.
Dudás Gábor 2021. november 28., vasárnap 20:10
Szerző: Dudás Gábor 2021. november 28., vasárnap 20:10

A lipcseiek harmadik magyarját, a kisebb sérüléséből felépülő Szoboszlai Dominikot korán, már a 43. percben a pályára küldte csereként edzője, Jesse Marsch, ekkor azonban már 2-0-ra vezetett a Ferencvárossal egy Európa Liga-csoportban szereplő (és onnan már továbbjutó) Leverkusen.

A fiatal középpályásnak meg is volt az esélye, hogy közelebb vigye csapatát ellenfeléhez, de a 88. percben, már 1-3-as állásnál a kapufára rúgta büntetőjét, hogy aztán a labda Hradecky kapus hátán megpattanva elsuhanjon a kapu előtt keresztbe...

Kétgólos hazai vereségével az RB Leipzig a 8. a Bundesligában, a Bayer Leverkusen viszont fellépett a dobogó alsó fokára, a Bayern és a Dortmund mögé.

Bundesliga, 13. forduló:

RB Leipzig – Bayer Leverkusen 1-3 (A. Silva 62., ill. Wirtz 21., Diaby 34., Frimpong 64.)

Eintracht Frankfurt – Union Berlin 2-1