Szoboszlai győztes gólt szerzett a Bundesliga-rangadón - videó

Három magyarral verte az RB Leipzig a Leverkusent idegenben - Szoboszlai Dominik szerezte a győztes gólt vasárnap.
Dudás Gábor 2022. április 17., vasárnap 21:43
Szerző: Dudás Gábor 2022. április 17., vasárnap 21:43

Három magyar válogatott játékossal a kezdőjében állt fel az RB Leipzig a Leverkusen otthonában. Közülük elsőként Willi Orbán szerezhetett volna gólt, de a 46. percben a jobb kapufán csattant a lövése egy 11-es gyanús szituációt követően.

A 69. percben aztán Szoboszlai Dominik eldöntötte a találkozót: a bombaformában lévő Nkunku előretört, majd a magyar középpályáshoz játszott, aki 14 méterről, külsővel lőtt is, kísérlete pedig megpattant Tah lábán és a jobb felsőbe csapódott. Ezzel lett 0-1 a vége, a Leipzig fellépett a harmadik helyre a Bundesligában.

Bundesliga, 30. forduló:

Bayer Leverkusen - RB Leipzig 0-1 (Szoboszlai 69.)

Topligák: Összejött a Chelsea-Liverpool döntő, az Atlético a BL-bukta után a 100. percben javított - videók
Ez történt Európa kiemelt bajnokságaiban és nemzeti kupasorozataiban vasárnap délután, illetve kora este.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.