Szoboszlai beindult: Remek köténygóllal döntött a Német Kupában - videó

Szoboszlai Dominik góljával jutott a Német Kupa legjobb 16 csapata közé az RB Leipzig, de ott lesz a nyolcaddöntőben a Dárdai Pál vezette Hertha is. Eredmények.
Dudás Gábor 2021. október 26., kedd 20:24
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 26., kedd 20:24

Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is kezdőként lépett pályára a negyedosztályú Babelsberg otthonában megrendezett Német Kupa-meccsen. A fiatal középpályás már a kezdetektről igen aktív volt, sok akció folyt át rajta és több ígéretes átadása, beadása is volt.

Már a 9. percben gól is születhetett volna egyik veszélyes passzából, de Poulsen csúsztatása után Heinrichs nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. A dán válogatott támadóval különösen jó összhangban futballozott Szoboszlai, de Orbánnak is kis híján gólpasszt adott szögletből a középpályás, de a 32. percben a védő a kapu mellé fejelt.

A 45. percben aztán már Szoboszlai "vállalta" a befejezést és Poulsen remek passza után a kapus lábai között talált a hálóba.

A fordulás után többször is eldönthette volna a találkozót a Leipzig, akár Poulsen, akár Heinrichs révén, utóbbit Szoboszlai ugratta ki remekül az 59. percben. A 75. percben Nkunku is nagy "zsugát" kapott magyar csapattársától, de fejjel célt tévesztett. A hétvégi bajnoki után újra betaláló Szoboszlait végül a 80. percben cserélte le edzője, Jesse Marsch. Orbán végig a pályán volt az 1-0-ra megnyert mérkőzésen.

Ugyancsak továbbjutott a nyolcaddöntőbe a Dárdai Pál vezette Hertha, amely egy félidő után még 1-1-re állt a szünet előtt tíz emberre fogyatkozó Münster otthonában, de a második játékrész hajrájában megtörte negyedosztályú ellenfelét.

A kora esti meccseken az élvonalbeli Hoffenheim és a harmadik ligás 1860 München lépett még tovább, utóbbi bravúrral búcsúztatta a Bundesliga 2-es és bő 40 percet emberhátrányban futballozó Schalkét.

Német Kupa, a legjobb 16 közé jutásért:

Babelsberg (IV.) - RB Leipzig 0-1 (Szoboszlai 45.)

1860 München (III.) – Schalke 04 (II.) 1-0 - piros lap: Thiaw (Schalke, 48.)

Hoffenheim – Holstein Kiel (II.) 5-1

Münster (IV.) – Hertha BSC 1-3 - piros lap: Remberg (Münster, 46.)

Német Kupa: Szalai Ádám sarokkal adta a győztes gólpasszt a 114. percben - videó
A Mainz hosszabbítást követően (3-2) búcsúztatta kedden a Bielefeldet a kupában. A mindent eldöntő - és egyébként gyönyörű - találatot a csereként a 73. percben beálló Szalai Ádám készítette elő, méghozzá egy nagyszerű sarkazással a 114. percben.