Szalai Balotellit is megette, Sallói 11. villanása, magyar gólok keleten is - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 16., hétfő 10:47
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 16., hétfő 10:47

NÉMETORSZÁG

A Szalai Ádám nélkül kiálló Mainz 1-0-ra legyőzte a három magyart a soraiban tudó, legutóbb ezüstérmes Leipziget a német bajnokság nyitófordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiaknál a dpa hírügynökség szombaton még a kezdőcsapatba várta Szalait, aki végül a kispadra sem ült le. A Rajna-parti csapatnál három futballista és egy edző koronavírusos, rajtuk kívül további tíz személy van karanténban, és ezek az intézkedések vélhetően a válogatott csatárt is érintették.

Tavaly a Bajnokok Ligája-elődöntős lipcseieknél a kapus Gulácsi Péter és a csapatkapitány Willi Orbán a kezdőtizenegyben kapott helyet, míg Szoboszlai első Bundesliga-meccsén a 64. percben lépett pályára, de nem tudott változtatni a - mint kiderült - 13. percre kialakuló végeredményen.

A Dárdai Pál vezette Hertha, a kezdőben fiával, Mártonnal hiába szerzett vezetést, 3-1-es vereséget szenvedett Kölnben.

A Sallai Rolandot a 70. percben bevető Freiburg gól nélküli döntetlennel, míg Novothny Soma csapata, az újonc VfL Bochum egygólos vereséggel kezdte a német bajnokság 2021/22-es idényét szombaton.

A Bochum Robert Tesche azonnali piros lapja miatt már a negyedik percben emberhátrányba került az előző szezonban negyedik Wolfsburg otthonában, és végül szoros vereséget szenvedett. Novothnyt sérülés miatt nem nevezték a mérkőzésre. (MTI)

ANGLIA

Nagy Ádám, a Bristol City magyar válogatott középpályása kezdőként 63 percet játszott a negyedosztályú Forest Green elleni Angol Ligakupa-mérkőzésen, csapata 2-2-es döntetlent követően 6-5-re alulmaradt a büntetőpárbajban, így kiesett a sorozatból. Szombaton, a Middlesbrough ellen 2-1-re elveszített bajnokin már nem játszott.

BELGIUM

"Magyaros" rangadót játszottak a belga élvonal 4. fordulójában. A Genk hazai pályán fogadta a Leuven együttesét. A hazaiaknál Németh András nem volt nevezve a mérkőzésre, a vendégeknél Bese Barnabás egy félidőt játszott, végül Némethék örülhettek, hiszen 4-0-ra nyertek.

HOLLANDIA

Szőke Adrián csapata, a holland élvonalbeli Heracles 2-0-ra kikapott a PSV-től. A magyar válgoatottnál is számításba vett fiatal támadó a kispadról figyelte az eseményeket.

TÖRÖKORSZÁG

A török élvonal nyitófordulójában a Szalai Attilával felálló Fenerbahce 1-0-ra nyert az újonc, Mario Balotelli fémjelezte Adana Demirspor vendégeként. Gól nélküli első félidőt követően az Arsenaltól szerződtett Mesut Özil szerezte a győztes gólt, a magyar válogatott védő kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

A Kasimpasa 1-1-es döntetlent játszott a Hatayspor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin 77 percet volt a pályán.

Megyeri Balázst (Göztepe) nem nevezték az Antalayspor elleni meccsre, amely szintén 1-1-es döntetlennel ért véget.

AUSZTRIA

Az osztrák élvonalban a 4. fordulót rendezték az elmúlt hétvégén. A Bukta Csabát is foglalkoztató Altach 2-1-re nyert a Rapid Wien ellen. A magyar utánpótlás-válogatott támadó kezdőként 62 percet játszott.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója kezdőként lépett pályára a Dornbirn elleni bajnokin. Gól nélküli első félidőt követően az 54. percben vezetéshez juttatta csapatát, miután két védő gyűrűjében harcolt meg a labdáért, majd kb. 13 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot. Noha a gólja pazarra sikerült, mégsem nem ért három pontot, mivel a hajrában a házigazda ugyanis egyenlített.

A 19 éves csatár másodszor volt eredményes a bajnokságban, legutóbb a Wacker Innsbruck elleni szezonnyitón pontot érő gólt szerzett.

SVÁJC

A svájci kupa legjobb 32 közé jutásért vívott párharcaiból a Bolla Bendegúzt is soraiban tudó Grasshoppers 5-0-ra kiütötte az FC Widnau-t, így továbbjutott a következő körbe. A magyar válogatott védő végig a kispadon ült.

CIPRUS

Az Omonia Nicosia Lang Ádámmal a soraiban jutott tovább az Európa Liga-selejtezőjének 3. fordulójában, miután büntetőpárbajban 5-4-re legyőzték az észt Flora Tallin együttesét.

Az APOEL magyar-brazil hátvédje, Vinícius Paulo kezdőként végigjátszotta az Apollon Limasszol elleni felkészülési mérkőzést (2-0).

LENGYELORSZÁG

A lengyel élvonalbeli Piast Gliwice Vida Kristopher góljával szerzett vezetést a lengyel bajnokság 4. fordulójában. A magyar középpályás szezonbeli második találatát szerezte, valamint a félidőben gólpasszt is kiosztott. Csapata 4-3-ra nyert, Vida 73 percig volt a pályán a Wisla Plock elleni bajnokin.

Tamás Márk a hétközi EKL-búcsú után eltiltás miatt nem játszhatott a Leczna elleni bajnokin, amely gól nélküli döntetlennel ért véget.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod nyáron igazolt magyar válogatott védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta az UFA elleni bajnokit az orosz élvonal 4. fordulójában. A magyar válogatott védő egy szöglet után fejjel volt eredményes, megszerezve ezzel első szezonbeli gólját, ám a végén nem örülhetett, hiszen csapata 2-1-re kikapott hazai pályán.

SZLOVÁKIA

A DAC 1-1-es döntetlent játszott az FK Senice ellen a szlovák élvonal 4. fordulójában. Schäfer András kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, a csallóköziek a mostani döntetlennel 4 forduló elteltével a 7. helyen állnak a tabellán.

HORVÁTORSZÁG

Lovrencsics Gergő kezdőként lépett pályára a Hajduk Splitben, és gólpasszt adott a Slaven Belupo ellen 2-0-ra megnyert bajnokin.

A hétközi EKL-kiesés után a Kleinheisler Lászlót is soraiban tudó NK Osijek 1-0-ra nyert a Rijeka elleni bajnokin a horvát élvonal 5. fordulójában. A magyar válogatott középpályás 66 percet töltött a pályán.

USA

Magyar csatát hozott az észak-amerikai profi bajnokság legutóbbi játéknapja. A Sallói Dánielt felvonultató Kansas City 2-0-ra legyőzte a Schön Szabolccsal felálló Dallast. Sallói a második félidőben állította be a 2-0-s végeredményt, majd a hosszabbításban lecserélték, Schön 72 percig volt a pályán.

Sallói már 11 találatnál jár, amivel második a góllövőlistán és pályára lép augusztus 25-én a Los Angelesben sorra kerülő All-Star-mérkőzésen is.

Elnézve a magyar szélső játékát, nem meglepő, hogy Marco Rossi a következő kerethirdetéskor számít majd rá.

Gazdag Dániel, a Philadelphina Union magyar válogatott középpályása, kezdőként 64 percet játszott a Club América elleni CONCACAF BL-elődöntő mérkőzésen, csapata 2-0-ra kikapott.

URUGUAY

A Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó Montevideo Wanderers 1-0-s vereséget szenvedett a Sud América ellen az uruguayi élvonal 13. fordulójában. A magyar válogatott középpályás ezúttal nem kapott lehetőséget edzőjétől.

KÍNA

Kádár Tamás, a Tianjin Jinmen Tigers magyar hátvédje végigjátszotta a Shanghai Shenhua ellen 1-0-s vereséggel végződő bajnokit.

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.