Rossinak is nagy hír, amit a magyar játékosok műveltek - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. október 4., hétfő 17:37
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 4., hétfő 17:37

NÉMETORSZÁG

A Gulácsi Péterrel a kezdőben felálló RB Leipzig hazai pályán magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott az újonc Bochum együttese felett a német labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának szombati játéknapján.

Az előző idényben ezüstérmes hazaiak azt követően kerültek előnybe, hogy Szoboszlai Dominik és a portugál André Silva a pályára lépett, kevesebb mint egy perccel becserélésüket követően előbbi szögletéből utóbbi szerezte meg a vezetést. Ezt követően Christopher Nkunku duplázott. A lipcseiek harmadik magyar válogatott futballistája, Willi Orbán betegség miatt nem lépett pályára, a Bochumnál Novothny Soma nem volt a keretben.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC hazai pályán 2-1-re kikapott a Sallai Rolandot csereként a 76. perctől szerepeltető Freiburgtól.  A német U20-as válogatott keretébe is meghívót kapó Dárdai Márton egy félidőt játszott.

A Mainz magyar válogatott támadója, Szalai Ádám térdműtétje után lábadozik, csapata hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett az Union Berlintől vasárnap.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven jobbhátvédje ezúttal sem volt keretben a Beerschot gól nélküli döntetlennel végződő bajnokin.

A Genk magyar támadója, Németh András végig a kispadon foglalt helyet a Eupen ellen 3-2-re elveszített mérkőzésen a belga élvonal 10. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás csereként egy félidőt játszott a Cambuurban az AZ Alkmaar elleni bajnokin. A magyar U21-es válogatott szélső csapata 3-1-es vereséget szenvedett hazai pályán.

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) a kispadról figyelte az eseményeket a Willlem II ellen 3-2-re megnyert bajnokin a holland élvonal 8. fordulójában.

A holland másodosztályban szereplő FC Eindhoven középpályása, Rácz Barnabás 82 percet játszott a Roda ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatottja ezúttal is kezdőként végigjátszotta a Varga Kevint sérülés miatt nélkülöző Kasimpasa ellen 2-1-re megnyert bajnokit.

A Göztepe magyar kapusa, Megyeri Balázs az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve az Giresunspor ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a török első osztály 8. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként a 72. percben lépett pályára az Admira ellen 2-0-ra végződő bajnokin.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója nem volt nevezve a Horn elleni bajnokira, csapata 3-1-re kikapott.

Major Sámuel, a Liefering magyarja csereként az 57. percben állt be a Lafnitz ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

SVÁJC

Újabb Bolla Bendegúz-gól a Grasshoppersben: a magyar válogatott játékos kezdőként kapott helyet a St. Gallen eleni, 5-2-es győzelemmel zárult bajnokin, melyen egy héten belül másodszor is eredményes volt.

CIPRUS

Kezdőként lépett pályára Gyurcsó Ádám ciprusi együttese, az AEK Larnaca péntek esti bajnokiján az Apollon otthonában.

A két, a forduló előtt még veretlen csapat találkozóján Gyurcsóék magabiztos győzelmet arattak: már a 4. percben megszerezték a vezetést, a 28.-ban pedig a magyar támadó góljával duplázták meg előnyüket, ami Gyurcsó első gólját jelentette az AEK Larnaca színeiben.

A vége magabiztos, 4-1-es győzelem lett a Larnaca javára, amivel egy pontra megközelítették az éllovas Apollont.

Paulo Vinícius nélkül kapott ki 2-1-re a ciprusi APOEL az Anorthosis vendégeként.

Lang Ádám kezdőként végigjátszotta az Olympiakos Nicosia elleni rangadót a ciprusi élvonal 5. fordulójában

DÁNIA

Prosser Dániel, a SönderjyskE támadója az Aarhus elleni múlt hétfői bajnokin kezdőként 82 percet játszott. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett idegenben. Vasárnap pedig 63 percig volt pályán, együttese 4-0-ra maradt alul az Aalborg vendégeként a dán élvonal 11. fordulójában.

LENGYELORSZÁG

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott hátvédje a kispadról figyelte az eseményeket a Lech Poznan ellen 4-0-ra elveszített bajnokin.

Vida Kristopher kezdőként 56 percet játszott a Piast Gliwicében, amely 4-2-re alul maradt a Cracoviával szemben a lengyel élvonal 9. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Hatodik bajnokiját is megnyerte az olasz másodosztályú Pisa szombaton, amelynek kezdőjében Nagy Ádám is szerepet kapott. A magyar válogatott középpályása 81 percig volt pályán, majd edzője lecserélte a Reggina ellen 2-0-ra megnyert bajnokin.

A Parma hátvédje, Balogh Botond a cserepadon ült végig a SPAL ellen 2-2-es döntetlennel véget érő mérkőzésen.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa csereként a 82. percben lépett pályára a hétközi Flora Tallinn ellen 2-0-ra megnyert EKL-csoportmeccsen. Hétvégén viszont már nem lépett pályára a Napredak elleni győztes meccsen.

Kun Bertalan 30 percet játszott a Proleterben, amely a Radnik ellen 1-0-ra győzedelmeskedett a szerb élvonal 12. fordulójában.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta a CSZKA Moszkva ellen 2-0-ra elveszített bajnokit az orosz első osztály 9. fordulójában.

SZLOVÁKIA

Két magyar játékossal, Hahn Jánossal és Schäfer Andrással a kezdőcsapatában lépett pályára a Dunaszerdahely a szlovák élvonal 10. fordulójában az Aranyosmarót elleni hazai bajnokin.

Már a találkozó 5. percében megszerezte a vezetést a csallóközi együttes Hahn góljával, aki a 9. minutumban egy gólpasszt is adott, így gyorsan kétgólos előnyre tett szert Németh Antal együttese. A második játékrész elején szépítettek a vendégek, de erre is volt válasza a Dunaszerdahelynek, majd a 61. percben ismét Hahn villant: megtámadta az ellenfél kapusát, aki a magyar csatárt találta el, róla pedig a hálóba került a labda (4-1).

A végig rendkívül hasznosan játszó csatárt a 70. percben Szendrei Ákos váltotta. A végig a pályán lévő Schäfer a tőle megszokott odaadó játékával ma is nagy szerepet játszott a felvidéki csapat sikerében.

A végeredmény 4-2 lett a hazaiak javára, amivel a Dunaszerdahely fellépett a dobogó harmadik fokára.

HORVÁTORSZÁG

1-1-s döntetlent játszott a horvát élvonal vasárnapi rangadóján az eszéki NK Osijek és a Hajduk Split. Mind a két találatot magyar válogatott játékos szerezte: a végig a pályán lévő Kleinheisler László egy szép távoli lövéssel szerzett vezetést a 9. percben, de nem sokkal később a 87. percben lecserélt Lovrencsics Gergő is betalált.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Az egyesült arab emírségekbeli bajnokság 5. fordulójában a magyar válogatott Varga Rolandot is foglalkoztató Ittihad Kalba 1-1-es döntetlent játszott az al-Gharafa ellen. A magyar válogatott támadó csereként a 84. percben lépett pályára.

USA

Sallói Dániel előbb az FC Dallas elleni, 3-1-re megnyert meccsen duplázott, majd a Houston Dynamo ellen góllal és gólpasszal járult hozzá a Sporting Kansas City 4-2-es győzelméhez a Houston Dynamo ellen az MLS vasárnapi játéknapján.

Klubjának honlapja szerint a magyar játékos a 26. percben Gadi Kinda passzából talált a hálóba, majd az 57. percben viszonozta a remek átadást izraeli csapattársának. Az FC Dallasban Schön Szabolcs a szünetben állt be. Sallóinak ez már a 16. találata volt a mostani idényben, ezzel a góllövőlista második helyén áll. Az SKC vezeti a tabellát a nyugati főcsoportban, egy ponttal többet gyűjtött, mint a Seattle Sounders, utóbbi viszont két meccsel kevesebbet játszott.

Az ugyancsak magyar válogatott Gazdag Dániel együttese, a Philadelphia Union hazai pályán 3-0-ra nyert a Columbus Crew ellen, a középpályás kezdőként 68 percet játszott. Csapata a keleti főcsoport harmadik helyén áll.