Orbán harmadszor, Holender negyedszer volt eredményes, Kleinheisler megtörte hosszú gólcsendjét - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. február 8., hétfő 12:58
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 8., hétfő 12:58

NÉMETORSZÁG

A magyar válogatott Willi Orbán góllal járult hozzá az RB Leipzig 3-0-s győzelméhez a kiesőhelyen álló Schalke 04 otthonában a német labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójának szombati játéknapján. A védőjátékos decemberben a Német Kupában, majd januárban a Bundesligában is betalált. Az ugyancsak magyar válogatott Gulácsi Péter végigvédte a szombati találkozót, amelyen a vendégek tízszer, a hazaiak csupán egyszer találták el ellenfelük kapuját. Szoboszlai Dominik ágyéksérülés miatt továbbra sem állhat a lipcseiek rendelkezésére.

Szalai Ádám - aki sajtóhírek szerint még a télen távozhat a Bundesligából - több mint 11 hónap után volt ismét kezdő a kiesés elkerüléséért küzdő Mainz csapatában, amely házigazdaként 1-0-ra legyőzte az 55. perctől emberhátrányban futballozó Union Berlint. A válogatott csatár legutóbb tavaly február 23-án szerepelt a kezdőben, azóta előbb szakmai okok, majd a klubvezetőkkel folytatott vitája, végül sérülés miatt szinte alig kapott lehetőséget. Christian Heidel sportigazgató elmondta, a hétfőn a Cardiff Citytől igazolt Robert Glatzel karanténban volt, és még nem ismeri jól új csapattársait, ezért került Szalai a kezdőbe. A magyar csatár végül nyolcvan percet töltött a pályán.

A Sallai Rolandot bokasérülés miatt nélkülöző, hazai pályán jól teljesítő Freiburg 2-1-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

A bennmaradásért küzdő Dárdai Pál által irányított Hertha BSC hazai pályán egy góllal kikapott a címvédő és éllovas Bayern Münchentől a német labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A bajorok Robert Lewandowski révén a 12. percben büntetőt hibáztak, de Kingsley Coman lepattanó lövésével nem sokkal később megszerezték a vezetést, előnyüket pedig a lefújásig megőrizték.

Novothny Soma (Bochum) csereként a 94. percben szállt be a VfL Osnabrück ellen 2-1-re megnyert bajnokin a német másodosztály 20. fordulójában.

ANGLIA

Nagy Ádám a 72. percig volt a pályán kezdőként az angol másodosztályú Bristol City-ben, amely 3-2-re kikapott a 23. fordulóból elhalasztott meccsen a Brentfordtól. A magyar válogatott középpályás ezúttal is hozta csupaszív és rakkolós játékát, de az immáron 19 mérkőzés óta veretlen házigazda végül 3-2-re nyert.

Pénteken viszont már a cserepadról figyelte az eseményeket a Cardiff City elleni hazai bajnokin, amelyen csapata 2-0-s vereséget szenvedett.

BELGIUM

Bese Barnabás csapata egyik legjobbjaként végigjátszotta a Leuven Cercle Bruges elleni Belga Kupa-találkozóját, amelyen végül a vendégcsapat nyert 3-2-re. A magyar szélső nagyszerűen játszotta be a jobb oldalt, sokat volt elől és hátul is játékban, nem rajta múlt a vereség.

A hétvégi, Standard Liege elleni (1-1) bajnokira viszont nem nevezték.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) csereként a 63. percben lépett pályára a Sittard ellen idegenben 1-0-ra megnyert bajnokin a holland élvnal 21. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A török élvonal 24. fordulójában a Szalai Attilát foglalkoztató Fenerbahce a közvetlen üldözőt, az egyik legnagyobb vetélytársnak számító Galatasarayt fogadta.

A magyar válogatott védő ezúttal is a kezdőcsapatban kapott helyet, ám az 54. percben ő sem tudott közbelépni a vendégek egyik akciójánál, amikor is Kilinc passzolt Mostafa Abdallahhoz, aki 16 méterről kilőtte a bal alsót. A 75. percben Ozan Tufan ugyan egyenlített, de a játékvezető a videóbíró segítségével les miatt visszavonta a találatot. A Fener így 1-0-ra kikapott, a Galatasaray pedig a három pontjával az élre ugrott a jobb gólkülönbségének köszönhetően.

A Kasimpasa hazai pályán 4-1-re kikapott a Hatayspor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin a cserepadról figyelte az eseményeket.

Megyeri Balázs, a Göztepe magyar kapusa szintén csere volt végig a Yeni Malatyaspor elleni (2-2) bajnokin.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként, a 88. percben szállt be a Sturm Graz elleni 2-1-re megnyert hazai bajnoki mérkőzésen.

Majnovics Martin (St. Pölten) a cserepadról figyelte az eseményeket a Wolfsberger elleni találkozón, Szántó Tamás (Rapid Wien) pedig a keretben sem volt a LASK Linz ellen az osztrák élvonal 15. fordulójában.

SZERBIA

A magyar válogatott Holender Filip egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Partizan Beograd 3-0-s sikeréhez a Napredak Krusevac ellen a szerb labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójának szombati játéknapján.

A belgrádi klub honlapjának beszámolója szerint a meccset végigjátszó Holender a 14. percben adott gólpasszt, majd a 40. percben maga is betalált - némileg kiszorított helyzetből, körülbelül 11 méterről volt eredményes. Az október elején igazolt válogatott csatárnak ez volt a negyedik gólja a szerb élvonalban. Csapata továbbra is a tabella második helyén áll.

SVÁJC

Kecskés Ákos végig a pályán volt a svájci Luganóban, a Vaduz elleni, 1-1-re végződött bajnokin. A mérkőzésen egy piros lap is volt.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely védte a hazaiak kapuját a Larisza és a PAOK kupacsatáján (1-2).

CIPRUS

Paulo Vinícius még nem volt a keretben új klubjában, a ciprusi APOEL-ben, amely 2-0-s vereséget szenvedett az AEL Limasszol otthonában. A vasárnapi, Achnas elleni (3-2) bajnokin kezdőként egy félidőt játszott.

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje a cserepadról figyelte az eseményeket a Doxa elleni idegenbeli meccsen, amelyet csapata - többek közt a Vidinél is megforduló Marko Scepovic góljával - 3-0-ra megnyert.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 16. fordulójában a ligaújonc Podbeskidzie magyarja, Kocsis Gergő győztes csapat tagja volt, hiszen kezdőként végigjátszotta a Gornik Zabréze ellen 2-1-re megnyert bajnokit, amelyen egy sárga lapot is begyűjtött.

A Piast Gliwice magyarja, Vida Kristopher kezdőként 80 percig játszott a Tamás Márkot is soraiban tudó Slask Wrocla ellen 2-0-ra megnyert mérkőzésen. Mindkét magyar játékos 80 percet játszott a hétvégén.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László góllal járult hozzá a listavezető NK Osijek 2-0-s hazai győzelméhez a Hajduk Split ellen a horvát labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójának szombati játéknapján.

A válogatott játékos kezdőként 73 percet töltött a pályán, és az 59. percben egy visszahúzós cselt követően körülbelül 18 méterről a kapu hosszú oldalába bombázott. A 26 éves középpályás 2019 januárjában igazolt Eszékre, és azóta ez volt az ötödik - a mostani idényben az első - gólja a horvát élvonalban. Legutóbb 2019 decemberében volt eredményes.

A hazaiak dolgát némileg megkönnyítette, hogy a vendégcsapat az 51. perctől emberhátrányban futballozott. A Hajduk Splitben az ugyancsak válogatott Gyurcsó Ádám kezdőként 56 percet kapott. Csapata az ötödik helyen áll a tabellán.

OLASZORSZÁG

A Parma 18 éves hátvédje, Balogh Botond és Kosznovszky Márk sem volt nevezve a Bologna elleni (0-3) elleni bajnokira.

Rajtuk kívül a múlt héten a Milanhoz szerződő Kerkez Milos sem volt a Crotone (4-0 elleni meccskeretben, ahogy Horváth Krisztofer (Torino) sem az Atalanta ellen (3-3).

PORTUGÁLIA

A portugál sajtóhírek szerint a szerződéshosszabbítási ajánlatot visszautasító Csoboth Kevin (Benfica B) nem volt nevezve a Casa Pia elleni (2-0) bajnokira.

Bobál Gergely (CD Nacional) szintén nem volt a keretben a Rio Ave elleni gól nélküli döntetlennel végződő találkoón a portugál első osztály 17. fordulójában.

URUGUAY

Vadócz Krisztián néhány perc erejéig kapott ezúttal szerepet a Penarolban, amely 0-0-s döntetlent játszott a Nacional elleni örökrangadón. A találkozót 1-1 piros lap is színesítette.

A Boston River ellen 2-1-re megnyert bajnokin pedig csereként a 87. percben szállt be, csapata a sikerrel feljött az 5. helyre a tabellán.