Német Kupa: A végén úszták meg a blamát Dárdaiék, Szalai csapata maratonra kényszerült - videó

A Hertha a harmadosztályú Meppent ejtette ki a Német Kupa 1. fordulójában, nem kis nehézségek árán, a Mainz pedig 11-esekre kényszerült a negyedik ligás Elversberg otthonában.
Dudás Gábor 2021. augusztus 8., vasárnap 18:18
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 8., vasárnap 18:18

Szalai Ádám kezdőként kapott lehetőséget a Mainzban, amely épp a magyar csatár 72. percben történt lecserélését követően került hátrányba a negyedosztályú Elversberg otthonában. Erre aztán válaszolt az élvonalbeli gárda, így jöhetett a hosszabbítás. Ahol megint a házigazda került előnybe, de nem sokkal a ráadás lefújását megelőzően a meccsen már másodszor betaláló Burkardt megint egalizált. Jöhettek így a 11-esek, amelyek 7-7-ig fej-fej melletti küzdelmet hoztak. A nyolcadik sorozatban azonban Von-Piechowski hibázott a hazaiak közül, a másik oldalon viszont Stach nem, így a Mainz lépett tovább büntetőkkel.

A Hertha a kispadján Dárdai Pállal, a kezdőcsapatban pedig Dárdai Mártonnal látogatott a harmadik vonalas Meppenhez, amely igencsak megnehezítette a berliniek dolgát. Végül Selke gólja döntött a 91. percben.

A Bundesliga 1-es csapatok közül a Frankfurt égett meg, amely nagyjából félórán keresztül tíz emberrel küzdve 2-0-ra kikapott a harmadosztályú Mannheim ellen.

Német Kupa, 1. forduló:

Elversberg (IV.) – Mainz 2-2 - 11-esekkel: 7-8

Meppen (III.) – Hertha BSC 0-1

Carl Zeiss Jena (IV.) – 1. FC Köln 1-1 - 11-esekkel: 2-4

Mannheim (III.) – Eintracht Frankfurt 2-0 - piros lap: Hinteregger (Frankfurt, 62.)

Münster (IV.) – Wolfsburg 1-3

Türkgücü München (III.) – Union Berlin 0-1

Villingen (V.) – Schalke (II.) 1-4

Koblenz (IV.) – Regensburg (II.) 0-3

Oldenburg (V.) – Fortuna Düsseldorf (II.) 0-5

18:30: Würzburger Kickers (III.) – Freiburg

18:30: Hansa Rostock (II.) – Heidenheim (II.)

18:30: Braunschweig (III.) – Hamburg (II.)

Micsoda debütálás: Két perc után, az első helyzetéből gólt lőtt Szoboszlai a Leipzigben - videó
Az első labdaérintéseit követően máris betalált az RB Leipzigben a magyar válogatott középpályás.