Fotó: twitter.com/kasimpasa

Légiósok: Varga gólpasszt adott, Szalai Attiláék 8 perc alatt elintézték az ellenfelet - videó

A két magyar válogatott játékos, Varga Kevin és Szalai Attila csapata is magabiztos győzelmet aratott a hétfői török bajnokikon.
Nyikes Zoltán 2021. május 3., hétfő 21:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. május 3., hétfő 21:56

A török bajnokság 39. fordulójának hétfői játéknapján kezdőként 64 percet kapott a Kasimpasában a magyar válogatott szélső, Varga Kevin, aki az első játékrész hosszabbításának második percében gólpasszt osztott ki Isaac Thelinnek. A szünetben így kétgólos előnyben mehetett a hazai csapat az Alanyasporral szemben, végül pedig 3-0-ra nyert a magyar játékos csapata.

Varga gólpassza

Szintén a Fenerbahce kezdőcsapatában kapott helyet Szalai Attila, aki a 14. percig már három gólnak is örülhetett, így a szünetre háromgólos előnnyel ment a török élvonal második helyén álló együttes. A Fenerbahce a második játékrészben már visszavett, az Erzurumnak pedig a 81. percben összejött a szépítés, így 3-1-es hazai győzelemmel ért véget a bajnoki. A whoscored.com statisztikája szerint Szalainak három lövése volt, 94 %-os hatékonysággal passzolt és három párharcot nyert meg.

Török bajnokság, 39. forduló

Kasimpasa-Alanyaspor 3-0 (Hajradinovic 36., 60., Thelin 45+2.)
Fenerbahce-Erzurum 3-1 (Sosa 6. - 11-esből, Valencia 12., Pelkas 14., ill. Sert 81.)

Bundesliga: Dárdai gólpasszt adott, Szalai ziccert rontott, döntetlennel kezdte a horrorhajrát a Hertha - videók
Közel egyhónapos kényszerszünet után lépett pályára újra a Hertha, amely egy idegenbeli döntetlennel tért vissza Szalai Ádámék ellen.