Kleinheisler a BL küszöbén, két magyar az álomcsapatban, gólpasszok szerte Európában – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. július 13., hétfő 12:40
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 13., hétfő 12:40

Anglia

Megszakadt a Bristol City rossz sorozata, hiszen Nagy Ádám csapata előbb hazai pályán 2-1-re legyőzte a Hull City-t, majd idegenben a Middlesbrough együttesét is. A válogatott középpályás előbb a 75., majd a 87. percben állt be a két mérkőzésen. A Bristol City a két sikerrel a 11. helyen áll a tabellán.

Ausztria

Bukta Csaba, a Red Bull Salzburg fiókcsapata, az osztrák másodosztályban szereplő Liefering 18 éves magyar szélsője ezúttal is fontos szerepet játszott klubja pontszerzésében. A 20 meccsen 5 gólnál és 8 gólpassznál járó Bukta a jelenleg listavezető Ried otthonában 11-est harcolt ki egy gyors kontrát és egy szép elfutást követően, a büntetőt pedig csapata értékesítette is, vezetést szerezve a 15. percben.

A vasárnapi bajnoki meccs vége 2-2 lett, az öt meccs óta veretlen Liefering három fordulóval a vége előtt a dobogó harmadik fokán áll.

Svájc

Holender Filip, a svájci élvonalban szereplő Lugano magyar válogatott támadója előbb gólpasszt adott, majd maga is gólt szerzett a Luzern elleni vasárnapi bajnokin.

A korábbi Honvéd-játékost az 58. percben lecserélték, ezt követően a 3-0-ra vezető csapata három gólt kapott és végül így csak egy pontot szerzett (3-3). A Lugano másik magyar légiósát, a sárga lapot is összeszedő Kecskés Ákost már a szünetben lehozták a pályáról.

Görögország

Korhut Mihály sérüléséből felépülve kezdőként lépett pályára az Ariszban, amely az OFI Kréta otthonában játszott a görög bajnokság felsőházi rájátszásának szombat esti mérkőzésén.

A korábbi Vasas-edző, Michael Oenning vezette vendégcsapat a 14. percben megszerezte a vezetést – egy szélvész gyors kontratámadás végén Korhut adta a gólpasszt Fetfacidisznek, aki megszerezte a meccs egyetlen gólját. A hazaiak Figueiredo révén az 53. percben büntetőt hibáztak, majd a kapufát is eltalálták. A magyar válogatott hátvédet a 71. percben lecserélték, és a krétaiak emberhátrányban fejezték be a találkozót, miután Figueirado második sárgája után megkapta az automatikus piros lapot.

Megyeri Balázs (Atromitosz) kezdőként végigjátszotta a Volosz elleni bajnokit, csapata 3-2-re nyert idegenben az alsóházi rájátszásának szombati játéknapján.

Nagy Gergely (AEL Larissza) ezúttal nem volt keretben a Lamia ellen 0-0-ra végződő találkozón.

Horvátország

Bokasérülés miatt nem játszhatott Kleinheisler László az NK Osijek színeiben, amely hazai pályán fogadta az Istrát a horvát bajnokság 34. fordulójában.

Az első félidőben több helyzetet alakítottak ki a házigazdák, sokáig úgy tűnt nem születik gól, amikor a korábban a Vidiben is megforduló Maric középre adását Lopa lőtte a vendégek kapujába. A 71. percben Bockaj bal oldali beadása után Maric emelkedett a legmagasabbra, ám ellökték, a játékvezető büntetőt ítélt. Hosszas videóbírózás után a sértett állt a labda mögé, ballábas lövése méterekkel fölé szállt. Nyolc perccel később egy bal oldali beadást követően Condric hibázott nagyot, amit Mance használt ki, és kialakította a 2-0-s végeredményt.

Az eszékiek a sikerrel a BL-selejtezőt érő 2. helyre jöttek fel a tabellán két fordulóval a vége előtt.

Szlovákia

A második hely megszerzésének reményében lépett pályára a szlovák élvonal utolsó fordulójában a Rózsahegy vendégeként a Dunaszerdahely. Bernd Storck csapatának saját sikere mellett arra lett volna szüksége, hogy az utolsó forduló előtt egy ponttal előtte álló Zsolna ne nyerjen. Ez nem történt meg, a DAC (1-0) és a Zsolna (5-0) is megnyerte idénybeli utolsó meccsét, így a bajnok Slovan Bratislava mögött a Zsolna végzett másodikként, a DAC pedig harmadikként.

A csallóközi együttes bajnokiján kezdőként lépett pályára Schäfer András és Kalmár Zsolt, akik közül előbbi végigjátszotta a mérkőzést, utóbbi viszont az 59. percben büntetőt hibázott, majd a 88. minutumban lecserélték. A DAC győztes gólját a 80. percben Ramirez szerezte.

A találkozó összefoglalója:

Eközben Holman Dávid (Slovan) és Kalmár Zsolt is bekerült a szlovák labdarúgó-bajnokság idényének álomcsapatába, amelyet vasárnap hirdettek ki. Kalmárt az idény legjobb játékosának különdíjára is jelölték, ezt azonban végül Holman csapattársa, Dominik Greif kapta meg. A szezon legjobb edzője a Slovant irányító Ján Kozák lett.

A Fortuna Liga magyar légiósai közül Kalmár volt a legeredményesebb kilenc góllal és három gólpasszal, utána Vida Kristopher (DAC, 7/2), Holman (5/2) és Vida Máté (DAC, 2/0) következik. (MTI)

Lengyelország

A Piast Gliwice magyar válogatott középpályása, Vida Kristopher végigjátszotta a Jagiellonia ellen 2-0-ra megnyert bajnokit.

Honfitársa, Tamás Márk (Slask Wroclaw) szintén végig a pályán volt a Pogon Szczecin elleni (2-2) találkozón a lengyel élvonal 35. fordulójában.

Dél-Korea

Távozott a koreai másodosztályban szereplő Suwon FC csapatától Szarka Ákos, aki idén februárban került Dél-Korába. A 29 éves csatár a szezonban három bajnoki és egy kupameccsen lépett pályára. A Suwon FC 9 forduló után vezeti a bajnokságot.

Egyesült Államok

Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City úgy kapott ki 2-1-re első mérkőzésén az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) rendhagyó szezonzáróján a Minnesotától, hogy a 91. percben még 1-0-ra vezetett.

A 74. perctől emberelőnyben lévő Minnesota egyenlítését a 92. percben öngól jelentette, majd a 97. percben a győzelmet érő találatot is megszerezte az együttes. A magyar légióst a 94. percben cserélték be, két társával együtt. A Sporting Kansas City legközelebb a pénteki játéknapon lép pályára, és a Colorado Rapids gárdájával találkozik, amely szintén vereséggel kezdett a D-csoportban.