Holender és Kalmár pazar formában, Vadócz győztes meccsen játszott - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. február 15., hétfő 16:50
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 15., hétfő 16:50

NÉMETORSZÁG

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőcsapatában felálló RB Leipzig 2-0-s félidő után 2-1-es győzelmet aratott az Augsburg ellen a Bundesliga 21. fordulójának egyetlen péntek esti mérkőzésén. A lipcsei együttes - amelynek keretéből Szoboszlai Dominik ágyéksérülés miatt hiányzott - továbbra is a második helyen áll a Bundesliga tabelláján, és sorozatban harmadik bajnokiján szerzett három pontot. A két pályára lépett magyar válogatott játékos végig a pályán volt, Orbán a 62. percben sárga lapot kapott.

A mérkőzés összefoglalója:

A Dárdai Pál által irányított Hertha a hajrában mentett pontot a Stuttgart vendégeként. A berliniek egyenlítő találatot a 17 éves Luca Netz szerezte, aki előbb a 79. percben csereként állt be, majd három perccel később egalizált.

Két vereség után ez volt az első pontszerzésük a berlinieknek a január 25-én kinevezett magyar tréner irányításával, aki a második vezetőedzői időszakát tölti a Hertha felnőtt csapatánál. Dárdai Márton felépült a sérüléséből, azonban nem volt nevezve a mérkőzésre.

Szalai Ádám kezdőként 84 percet töltött a pályán a Mainz együttesében, amely a 88. percben még kétgólos hátrányban volt a Bayer Leverkusen otthonában, de végül 2-2-es döntetlent ért el.

A Sallai Rolandot bokasérülés miatt továbbra is nélkülöző Freiburg gól nélküli döntetlent játszott Brémában.

Novothny Soma (Bochum) a kispadról figyelte végig az eseményeket a Braunschweig ellen 2-0-ra megnyert bajnokin a német másodosztály 21. fordulójában.

ANGLIA

Nagy Ádám 57 percig volt a pályán kezdőként az angol másodosztályú Bristol City-ben, amely előbb 1-0-ra kikapott a Sheffield United elleni FA-kupa nyolcaddöntő mérkőzésen. Hétvégén viszont a második félidőben állt be a Watford elleni bajnokin, amelyen csapata 6-0-s vereséget szenvedett.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott hátvédje, Bese Barnabás nem lépett pályára a Kortrijk ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) végig a cserepadon ült az Ajax ellen 2-0-ra elveszített hazai bajnokin a holland élvonal 22. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A Fenerbahce magyar válogatott védője a Fatih Karagümrük elleni török élvonalbeli bajnokin szó szerint kiharcolta csapata vezető találatát, amikor Mesut Özil szabadrúgásánál emberét és a labdát is továbbsodorta a bekk, így a szenegáli Mame Thiamnak már “csak” közelről kellett a hálóba lőnie.

A hazaiak Szalai Attilánál lökést reklamáltak, de a bíró nem látott szabálytalanságot.

A Kasimpasa idegenben 2-1-re kikapott a Galatasaray ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin a félidőben állt be, a 82. percben sárga lapot kapott.

Megyeri Balázs, a Göztepe magyar kapusa végig csere volt a Basaksehir ellen 2-1-re megyert bajnokin a török élvonal 25. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként, a 67. percben szállt be a Rapid Wien ellen gól nélküli döntetlennel végződő találkozón. A bécsieknél Szántó Tamás nem volt a keretben.

Majnovics Martin (St. Pölten) szintén nem volt nevezve a Ried elleni bajnokira az osztrák élvonal 16. fordulójában.

SZERBIA

A magyar válogatott Holender Filip góllal járult hozzá a Partizan Beograd 4-1-es sikeréhez a Novi Pazar ellen a szerb labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának pénteki játéknapján. A belgrádi klub honlapjának beszámolója szerint Holender Filip a 64. percben talált be, majd öt perccel később lecserélték.

Az október elején igazolt válogatott csatárnak ez volt az ötödik gólja a szerb élvonalban. Csapata továbbra is a tabella második helyén áll.

Holender gólja és gólpassza:

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) egy félidőt játszott a Young Boys ellen 3-1-re elveszített bajnokin.

CIPRUS

Paulo Vinícius (APOEL) kezdőként végigjátszotta az Olympiakos Nicosia elleni (3-2) hétközi, majd a hétvégi Nea Szalamisz elleni (3-1) bajnokit. Csapata mindkétszer nyerni tudott.

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje szintén kezdőként végig a pályán volt a Nea Szalamisz ellen 2-0-ra, majd az Ermisz ellen szintén 2-0-ra megnyert bajnoki mérkőzésen.

SZLOVÁKIA

Igen fordulatos és gólgazdag meccsel kezdte a tavasz idényt a dunaszerdahelyi DAC a szlovák élvonalban.

Bernd Storck csapata Trencsénben játszott 3-3-as döntetlent úgy, hogy a hazaiak már 2-0-ra is vezettek, de a Kalmár Zsolt 11-eséből is eredményes csallóköziek a 95. percben pontot raboltak - szintén egy büntetőnek köszönhetően. A mérkőzést végigjátszó magyar válogatott középpályás - aki végig a pályán volt - a szezonban a 12. gólját szerezte, és vezeti a szlovák bajnokság góllövőlistáját.

A DAC másik magyarja, Schäfer András a 76. percben, csereként szállt be.

Holman Dávid - aki múlt pénteken meghosszabbította szerződését a Slovan Bratislavával - kezdőként végigjátszotta a Ruzomberok (Rózsahegy) elleni gól nélküli döntetlennel végződő bajnokit a szlovák élvonal 19. fordulójában.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 17. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő kezdőként az első félidőben büntetőt hozott össze, majd a 63. percben második sárga lappal kiállították a Cracovia ellen 1-1-re végződő bajnokin. A játékos honlapunknak nyilatkozott az esettel kapcsolatban, valamint a saját helyzetéről is szót ejtett.

A Piast Gliwice magyarja, Vida Kristopher kezdőként 81 percig játszott a Pogon Szczecin elleni (0-0) bajnokin.

Tamás Márk (Slask Wroclaw) sárga lapos eltiltása miatt nem lépett pályára a Wisla Krakkó ellen (1-1) találkozón.

HORVÁTORSZÁG

A horvát élvonal 5. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Hajduk Split magyar válogatott szélsője, Gyurcsó Ádám a kispadról figyelte a Rijeka elleni (1-0) bajnokit.

A Kleinheisler Lászlót is soraiban tudó NK Osijek 1-0-ra kiikapott a Dinamo Zagreb otthonában. A magyar válogatott középpályás kezdőként 80 percet játszott.

OLASZORSZÁG

A két héttel ezelőtt az AC Milanhoz szerződő Kerkez Milos nem volt a Spezia elleni meccskeretben, ahogy Horváth Krisztofer (Torino) sem a Genoa ellen (3-3).

PORTUGÁLIA

A portugál sajtóhírek szerint a szerződéshosszabbítási ajánlatot visszautasító Csoboth Kevin (Benfica B) ezúttal sem volt nevezve a Chaves elleni (0-0) bajnokira.

Bobál Gergely (CD Nacional) szintén nem volt a keretben a Boavista ellen 1-0-ra megnyert idegenbeli mérkőzésen a portugál első osztály 18. fordulójában.

URUGUAY

Az uruguayi élvonal 7. fordulójában Vadócz Krisztián, a Penarol magyar válogatott középpályása győztes csapat tagja volt, hiszen 1-0-ra nyertek a Rentistas vendégeként. Vadócz kezdőként 67 percet játszott, majd edzője lecserélte.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Koman Vladimirt (al-Hatta) nem nevezték az Ajman ellen 3-0-ra megnyert bajnokira az emírségekbeli bajnokság 16. fordulójában.