Három magyar válogatott játékos is pazar góllal jelentkezett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. április 12., hétfő 15:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 12., hétfő 15:00

NÉMETORSZÁG

A kiesés elkerüléséért küzdő Bielefeld 1-0-ra legyőzte otthon a Freiburg együttesét. A vendégeknél a magyar válogatott szélsője, Sallai Roland a kezdőcsapatban kapott helyet, majd a 69. percben lecserélték.

A Dárdai Pál edzette Hertha BSC négygólos döntetlent játszott vendégével, a Borussia Mönchengladbachhal úgy, hogy Yann Sommer kiállítása miatt a fővárosiak a 13. perctől emberelőnyben voltak. A tréner fia, Dárdai Márton végigjátszotta az összecsapást.

A kezdőjükben két magyarral, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló lipcseiek már a Werder Bremen elleni első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, ugyanis a spanyol Dani Olmo, valamint a norvég Alexander Sörloth két góljával 3–0-ra vezettek. Utóbbi második találatát a magyar védő készítette elő. A csapat harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik továbbra sem bevethető.

A Szalai Ádámot az 55. perctől bevető Mainz 3-2-re győzni tudott Kölnben a német Bundesliga vasárnapi kiesési rangadóján és sikerével a Dárdai Pál vezette Herthát is megelőzte a tabellán.

A Mainz idegenbeli sikerével 28 pontos jelenleg, megelőzve a 26-26 pontos Herthát és a már osztályozós helyen álló Bielefeldet. A Köln 23 ponttal az utolsó előtti, a vasárnap idénybeli második sikerét arató Schalke pedig 13 ponttal sereghajtó.

Novothny Soma (Bochum) ezúttal nem kapott lehetőséget Paderborn ellen 3-0-ra megnyert bajnokin a német másodosztály 28. fordulójában.

ANGLIA

Az angol másodosztályban szereplő (Championship) Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám múlt héten hétfőn kezdőként lépett pályára a Coventry elleni bajnokin, ám az edzője a félidőben 1-0-s hátrányban lecserélte. Csapata 3-1-es vereséget szenvedett idegenben.

Vasárnap a kispadról figyelte végig a Nottingham Forrest ellen gól nélküli döntetlennel végződő bajnokit az angol másodosztály 41. fordulójában.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás nem volt nevezve a Genk elleni (2-3) bajnokira a belga első osztály 32. fordulójában.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem lépett pályára a Willem II ellen 4-0-ra megnyert bajnokin a holland élvonal 29. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A magyar válogatott Varga Kevinnel a kezdőcsapatában lépett pályára a török élvonalban szereplő Kasimpasa csütörtök délután a Denizlispor otthonában.

A 21 csapatot felvonultató bajnokság tabelláján 14. helyen álló vendégek Varga góljával szereztek vezetést a 49. percben a sereghajtó ellen: a magyar légiós látványos gólt lőtt a tizenhatoson kívülről a kapu bal oldalába.

Nem sokon múlt, hogy Varga Kevin gólja győzelmet érjen a Kasimpasának, végül azonban csak egy pont lett belőle: a 87. minutumban, amikor a pár perccel korábban lecserélt magyar támadó már nem volt a pályán, büntetőből egyenlítettek a hazaiak.

Varga Kevin szezonbeli harmadik gólját szerezte török együttesében.

Múlt héten hétfőn, a török bajnokság 32. fordulójának zárómeccsén a bajnoki címért küzdő Fenerbahce a sereghajtó Denizlisport fogadta. A hazaiak kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott a magyar válogatott védő, Szalai Attila, akinek ugyan nem akadt sok dolga a védelem közepén, de amikor támadásba lendült a vendég együttes, akkor rendre jól oldotta meg a feladatát.

Szalai a legfontosabb szerelését a 18. percben mutatta be, amikor is egy szép kiugratást követően nagy ziccerbe került a vendégek mali támadója, Hadi Sacko, a magyar védő azonban egy hatalmasat sprintelve végül menteni tudott a lövés előtt.

A gól nélküli első játékrészt követően a 64. percben Samatta góljával szerzett vezetést a Fenerbahce, majd a hajrában Kahveci 16-oson kívüli lövése pattant meg Szalai lábán, ám a videóbírózás után végül nem örülhettünk a magyar játékos szerencsés góljának, mert a rúgás pillanatában lesen álló Samatta zavarta a kilátásban a vendégek kapusát – a gól után ugyan Kahvecit ünnepelték, de a lassításokból jól látható volt, hogy Szalai lábán irányt változtatott a labda, így ha nincs a VAR, minden bizonnyal megszerezte volna második bajnoki találatát.

Újabb találat nem esett, a Fenerbahce 1-0-ra nyert az új vezetőedző, Emre Belözoglu első meccsén, így a második helyre jött fel, két ponttal lemaradva az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Besiktas mögé.

A whoscored.com statisztikája szerint Szalai két szerelést mutatott be a 90 perc során, 84 %-os pontossággal passzolt és egy lövése is volt.

A Göztepe magyar válogatott kapusa, Megyeri Balázs előbb a Rizespor (2-0), majd a Hatayspor ellen (2-3) megnyert bajnokin sem kapott játéklehetőséget az edzőjétől.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként a 60. percben lépett pályára a St. Pölten ellen. Csapata 1-0-ra nyert az alsóházi rájátszásért vívott meccsen. Honfitársa, Majnovics Martin (St. Pölten) nem kapott lehetőséget edzőjétől.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien) nem volt keretben az Austria Lustenau ellen idegenben 3-0-ra megnyert bajnokin.

SZERBIA

A magyar válogatott Holender Filippel a kezdőben győzött a Partizan Belgrád 2-0-ra a Radnicki ellen a szerb Szuperliga 31, fordulójában. A fővárosiak második gólját egy remek csel után lőtte a támadó az 57. percben - ez volt az idényben a 8. bajnoki találata.

SVÁJC

A svájci kupa nyolcaddöntőjében Kecskés Ákos (Lugano) kezdőként végigjátszotta a negyedosztályú Monthey ellen 3-0-ra megnyert mérkőzést.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje kezdőként végigjátszotta az Olympiakos Nicosia ellen 2-0-ra megnyert felsőházi rájátszás 6. fordulójában lejátszott mérkőzést.

Az alsóházi rájátszásban Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje nem volt a keretben a Paralimni ellen 1-0-ra megnyert meccsen.

GÖRÖGORSZÁG

Hosszú hónapok óta először elmozdult a kiesőhelyről a görög élvonalban szereplő AEL Larissza, amely idegenben aratott fontos győzelmet az Atromitosz ellen, és a meccs hőse a kapuját góltalanul tartó Nagy volt.

A legutóbbi 1-0-s sikerből tevékeny részt vállalt az együttes magyar kapusa, Nagy Gergely, aki parádés teljesítményt nyújtott, védések sorozatát mutatta be. Két komoly bravúrja is volt: előbb a 38. percben egy kb. 30 méterről eleresztett lövést ütött fölé, majd csapata 1-0-s vezetésénél, az 52. percben egy szabadrúgás után a rövidre tartó labdát tolta ki szögletre, így újabb kapott gól nélküli meccset (clean sheet) hozott le.

Nem szabad elmenni amellett sem, hogy Nagy hetek óta remek formában véd, sőt a statisztikai mutatókban is jeleskedik, hiszen a rájátszásban a kapusok között a második legtöbb – összesen 11 – védést mutatott be, amire joggal lehet büszke.

SZLOVÁKIA

2-2-s döntetlennel ért véget a dunaszerdahelyi DAC és a pozsonyi Slovan vasárnapi csúcsrangadója a szlovák élvonalban. A vendégeknél betalált - 4 hónap után -, méghozzá 11-esből Holman Dávid is. A Kalmár Zsoltot sérülés miatt nélkülöző DAC-ban Schäfer András már játszhatott csereként a hajrában.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 24. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő nem volt nevezve a Zaglebie Lubin elleni (2-1) mérkőzésre.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta a Jagiellonia elleni bajnokit, csapata 1-0-ra nyert idegenben.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) a kispadról figyelte végig az eseményeket az Arka Gdynia elleni lengyel kupa-elődöntőn, amelyen csapata büntetőkkel 4-3-ra maradt alul.

HORVÁTORSZÁG

Három héttel a Lokomotiva Zagreb ellen szerzett bombagólját követően Kleinheisler László a Slaven Belupo elleni hovát bajnokin is parádés találatot jegyzett. A 2-2-re végződött vasárnapi találkozót utolsó gólját jegyző eszéki magyar válogatott középpályás több védőt is becsapott cseleivel, mielőtt kilőtte volna a bal felsőt a 71. percben.

Kleinheisler László csapata, az NK Osijek jelenleg egypontos előnnyel vezeti a horvát élvonal tabelláját a Dinamo Zagreb előtt, de a fővárosiak két meccsel kevesebbet játszottak.

Gyurcsó Ádámot nem nevezték a spliti meccskeretbe.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) nem voltak nevezve az AC Milan elleni (1-3) bajnoki mérkőzésre.

A Torino magyarja, Horváth Krisztofer sem volt keretben az Udinese elleni bajnokin, melyet csapata 1-0-ra elveszített az olasz élvonal 30. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Santa Clara ellei bajnokin. Csapata, amely nemrégiben edzőváltáson esett át, idegenben 5-1-re kapott ki a portugál első 26. fordulójában.

Csoboth Kevin nem volt ott a Benfica B keretében a Feirense ellen lejátszott portugál másodosztályú bajnokin.