Gól és gólpassz Ausztriában, Holman bajnok lett, remekeltek a DAC magyarjai – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. június 22., hétfő 11:13
Szerző: Csakfoci Admin 2020. június 22., hétfő 11:13

Németország

Több nagy bravúrt is bemutatott az RB Leipzig kapujában Gulácsi Péter, ám Erling Haaland kétszer is túljárt az eszén, így pedig elvitte a három pontot a Dortmund Lipcséből. Willi Orbán a kispadról figyelte az eseményeket.

Szalai Ádám a 64. percben lépett pályára a Mainzban a Bremen ellen, csapata hazai pályán 3-1-re nyert.

Sallai Rolandnak kezdőként egy félidő jutott a Bayern München ellen a Bundesliga 33. fordulójában.

ANGLIA

A koronavírus-járvány miatti szünet után az angol másodosztály (Championship) is újraindult. A Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám nem volt keretben a Blackburn ellen 3-1-re elveszített meccsen.

Lengyelország

A lengyel élvonalbeli Piast Gliwice magyarja, Vida Kristopher kezdőként 67 percet volt pályán, csapata hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett.

Honfitársai közül Tamás Márk (Slask Wroclaw) végigjátszotta a Legia Varsó ellen szintén 2-0-ra elveszített bajnokit.

Tajti Mátyás nem volt a Zaglebie Lubin keretében, amely odahaza 1-0-ra nyert a LKS Lodz ellen a lengyel élvonal 31. fordulójában.

Ausztria

A Red Bull Salzburg meglepetésre 2-2-s döntetlenre végzett hazai pályán, a Wolfsberger elleni vasárnapi osztrák bajnokin. A hazaiaknál Szoboszlai Dominik végig a pályán volt, de ezúttal nem tudott góllal vagy gólpasszal hozzájárulni csapata 2-0-s vezetéséhez.

A 80. percben még két góllal ment a Salzburg, amikor a vendégcsapat feltámadt és alig négy perc alatt kiegyenlített. A Red Bull így is növelte előnyét a felsőházi rájátszás tabelláján, mivel a második helyen álló Rapid Wien ugyancsak hazai pályán kapott ki nagy meglepetésre a Hartbergtől.

Szoboszlaiék épp a bécsiekkel találkoznak majd majd a fővárosban szerdán.

A Liefering magyar támadója, Bukta Csaba csapata 2-0-s vezetésénél, a 62. percben lépett pályára a Dornbirn elleni osztrák másodosztályú bajnokin. Az utánpótlás-válogatott szélső végig jól játszott, aktív szerepet vállalt a támadásokban.

A 85. percben egy visszagurítás után közelről a kapufát találta el, a 91. percben pedig 4-1-es vezetéshez juttatta együttesét, és az ötödik találtat előtt gólpasszt adott Dedicnek.

Bukta a szezonban 14 meccsen lépett pályára a bajnokságban, négy gólt szerzett és hat gólpasszt jegyzett.

A Rapid Wien magyarja, Szántó Tamás térdsérülés miatt nem játszhatott a Hartberg ellen hazai pályán 1-0-ra elveszített mérkőzésen.

Az Austria Wien II-t erősítő Mester Csaba kezdőként 72 percet játszott az élen álló Ried ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

Svájc

A koronavírus-járvány miatt félbeszakadt balti bajnokság folytatását követően a svájci élvonal 24. fordulójában a Lugano 1-1-es döntetlent játszott a Servette vendégeként. A luganoiaknál a nemrégiben szerződését meghosszabbító Kecskés Ákos a kispadon volt végig, Holender Filip nem volt a keretben.

Görögország

Bár a Panathinaikosz magyar válogatott középpályása, Nagy Dominik vádlisérüléssel bajlódik, mégis a következő idényben is szívesen játszana a görögöknél. Sajtóhírek szerint erről hamarosan elkezdődnek az egyeztetések Xavi Rocával, a játékost kölcsönben foglalkoztató Pana technikai igazgatójával is. Csapata 3-0-s vereséget szenvedett az Olympiakosz Pireusz elleni bajnokin vasárnap este.

Megyeri Balázs (Atromitosz) a cserepadon figyelte végig az eseményeket az Aszterasz Tripolisz elleni (1-1) párharcon, míg az Arisz magyar válogatott hátvédje, Korhut Mihály nem volt a meccskeretben az AEK Athén elleni (2-2) bajnokin.

Nagy Gergely (AEL Larissza) nem lépett pályára a Panetolikos elleni meccsen hétfő este.

Horvátország

Kleinheisler Lászlóval a kezdőben értékes 1-0-s győzelmet ért el az Osijek a Zapresic otthonában a horvát élvonal 30. fordulójában. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót, csapata a mostani sikerrel pedig feljött az EL-selejtezőt érő 3. helyre a tabellán.

Szlovákia

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid végigjátszotta a Zilina elleni bajnokit a szlovák élvonal 24. fordulójában. Holman 5. percben a tizenhatos széléről belőtt labdáját Bajricot találta meg, aki könnyedén vette be a hazaiak kapuját. A Slovan ezután még két gólt szerzett, majd a félidő előtt szépített a Zilina.

Fordulás után újra kétgólosra nőtt a hazaiak előnye, majd a hosszabbításban ismét szépítettek a vendégek, amivel kialakult a 3-2-es végeredmény. Ezzel eldőlt az is, hogy a pozsonyiak három körrel a vége előtt 12 pontos, behozhatatlan előnyre tettek szert.

Holman gólpassza:

4-1-re győzött hazai pályán a Slovan Bratislava az Aranyosmarót (Zlate Moravce) elleni Szlovák Kupa-elődöntőn múlt héten kedden, így hatalmas lépést tett a fináléba jutás felé. A pozsonyiaknál a 79. percig a pályán volt a magyar válogatott Holman Dávid is, aki a 8. percben esett első hazai találatot "készítette elő" a kapusról kipattanó lövésével.

A szlovák élvonalbeli bajnokság rájátszásának második fordulójában 2-0-ra legyőzte a Nagyszombat csapatát, így bebiztosította a dobogós helyet a tabellán.

Schäfer András, Vida Máté és Kalmár Zsolt is kezdőként játszott a dunaszerdahelyi DAC-ban, utóbbi pedig a 66. percben gólpasszt adott a Nagyszombaton 2-0-ra megnyert vasárnapi felsőházi rangadón. A csallóköziek ezzel újra kvalifikálták magukat az Európa Ligába.

Kalmár gólpassza:

A Szlovák Kupa hétközi elődöntőjének első mérkőzésén a DAC Schäfer András góljával szerzett vezetést a Rózsahegy ellen, de a vendégek a hajrában egyenlítettek.

Schäfer András, Kalmár Zsolt és Vida Máté is kezdőként kapott helyet Bernd Storck vezetőedzőtől a DAC-ban a Rózsahegy ellen.

A meccs embere Schäfer volt, aki a 10. percben egy szép cselsorozat végén talált a kapuba, majd negyedórával később egy távoli lökete a kapufán csattant. Úgy tűnt, a dunaszerdahelyiek megnyerik a meccset, a vendégek azonban a 84. percben egyenlítettek. Két perccel később Kalmár ziccert hibázott, így maradt az 1-1.

A visszavágót június 24-én, szerdán rendezik.

Schäfer gólja és kapufája:

Dél-Korea

Szarka Ákos (Suwon FC) kispados volt az FC Anyang elleni bajnokin a koreai másodosztály 7. fordulójában.

Egyesült Arab Emírségek

A koronavírus-járvány következtében az ázsiai országban március 15-én szakadt félbe az idény, ekkor 19 fordulót követően 43 ponttal az Al-Ahli állt az élen, megelőzve Dzsudzsák Balázs csapatát, a 37 pontos Al-Aint.

A liga bejelentése szerint egyetlen csapat sem esik ki, az ázsiai Bajnokok Ligájába pedig a 2018/19-es idény eredményei alapján kerülnek be a csapatok.

Mint ismert, a szélső jövője egyelőre kérdőjeles, de korábban már beszámoltunk azokról az egybehangzó arab sajtóhírekről, hogy Dzsudzsák Balázsra nem számít az Al Ain, és nem hosszabbítják meg a június végén lejáró szerződését, de az emírségekben már szárnyra keltek azok a pletykák is, hogy hol folytathatja karrierjét a magyar válogatott játékos.