Egy magyar is ott volt a topligás mészárláson, Lovrencsics győztes derbije - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2021. december 6., hétfő 12:34
Szerző: Dudás Gábor 2021. december 6., hétfő 12:34

NÉMETORSZÁG

Az RB Leipzig 2-1-re kikapott az Union Berlin otthonában. Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai Dominik pedig ugyancsak kezdő volt, de a 78. percben lecserélték. Willi Orbán viszont még karanténban van. A mérkőzés másnapján a klub menesztette Jesse Marsch vezetőedzőt.

A Dárdai Pált egy hete leváltó berlini gárda kétgólos hátrányból felállva szerzett pontot (2-29 Stuttgartban, Tayfun Korkut vezetőedző bemutatkozó meccsén. Dárdai Márton farizomsérülés miatt hiányzott a fővárosi gárdából.

A Freiburg 6-0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A végeredményt 37 perc (!) alatt alakította ki a vendégcsapat, amely a Bundesliga történetében elsőként lőtt öt gólt idegenben 25 percen belül. A Freiburg története során először szerzett hat gólt egy félidő alatt, ráadásul fennállása során másodszor győzött a Mönchengladbach otthonában, ahol eddigi egyetlen sikerét 1995-ben könyvelte el. Sallai Roland a 61. percben lépett pályára a vendégeknél.

Szalai Ádám a 83. percben állt be csereként a Mainzba, amely meglepetésre simán, 3-0-ra legyőzte a Wolfsburgot.

Novothny Soma viszont nem volt ott a keretben a Bochumnál, csapata nélküle verte meg idegenben az Augsburgot.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám végigjátszotta a meccset az olasz másodosztályú Pisában, amelynek győztes góljában a magyar középpályás is szerepet játszott a Como elleni bajnokin (1-0).

Balogh Botond sérülés miatt nem lehetett a Parma keretének tagja, csapat nélküle játszott 0-0-s döntetlent a Serie B-ben, az Ascoli ottohonában.

HOLLANDIA

Kiss Tamást foglalkoztató Cambuur 6-1-es vereséget szenvedett otthon a Vitesse-től a holland élvonal 15. fordulójában - a magyar szélső ezúttal nem jutott szóhoz.

A Heracles 1-0-ra kapott ki otthon a Heerenveen együttesétől. A hazaiaknál a korábbi magyar válogatott kerettag, Szőke Adrián csereként állt be a 74. percben.

Rácz Barnabás kezdő volt a másodosztályú FC Eindhovennél, majd a 67. percben lecserélték az Almere otthonában 2-0-ra elveszített bajnokin.

BELGIUM

A fiatal Németh András a keretben sem volt a Genknél a mecheleni 1-1-s bajnoki döntetlen során.

Bese Barnabás sem kapott szerepet a Leuven 3-2-re megnyert kupameccsén, a másodosztályú Westerlo otthonában, majd a Gent elleni hazai elveszített (0-1) bajnokin sem.

SVÁJC

Bolla Bendegúz kezdő volt és a 43. percben, a második (parádés!) találat előtt gólpasszt adott a Grasshoppersben, a St. Gallen elleni idegenbeli bajnokin, amelyet 4-0-ra nyert meg az 5. helyen álló csapata.

AUSZTRIA

Bukta Csaba az 53. percben lépett pályára cserekén az Altach együttesében, amely 3-0-ra kapott ki a Wolfsberg stadionjában.

DÁNIA

A SönderjyskE magyar szélsője, Prosser Dániel adta a gólpasszt csapata győztes találata előtt a 86. percben, a Hvidovre elleni kupanegyeddöntőn.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod magyar védője, Kecskés Ákos végigjátszotta a Rubin Kazany elleni, 2-1-re megnyert bajnoki találkozót.

LENGYELORSZÁG

Tamás Márk sérülés miatt nem volt ott a keretben a Slask Wroclaw csapatánál, amely 3-1-re kikapott a Górnik Zabrze otthonában a bajnokságban.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila közel egy hónap után kezdett újra a török Fenerbahce együttesében és két gólpasszal járult hozzá a bajnokságban a sereghajtó Rizespor 4-0-s kiütéséhez. A magyar válogatott a második és a negyedik hazai találatot készítette elő.

Varga Kevin még a hét közben megszerezte első idénybeli gólját a Kasimpasában, a negyedosztályú Alanya Kestelspor elleni kupamérkőzésen. A hétvégén aztán csereként állt be a bajnokságban egyelőre kiesőjelölt gárdába, amely meglepetésre 1-1-s döntetlent játszott a Besiktas ellen.

Megyeri Balázs végigvédte a meccset az ugyancsak élvonalbeli Göztepében, amely még csütörtökön 5-0-ra kiütötte a Török Kupában a negyedik ligás Kahtát.

CIPRUS

A köd miatt, 0-0-s állásnál, a 20. percben félbeszakadt az APOEL–Omonia Nicosia rangadó még a hét elején. A hazaiaknál a csapatkapitány, Vinícius Paulo kezdett, akárcsak a vendégeknél a szintén magyar válogatott Lang Ádám.

A hétvégén Vinícius már végigjátszhatta a Pafos elleni 1-1-s bajnokit, míg Lang - ugyancsak végig játszva és egy sárga lapot is kapva - az AEL Limassol idegenbeli legyőzésének örülhetett.

Az AEK Larnacában futballozó Gyurcsó Ádám kezdőként lépett pályára és a 73. percben lecserélték a Doxa otthonában 4-1-re megnyert bajnokin.

HORVÁTORSZÁG

Lovrencsics Gergő komoly bravúr részese volt a hétvégén. Csapata, a Hajduk Split az örök rivális Dinamo Zagreb otthonában nyert 2-0-ra a csúőcsrangadón. A magyar jobb bekk 81 percet töltött a pályán és a 69. percben sárga lapot kapott.

Az Eszék 1-1-es döntetlent játszott a Gorica otthonában a horvát bajnokság 18. fordulójában. A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyett Kleinheisler László, akit a 61. percben a második sárga lapját követően kiállított a játékvezető.

SZERBIA

Holender Filip a 68. percben, csereként lépett pályára a Partizan Belgrádban, a Novi Pazar elleni 2-0-s mérkőzésen.

Kun Bertalan kezdőként lépett pályára az FK Proleter élvonalbeli csapatában, majd a 63. percben lecserélték a Metalac elleni, 1-0-ra megnyert bajnokin.

SZLOVÁKIA

A magyar válogatott Hahn János góllal járult hozzá a Dunaszerdahely 2-0-s győzelméhez az FK Pohronie ellen a szlovák labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján. A szeptember elején igazolt csatár a 35. percben egy labdaszerzés után közelről lőtt a hálóba, és ezzel beállította a végeredményt. A 83. percben lecserélt Hahn a harmadik gólját szerezte a szlovák élvonalban. Az ugyancsak válogatott Schäfer András az 58. percben lépett pályára. A Dunaszerdahely sorozatban harmadszor nyert és a tabella negyedik helyén áll. Kalmár Zsolt még súlyos tavaszi sérülését és műtétjét követő rehabilitációját tölti.

A listavezető Slovan Bratislava 2-1-re győzött a Zlaté Moravce (Aranyosmarót) otthonában. Holman Dávid sérülés miatt nem volt ott a pozsonyi keretben.

SZLOVÉNIA

Futács Márkó nem játszhatott a hétvégén, hiszen a Domzale, illetve klubja, az Olimpija Ljubljana bajnokiját elhalasztották a pálya használhatatlansága miatt.

USA

Gazdag Dániel végigjátszotta klubja, a Philadelphia Union és a New York City FC bajnoki playoff-elődöntőjét, ahonnan a 2-1-s vereség után nem jutott a fináléba a csapata. Ő készítette viszont elő a hazaiak vezető gólját a 63. percben.

INDIA

Koman Vladimir végigjátszotta az East Bengal elleni élvonalbeli mérkőzést (0-0) a Chennaiyin FC-ben.