Dárdai visszatért, a hétvége fordítása magyar góllal jött össze - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa pályáin.
Csakfoci Admin 2021. február 1., hétfő 17:17
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 1., hétfő 17:17

NÉMETORSZÁG

A Gulácsi Péterrel felálló, második helyen álló RB Leipzig hazai pályán 1-0-ra nyert a Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján. A lipcseieknél az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán a 80. percben csereként lépett pályára, míg Szoboszlai Dominik sérülése miatt még nem mutatkozhatott be. A német sajtó szerint a 20 éves középpályás márciusig nem léphet pályára új csapatában.

Nem sikerült jól Dárdai Pál visszatérése a Hertha BSC kispadjára: a 44 éves szakember csapata bár 1-0-ra vezetett Piatek góljával, majd erre háromszor válaszolt a Frankfurt. A találkozó után a Dárdai-féle Herthát kritikával illette a németek legendája, majd hétfőn pedig a volt főnökének "üzent" a német sajtóban.

Sallai Roland csapata, a Freiburg 3-0-ra kikapott Wolfsburgban a német bajnokság 19. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A magyar válogatott játékos bokasérülés miatt nem szerepelt a vendégek keretében. A Wolfsburg hazai pályán továbbra is veretlen a mostani bajnoki idényben.

Szalai Ádám (Mainz) 2-0-ra kikapott a VfB Stuttgart otthonában a pénteki játéknapon. A magyar válogatott csatár a 75. percben lépett pályára.

A közelmúltban a Diósgyőrrel szóba hozott Novothny Soma (Bochum) a 86. percben csereként szállt be a Karlsruhe elleni (1-2) bajnokin a német másodosztyál 19. fordulójában.

ANGLIA

Az angol másodosztály 26. fordulójában a Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám csereként a 65. percben lépett pályára a Huddersfield elleni 2-1-re megnyert bajnokin. Szombaton viszont kezdőként végigjátszotta a Derby County elleni idegenbeli mérkőzést. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett a 27. játéknapon.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott hátvédjét, Bese Barnabást a Charleroi elleni (1-1) bajnokira nem nevezték, majd a Beerschot ellen elveszített összecsapáson a 91. percben állt be.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) előbb kezdőként 88 percet játszott a Zwolle ellen (2-2), majd hétvégén csereként lépett pályára a 86. percben a Groningen ellen hazai pályán 1-0-ra megnyert találkozón.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila bemutatkozott a Fenerbahce együttesében. A 23 éves magyar válogatott hátvéd előbb végigjátszotta a Kayserispor ellen 3-0-ra, majd a Rizespor ellen 1-0-ra megnyert bajnoki mérkőzést is. A fiatal bekk teljesítményéről a török sajtóban rendkívül elismerően számoltak be, valamint a közösségi felületeken is a dicséretek tömkelegét zsebelte be.

A Kasimpasa 2-0-ra nyert a Sivasspor ellen a török élvonal 21. fordulójában. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin csereként a 69. percben lépett pályára.

Megyeri Balázs, a Göztepe magyar kapusa a kispadról figyelte végig az eseményeket a Denizlispor ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

AUSZTRIA

A Salzburg után a WSG Tirol ellen is pályára lépett Bukta Csaba az osztrák élvonalban az Altach csapatában. A 19 éves magyar tehetség a második félidőben kapott lehetőséget Alex Pastoor vezetőedzőtől, addigra egyébként már kialakult a 3-1-es végeredmény.

Bukta jól szállt be és a vereség ellenére nagyon hasznosan játszott, kapura is veszélyes volt és védekezésben is sokat segített. Folyamatosan veszi fel az első osztály ritmusát, az előző fordulóban kapott 28 perc után most már egy teljes félidőt volt a pályán a magyar szélső.

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) végigjátszotta a Basel elleni gólgazdag, 2-2-es végeredményt hozó bajnokit a svájci élvonal 17. fordulójában.

GORÖGORSZÁG

A görög élvonal 19. fordulójában az AEL Larissza magyar kapusa, Nagy Gergely a kispadról figyelte az eseményeket az Arisz Szaloniki elleni bajnokin (0-1).

CIPRUS

A ciprusi élvonal 22. fordulójában az Olympiakos Nicosia magyar válogatott hátvédje, Lang Ádám nem játszott az Olympic Nicosia ellen 1-1-es döntetlennel végződő bajnokin.

LENGYELORSZÁG

0-3 után fordított és nyert a Piast Gliwice a lengyel élvonali bajnokságban. A Wisla Kraków már a 20. percben 3-0-es előnyben volt, de a vendégek innen álltak fel és tudtak győzni. A mindent eldöntő gólt a 94. percen szerezte a vendégek magyar támadója, Vida Kristopher, aki ezzel első bajnoki gólját jegyezte.

A ligaújonc Podbeskidzie magyar középpályása, Kocsis Gergő kezdőként végigjátszotta a Legia Varsó ellen 1-0-ra megnyert bajnokit.

HORVÁTORSZÁG

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 1-0-ra nyert az Istra elleni bajnokin. A magyar válogatott középpályás a 71. percben lépett pályára.

Gyurcsó Ádám (Hajduk Split) nem kapott lehetőséget edzőjétől a Lokomotiva Zagreb ellen 1-0-ra elveszített mérkőzésen a horvát élvonal 18. fordulójában.

OLASZORSZÁG

A Parma 18 éves hátvédje, Balogh Botond és Kosznovszky Márk nem volt nevezve a Napoli (0-2) elleni bajnokira.

Rajtuk kívül Horváth Krisztofer (Torino) sem volt a Fiorentina elleni (1-1) meccskeretben.

PORTUGÁLIA

Csoboth Kevint (Benfica B) nem nevezték a Porto B elleni (1-1) bajnokira, ahogy Bobál Gergelyt (CD Nacional) sem a Benfica elleni (1-1) találkozóra.

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)