Bundesliga: Megvan Sallai szezonbeli negyedik gólja, 30 bajnoki után nyert a Schalke - eredmények, videók

Sallai Roland szezonbeli negyedik gólját szerezte a Freiburgban, amely kiütéses, 5-0-s győzelmet aratott a Köln ellen. A Schalke 30 bajnoki után nyert újra a Bundesligában, amit ezúttal a Hoffenheim bánt.
Csakfoci Admin 2021. január 9., szombat 17:42
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 9., szombat 17:42

Bundesliga, 15. forduló

Bayer Leverkusen-Werder Bremen 1-1

Freiburg-Köln 5-0 (Demirovic 18., Hofler 39., Sallai 59., Lienhart 69., Holeer 79.)

Sallai Roland kezdőként lépett pályára a Freiburgban, amely simán, 5-0-ra legyőzte otthon a Kölnt. A magyar szélső az 59. percben a hazaiak harmadik találatát szerezte, amely után hét perccel később lecserélték. A Freiburg sorozatban az ötödik győzelmét aratta a Bundesligában.

$1

Mainz-Eintracht Frankfurt 0-2 (Silva 24., 72. - mindkettőt 11-esből)

Szalai Ádámot a 85. percben cserélték be a mainzi gárdába, amely házigazdaként 2-0-ra maradt alul a Frankfurttal szemben. A győztes vendégcsapat mindkét találatát Andre Silva szerezte büntetőből, a magyar légiós már csapata kétgólos hátrányánál lépett pályára. A Schalke sikerével a Mainz lett a Bundesliga sereghajtója.

Schalke-Hoffenheim 4-0 (Hoppe 42., 57., 63., Harit 80.)

A Schalke hazai környezetben bizonyult jobbnak 4-0-ra a Hoffenheimnél. A 19 éves Matthew Hoppe klasszikus mesterhármast ért el, a negyedik gólt a 23 éves marokkói Amine Harit szerezte a 80. percben.

A Schalke így nem állította be a Tasmania Berlin 31 mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát, amelyet a jelenleg ötödosztályú fővárosi gárda a 1965/66-os élvonalbeli szezonban ért el.

A gelsenkircheni csapat tavaly január 17-én győzött legutóbb a Bundesligában, és egymást követő 30 találkozón maradt nyeretlen. A mostani évad korábbi 14 meccsén mindössze négy pontot szerzett, így pontjai számát szombaton szinte megduplázta, amelynek köszönhetően elmozdult a tabella utolsó helyéről. (MTI)

Union Berlin 2-2 (Becker 29., Andrich 52., ill. Steffen 10., Weghorst 65.) - kiállítva: Arnold 50. (Wolfsburg)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.