Bundesliga: A Dárdainak besegítő Sallaiék győztes meccsén röhejes 11-es is volt - videó

A Sallai Rolandot kezdőként, 57 percen át foglalkoztató Freiburg 4-1-re győzött az 1. FC Köln otthonában.
Dudás Gábor 2021. május 9., vasárnap 15:27
Szerző: Dudás Gábor 2021. május 9., vasárnap 15:27

Hiába támadtak fel 0-2 után a hazaiak, a korábbi Hertha-játékos, a szlovák Ondrej Duda látványos módon kihagyott 11-ese (a büntető előtt a VAR segítségét is igénybe vette a bíró) és a hajrában kapott két gól mindent eldöntött.

A Freiburg győzelme a kora este pályára lépő, Dárdai Pál vezette Herthának is nagyon jól jött: ha győzne a berlini gárda a Bielefeld ellen, négy ponttal elhúzhatna egyik közvetlen riválisától.

Bundesliga, 32. forduló:

1. FC Köln – Freiburg 1-4 (S. Andersson 50., ill. N. Petersen 18., Demirovic 20., Grifo 93., Schmid 96.)

15:30: Eintracht Frankfurt – Mainz

18:00: Hertha BSC – Arminia Bielefeld

Váratlan húzásával a Herthát is meglepte Dárdai: "Ha ez rosszul sült volna el, mindenki nevetett volna, de én elég tökös voltam hozzá"
Saját szakmai stábja is meglepődött Dárdai Pál húzásán, de végül bevált, hogy kilenc helyen is változtatott az előző kezdőcsapathoz képest.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.