A szezon egyik legnagyobb bravúrját mutatta be a magyar kapus, Szalai fontos gólt szerzett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 14., hétfő 13:58
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 14., hétfő 13:58

Németország

Szalai Ádám góllal segítette továbbjutáshoz a Mainz csapatát a Német Kupa első fordulójában. Az élvonalbeli vendégegyüttes negyven percen keresztül hátrányban volt a negyedosztályú TSV Havelse otthonában, és a vezetést csak Szalai találatával tudta átvenni.

A Mainz 61. percben pályára lépett magyar válogatott csatára a 77. percben egy szabadrúgás után előrevetődve fejelt a hálóba. Csapata a hátralévő percekben még háromszor volt eredményes, így végül – a mesterhármasig jutott francia Jean-Philippe Mateta vezérletével – fölényesen, 5-1-re győzött.

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is soraiban tudó RB Leipzig 3-0-ra nyert a Nürnberg otthonában.

A Novothny Somát egyelőre nem nevező másodosztályú Bochum szintén háromgólos győzelmet ért el az ötödvonalban szereplő Engers ellen és jutott a legjobb 32 közé.

Anglia

Az angol másodosztályban szereplő Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám nem lépett pályára a Coventry ellen 2-1-re megnyert szezonnyitó bajnokin.

Belgium

Amióta Bese Barnabás az OH Leuven csapatához igazolt, minden meccsen kezdőként végig a pályán volt és kiváló teljesítményt nyújtott. Igaz ez a legutóbbi bajnoki találkozóra is, amelyen az újonc nagy meglepetésre 1-0-ra legyőzte azt a Standard Liege-t, amely eddig veretlen volt. Bese remek formában játszik, hiszen nemcsak a bajnokságban, de az oroszok elleni válogatott mérkőzésen is a csapat egyik legjobbja volt, ráadásul gólpasszt is adott.

Érdekesség, hogy a belga együttesében Marc Brys vezetőedző bal oldali védőként és bal belső védőként is számol vele. Bese teljesítményéről sokat elárul, hogy már most a szurkolók egyik kedvence. A Leuven öt forduló után nyolc ponttal az ötödik helyen áll a belga bajnokságban.

Hollandia

A holland élvonal első fordulójában a magyar válogatott keretébe is meghívott Szőke Adrián kezdőként 62 percet játszott a Heraclesben, csapata hazai pályán 2-0-ra nyert a Den Haag ellen.

Lengyelország

Tamás Márk (Slask Wroclaw) ezúttal a kispadról figyelte végig a Lech Poznan ellen 3-3-as döntetlennel végződő bajnoki mérkőzést. Honfitársa, Vida Kristopher (Piast Gliwice) végigjátszotta a Warta Poznan elleni meccset.

Kocsis Gergő, az újonc Podbeskidzie középpályása szintén kezdő volt, majd a 70. percben 2-2-es állásnál cserélte le edzője. A mérkőzés végeredménye ezután nem változott.

Nagy Dominik (Legia Warszawa) ezúttal sem volt a Wisla Plock (0-1) elleni meccskeretben.

Törökország

Varga Kevin bemutatkozott a Kasimpasa színeiben a Kayserispor ellen 1-0-s vereséggel végződő bajnokin. A Lokitól igazolt szélsőt a félidőben lecserélték.

Ausztria

Az RB Salzburg magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik kezdőként lépett pályára a Wolfsberger vendégeként 3-1-re megnyert bajnokin. Az előzetesen megbeszéltek szerint Jesse Marsch vezetőedző a félidőben, 2-0-s vezetésnél lecserélte, mivel a nyári felkészülés során kisebb combsérüléssel is bajlódott a salzburgiak játékosa.

Szántó Tamás (Rapid Wien) makacs térdsérüléséből felépült, azonban edzője nem nevezte az Admira elleni bajnokira.

Major Sámuel megszerezte második gólját az osztrák másodosztályban. A 18 éves, utánpótlás-válogatott középpályás kezdőként 71 percet játszott a Liefering színeiben. Lecserélése előtt hat perccel egy bal oldali beadás után közelről volt eredményes, és ezzel kialakította a 3-0-s végeredményt a Rapid Wien II elleni bajnokin.

Ciprus

A Bundesliga-csapatok által figyelt magyar válogatott védő, Szalai Attila (Apollon Limasszol) a kispadról figyelte végig a Pafosz elleni találkozót. Csapata 1-0-ra nyert a ciprusi élvonalbeli bajnokság 3. fordulójában, és vezeti a tabellát.

Lang Ádám (Omonia Nicosia) végigjátszotta az Anorthoszisz elleni 1-1-re végződő összecsapást.

Görögország

Az AEL Larissza magyar kapusa, Nagy Gergely kezdőként végigjátszotta a PAOK elleni bajnokit. Bár csapata 1-0-s vereséget szenvedett idegenben, a magyar hálóőr teljesítményére nem lehetett panasz, remek védéseket mutatott be, többek között a 68. percben egy közeli fejest a léc alól tolt ki szögletre bravúros reflexmozdulattal, megóvva csapatát az újabb góltól.

Szlovákia

A Fortuna Liga 6. fordulójában a DAC egy fordulatos meccsen 3-2-re legyőzte a Rózsahegy csapatát. A meccs főszereplője Kalmár Zsolt volt, aki előbb fejjel vette be a vendégek kapuját, majd pedig egy 30 méteres szabadrúgásból. Schäfer András szintén kezdőként tagja volt a győztes csapatnak. Bernd Storck csapata hat fordulót követően 100 százalékos teljesítménnyel vezeti a szlovák bajnokságot.

Horvátország

Az NK Osijek magyar válogatott középpályása, Kleinheisler László kezdőként 69 percet játszott a Rijeka ellen. Az eszékiek az újdonsült vezetőedző, Nenad Bjelica irányításával 3-0-ra nyertek a horvát élvonal 4. fordulójában.

Uruguay

Az uruguayi Penarol magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián kezdőként végigjátszotta a Torque ellen 0-0-ra végződő bajnokit. Vadócz az első félidő végén egy távoli lövéssel veszélyeztetett, és egy sárga lapot kapott a meccsen.

Kína

A Shandong Luneng magyar válogatott hátvédje, Kádár Tamás zsinórban negyedik bajnokiján volt kezdő. Legutóbb a Guangzhou Evergrande ellen hazai pályán 2-1-re elveszített bajnokit játszotta végig.