Koronavírus: Visszautalta a 85 milliót a magyar csapat, hogy segítsen a védekezésben

Példaértékű magatartástól tett tanúbizonyságot Penyige polgármestere. Juhász Gyula több mint 100 millió forintnyi sikeresen elnyert támogatást "adott vissza" az államnak a koronavírus-járvány elleni küzdelem megsegítése érdekében.
Csakfoci Admin 2020. március 28., szombat 14:40
Példaértékű magatartástól tett tanúbizonyságot Penyige polgármestere. Juhász Gyula több mint 100 millió forintnyi sikeresen elnyert támogatást "adott vissza" az államnak a koronavírus-járvány elleni küzdelem megsegítése érdekében.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. március 28., szombat 14:40
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A december 27-i Magyar Közlönyben megjelent adatok szerint 85 millió forintot kapott a Penyige Sportegyesület a meglévő futballpálya felújítására, ami magában foglalja a talajcserét, az öntözőberendezést, a hálók, a korlátok és a játékoskijáró rendbetételét. Emellett további 45 millió forintot költhettek volna el az öltözőépülettel kapcsolatos beruházásokra.

A Penyigei Sportegyesület tagsága Juhász Gyula polgármester kezdeményezésére úgy döntött, hogy

a sikeresen megnyert pályázati pénzt (a már felhasznált összegen felül) visszautalja.

- Úgy gondoljuk mi itt penyigei emberek, sportbarátok, hogy ennek az összegnek, amely még maradt az előkészítési költségek után, a koronavírus járvány miatt vészhelyzetbe került Magyarországon jobb helye van a védekezési költségek között - kezdte a polgármester a haromhatar.hu-nak.

Mi itt Penyigén megtettük amit a szívünk diktált!

Hogy mi lesz később a sportfejlesztéssel? Nem tudom, de Magyarországon most nem is ez a prioritás! Mérhetetlenül büszke vagyok, hogy kezdeményezésemre az egyesület vezetősége rögtön támogatásáról biztosított, és a döntésben mögém állt.

A Penyige SE 13 forduló után 24 pontot szerzett, és a negyedik helyen áll a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye III. Szamos csoportjának tabelláján.

Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz