Kleinheisler 3. bajnoki címe, Sallói, Szoboszlai és Vadócz is betalált - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. október 29., hétfő 11:14
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 29., hétfő 11:14

Németország

Szalai Ádám ezúttal nem lépett pályára a Hoffenheimben, amely 4-0-ra kiütötte odahaza a Stuttgartot a Bundesliga szombati játéknapján.

Sallai Roland csereként, a 70. percben lépett pályára a Freiburgban, amely meglepetésgyőzelemmel kezdte a Bundesliga hétvégi fordulóját: három gólt lőve győzték le a Borussia Mönchengladbach együttesét (3-1).

Gulácsi Péter és Willi Orban is tagja volt annak az RB Leipzignek, amely 0-0-ás döntetlent játszott a Schalke elleni rangadón.

Sokáig úgy tűnt, Jadon Sancho duplájával megvan a listavezető Borussia Dortmundnak a három pont a Dárdai Pál irányította Hertha ellen, ám az utolsó percekben Kalou egyenlített, és pontot mentettek a berliniek (2-2) a német élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának meccsén.

Dárdai Pál exkluzív interjút is adott:

Dárdai egy utolsó esélyt ad a magyar focinak: "Még egyszer megpróbálok segíteni" - Rossiról és Storck hibájáról is beszélt
Dárdai Pál korábban már próbált segíteni a magyar focinak egy programmal, amelyet azonban lesöpörtek az asztalról. Most, az új szakmai bizottság tagjaként egy utolsó esélyt ad a Hertha vezetőedzője.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám ezúttal kispados volt klubjában, amely a Sassuolo otthonában játszott 2-2-es döntetlent.

Franciaország

Sérülése miatt kihagyni kényszerült csapata szombati bajnokiját a Franciaországban légióskodó Bese Barnabás, a válogatott védő azonban bízhat a gyors felépülésben.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B otthon kapott ki 1-0-ra a Ferreirától, a magyar U21-es válogatott támadót a 70. percben cserélték le.

Görögország

Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz 2-2-es döntetlent játszott a Panioniosz ellen. Megyeri védte a vendégek kapuját, Ugrait a 78. percben lecserélték.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a Levadiakos a Lamia ellen 3-2-re elveszített mérkőzésre.

Skócia

Bogdán Ádám és a Hibernian csak szerdán lép majd pályára, a Hearts elleni derbin.

Lengyelország

Nagy Dominik (Legia Varsó) végig játszott a Jagiellonia elleni idegenbeli rangadón (1-1) és kapott egy sárgát.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) három mérkőzéses eltiltását töltötte a Lviv elleni bajnokin (0-1).

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, Bobál Dávid és a Dukla Praha hétfőn meccsel a Slavia elleni városi rangadón.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték,Vécsei Bálint viszont végig játszott a Luganóban a Thun ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

Szlovákia

A DAC-ban mindhárom magyar – Kalmár ZsoltVida Kristopher és Vida Máté is – pályára lépett, csapatuk a Nagymihály otthonában vendégeskedett. Gól nélküli első félidő után Davis szerezte meg a vendégeknek a vezetést a 60. percben, majd 7. perccel később Turik egyenlíteni tudott. A 87. percben pedig Kolesar állította be a 2-1-es végeredményt. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, Vida Kristopger és Kalmár Zsolt sárga lapot kapott, míg Vida Kristophert a 62. percben lecserélte Peter Hyballa vezetőedző.

Eközben Holman Dáviddala soraiban hozta a kötelezőt a Slovan Bratislava. A szlovák élvonalt vezető pozsonyiak a Podbrezova ellen játszottak, s esélyeshez méltóan kezdték a talákozót. A 2. percben Holman szöglete után Bjaric volt eredményes, majd a 73. percben Ljubicic állította be a 0-2-es végeredményt.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien az Admira elleni, 2-0-ra megnyert bajnokira.

Varga Barnabás csereként állt be a Mattersburgba, amely 1-1-es döntetlent játszott otthon az Altach együttesével.

Az FC Lieferingben végig pályán lévő Szoboszlai Dominik gólt rúgott a FAC Wien ellen, de csapata hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett az osztrák másodosztály 12. fordulójának mérkőzésesén.

Horvátország

Gyurcsó Ádám kezdett a Hajduk Splitben, majd a 69. percben lecserélték a Rijeka elleni bajnoki rangadón (1-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áront (Fortuna Sittard) sérülése miatt nem nevezték a Vitesse elleni, 2-1-re elveszített bajnokira.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt hétfőn léphet csak újra pályára az élvonalban, a Bröndby-vel játszanak rangadót 19 órától.

Ciprus

Balogh Norbert, az APOEl magyar csatára nem volt kerettag az Alki Oroklini elleni bajnokin (4-2).

Izrael

Az izraeli élvonalban légióskodó Korhut Mihály végig a pályán volt a Hapoel Beer-Shevában, amely 1-0-ra kikapott a Netanya otthonában.

Kazahsztán

Mivel a nagy rivális, Kajrat Almati vereséget szenvedett a kazah bajnokságban, az Asztana három fordulóval a vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert. Kleinheisler László az előző idényhez hasonlóan ismét kazah bajnok lett az Asztanával, amely sorozatban ötödször szerzett aranyérmet. A magyar válogatott középpályása az idei szezonban 25 bajnoki mérkőzésen lépett pályára és három gólpasszt osztott ki, gólt nem szerzett. Két idénybeli találatát a dán Midtjylland elleni duplájával jegyezhette fel a BL-selejtezőkben.

Kleinheisler pályafutása során harmadszor lett bajnoki aranyérmes, az Asztanával immáron kétszer, a Videotonnal egyszer végzett az élen.

Távozhat a kazah Kajrat Almati csapatától a magyar válogatott középpályás, Elek Ákos helyi lapértesülések szerint. Az év végén lejáró szerződésű futballista már a keretben sem kapott helyet csapata legutóbbi bajnokiján. Eppel Márton viszont a pályán volt az Irtis Pavlodar elleni, 1-0-ra elveszített találkozón.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) és Prosser Dániel (Sepsi OSK) is a kispadról nézte végig csapataik "magyaros" rangadóját, amelyen az idegenben futballozó kolozsváriak örülhettek (2-1).

Törökország

Feczesin Róbert nem volt kerettag az Adanaspor csapatában, amely nélküle verte 4-0-ra a másodosztályban a Karabükspor gárdáját.

USA

Sallói Dániel győztes gólt szerzett a Los Angeles FC elleni 2-1-es bajnokin, amelynek eredményeképpen a Sporting Kansas City az első helyen végzett az észak-amerikai profi liga (MLS) Nyugati Főcsoportjában. Így a rájátszás első körét ki is hagyhatja az SKC, csak a konferencia-elődöntőben csatlakozik majd a mezőnyhöz. Németh Krisztián ezúttal nem lépett pályára.

Stieber Zoltán és Nikolcs Nemanja egymás ellen játszhatott volna a Chicago Fire és a D.C. United bajnokiján, de végül csak utóbbi kapott szerepet 62 perc erejéig, ám a 15 góllal zárt csatár sem tudott ezúttal a kapuba találni (0-0)

Hong Kong

Vadócz Krisztián kezdőként volt eredményes a hongkongi Kitchee csapatában. Vadóczék a Senior Shield Cup elnevezésű hongkongi kupában a Dreams FC-t fogadták és már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Előbb Lucas Silva volt eredményes, majd a 35. percben Vadócz talált az ellenfél kapujába. A hajrában ugyan szépítettek a vendégek, de a Kitchee győzelme nem forgott veszélyben.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs kezdett és végig a pályán volt az al-Ittihad Kalba csapatában, 1-1-es döntetlennel ért véget az al-Dzsazíra elleni bajnoki.

Irán

Koman Vladimir (Sepahan) ott volt a pályán az Esteghlal elleni, 1-0-ra megnyert idegenbeli bajnokin.

Kína

Guzmics Richárd végigjátszotta a kínai másodosztályban szereplő Yanbian Funde mérkőzését a Szicsiacsuang ellen (0-3).