Két magyar találat két földrészen, Dzsudzsák és Szalai gólpassza - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. november 26., hétfő 8:56
Szerző: Dudás Gábor 2018. november 26., hétfő 8:56

Németország

1-0-ra kikapott az utóbbi hetekben az RB Leipzig a Wolfsburg otthonában. Ez a találat véget vetett Gulácsi Péter remek sorozatának: 537 perc után kapott ismét gólt a német élvonalban. Szintén fordulópontot jelentett a mérkőzés a csapatkapitány és immáron magyar válogatott Willi Orbán számára, az ő jelenlétében 567 percen keresztül nem rezzent meg a lipcsei háló.

Sallai Roland (Freiburg) sérülése miatt nem játszott a Werder Bremen elleni bajnokin (1-1).

Az  elmúlt két hét alatt a magyar válogatottban az észtek és a finnek elleni NL-meccsen betaláló Szalai Ádám ezúttal kezdő volt a Hoffenheimben, amely a Dárdai Pál irányította Hertha vendégeként lépett pályára a Bundesliga 12. fordulójában. A végül 3-3-s találkozó első góljára mindössze egy percet kellett várni: Szalai okosan készítette le a labdát Demirbaynak, aki nem hibázott és kilőtte a rövid alsót. A Hertha 1-3-ról jött vissza a meccsbe, ami Dárdai elismerését is kivívta.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám kispados volt klubjában, amely 0-0-r0 végzett hazai pályán a Fiorentinával.

Franciaország

A sérülése visszatért Bese Barnabás, másodosztályú csapata, a Le Havre 1-0-ra kikapott a Paris FC otthonában.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B otthon 2-2-s döntetlent játszott a Farense ellen, a magyar U21-es válogatott támadó a 87. percben lépett pályára csereként.

Görögország

2-0-re kikapott hazai pályán az Olympiakosztól az Atromitosz. Megyeri Balázs végigvédte a rangadót, de a válogatottnál megsérült Ugrai Roland ezúttal nem volt a keretben.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a Levadiakosz a Jannina elleni bajnokira (0-2).

Skócia

Bogdán Ádám védte a Hibernian kapuját a sereghajtó Dundee FC elleni mérkőzésen, amelyen hiába került már a 30. percre 2-0-s előnybe Bogdán csapata, végül 2-2-re végződött a meccs.

Lengyelország

A végig Nagy Dominikkal felálló Legia Varsó 1-0-ra nyert a Zaglebie Lubin vendégeként.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) végigjátszotta az Olekszandrija elleni, meglepetésre 2-1-re elveszített idegenbeli bajnokit.

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, de legalább a kispadon ott ült a Slavia Praha ellen (1-3).

Bobál Dávid, a Dukla Praha védője sem kapott lehetőséget a Teplive elleni, 1-0-ra megnyert találkozón, a keretben sem volt az ex-kispesti bekk.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal nevezték, de végig a kispadon ült, Vécsei Bálint viszont a 62. percben beállt a Luganóba, amely idegenben kapott ki 1-0-ra a címvédő Young Boystól.

Szlovákia

Hiába került már a 18. percben emberelőnybe a három magyar játékossal, Kalmár Zsolttal, Vida Mátéval és Vida Kristopherrel felálló Dunaszerdahely, a felvidéki együttes 0-0-s döntetlenre végzett hazai pályán, a Trencsén ellen.

A második helyen álló DAC mellett a listavezető Slovan Bratislava is döntetlent játszott szombaton, a pozsonyiak gólját Holman Dávid szerezte a Ruzomberok elleni, 1-1-re végződött bajnokin.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien a LASK Linz elleni, 1-0-ra elveszített bajnokira.

Varga Barnabás kezdett, de a szünetben lecserélte a Mattersburg a Wolfsberg elleni idegenbeli bajnokin (2-2).

Szoboszlai Dominik végigjátszotta az osztrák másodosztályban a középmezőnyben tanyázó Liefering Klagenfurt elleni mérkőzését, amelyen meglepetésre sima, 3-0-s vereséget szenvedtek a kiesés ellen küzdő ellenféltől.

Súlyos térdsérülést, keresztszalag-szakadást szenvedett az Austria Wien második számú csapatának edzésén az osztrák másodosztályban légióskodó Mester Csaba. A 16 éves támadó – aki a nyáron igazolt a Red Bull Salzburg U16-os együttesétől a bécsiekhez – eddig három meccsen jutott szóhoz, ezeken két gólt szerzett és egy gólpasszt is adott, de egy jó ideig nem javíthatja majd a mérlegét. A győri nevelésű játékost már meg is műtötték – klubja beszámolója szerint az operáció eredményes volt -, de hosszú kihagyás vár rá, a hasonló sérülésekből kiindulva minimum hat hónap, azaz számára ez az idény alighanem véget ért.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt a keretben a Fortuna Sittard Heracles elleni bajnokiján (3-0).

Horvátország

Gyurcsó Ádám nem volt a keretben a Hajduk Splitnél, amely 2-2-re végzett otthon a Slaven Belupo együttesével.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt nem volt a keretben az FC Köbenhavn elleni bajnokin (1-2).

Ciprus

Balogh Norbert, az APOEL magyar csatára nem volt kerettag az AEK Larnaca elleni bajnokin (0-1).

"Elismernek, de jó lenne a pályán bizonyítani" - 2 szezon alatt 8 bajnoki perc jutott a "magyar Cavaninak"
A 22 esztendősen kétszeres magyar válogatott támadó, Balogh Norbert teljesen felépült sérüléséből, és naponta több mint egy órával többet készül a társainál, hogy bizonyíthasson. Mindezek ellenére egyelőre úgy fest, az APOEL vezetőedzője nem számol vele.

Izrael

Az élvonalban légióskodó Korhut Mihály és csapata, a Hapoel Beer-Sheva a többi izraeli klubbal együtt szünetet tartott a hétvégén.

Kazahsztán

Az Elek Ákos és Eppel Márton nélkül pályára lépő Kajrat Almati 1-0-ra legyőzte a Kazah Kupa döntőjében az Atirautot. A Kajrat a mostani sikerrel megvédte a címét, és az utóbbi öt évben négyszer hódította el a trófeát.

Románia

Lang Ádám (CFR Kolozsvár) a 95. percig a kispadon ült a Concordia elleni, idegenben megnyert bajnoki meccsen (1-0), ekkor cserélte be edzője.

Lang: "Rossi utánpótlás-szintű dolgokat kér tőlünk" – nem érti, miért nem játszhat
Willi Orbán honosításával kiszorult a válogatott kezdőjéből, majd "Vidi-szintű" klubjában is a padon találta magát. Lang Ádám értetlenül áll az elmúlt hetek történései előtt.

A Sepsi OSK 1-0-ra legyőzte az Astra együttesét a román élvonalban, ezzel a székelyföldi gárda a 6. helyen áll a 14 csapatos bajnokságban. Prosser Dániel végig a kispadon ült.

Törökország

A török másodosztályban szereplő Adanaspor magyar játékosa, Feczesin Róbert végig a pályán volt az Adana Demirspor elleni, 1-1-re végződött idegenbeli bajnoki találkozón.

USA

0-0-s döntetlennel ért véget a Portland Timbers és a Sporting Kansas City első mérkőzése az MLS Nyugati Főcsoportjának döntőjében. Sallói Dániel végigjátszotta a találkozót, Németh Krisztián a kispadon ült.

Hong Kong

A bajnoki címvédő Kitchee FC otthon kapott 3-1-r a Kuangcsou R&F U19 csapatától, a hazaiaknál Vadócz Krisztián végigjátszotta a meccset.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs gólpasszt adott, de csapata pont nélkül maradt: az al-Ittihad Kalba az 54. percben a magyar válogatott szélső közreműködésével egyenlített, végül azonban az al-Ain elvitte a három pontot (1-2).

Irán

Megszerezte első gólját iráni csapatában, a Szepahanban a korábban a magyar válogatottnál is számításba vett Koman Vladimir. A légiós hajrábeli találata pontot ért együttesének a pénteki, Machine Szazi elleni bajnoki mérkőzésen. A 36-szoros válogatott középpályás augusztus elején igazolt a közel-keleti országba, de a mostani, a 88. percben pontot mentő gólja volt az első, amióta elhagyta előző török klubját, az Adanasport. A mérkőzés 1-1-es döntetlenre végződött.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.