Holender most a bajnokságban duplázott, Nagy Dominik és Novothny is betalált – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. augusztus 26., hétfő 13:11
Szerző: Csakfoci Admin 2019. augusztus 26., hétfő 13:11

Németország

Győzelemmel abszolválta 101. Bundesliga-találkozóját az RB Leipzig magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter. A találkozó 68. percében Gulácsi Péter egy ijesztő jelenetet (2:55-től a videón) is átélhetett, az Eintracht egyik játékosa csúnyán fejbe rúgta, amikor kivetődött egy labdáért. Némi ápolás után azonban folytatni tudta a hálóőr a játékot. A lipcsei gárda - soraiban Willi Orbánnal is - 2-1-re verte hazai pályán a Frankfurtot, így két forduló után is őrzi hibátlan mérlegét.

Szalai Ádám nem került be a Hoffenheim keretébe, amely hazai pályán 3-2-re legyőzte a Werder Brement. Sallai Roland pedig végig a Freiburg kispadján ült az újonc Paderborn elleni bajnokin.

Gulácsit fejberúgták a 101. Bundesliga-meccsén - videó
Győzelemmel abszolválta 101. Bundesliga-találkozóját az RB Leipzig magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter. A lipcsei gárda - soraiban Willi Orbánnal is - 2-1-re verte hazai pályán a Frankfurtot, így két forduló után is őrzi hibátlan mérlegét.

Anglia

Az angol másodosztályú Bristol City együttesét erősítő Nagy Ádám sérülés miatt nem játszott a Hull City ellen, amelyet csapata 3-1-re megnyert.

Olaszország

A Chievo legújabb szerzeményét, Schäfer Andrást nem nevezték a Perugia elleni bajnokira, ahogy az Entella középpályását, Adorján Krisztiánt sem a Livorno ellen.

Franciaország

Újabb győzelmet aratott Bese Barnabás francia együttese, a Le Havre: a Grenoble elleni 3-1-es győzelem alkalmával is végig a pályán lévő és jól játszó magyar válogatott jobbhátvéd csapata így a 2019/2020-as bajnokságban továbbra is veretlen, és sorozatban harmadik győzelmével már a francia másodosztály tabellájának második helyén áll.

Lengyelország

A csütörtökön gól nélküli döntetlenre végződő Rangers elleni EL-rájátszás után Nagy Dominik kezdő volt a LSK Lodz elleni bajnokin, amelyen góllal hálálta meg edzője bizalmát.

Portugália

Csoboth Kevin nem volt a keretben a Benfica B-ben, amely 2-1-re nyert az Oliveirense ellen.

Svájc

Holender Filip duplázott a svájci bajnokságban, így először volt eredményes új klubjában bajnokin - mindjárt kétszer is - az OTP Bank Liga előző idénybeli társgólkirálya. A Lugano magyar válogatott támadójának találatai azonban pontot végül nem értek. A St. Gallen 3-2-re győzni tudott vasárnap, a mérkőzést pedig  Kecskés Ákos is végigjátszotta, míg Vécsei Bálint az 51. percben állt be csereként.

Megszerezte légiósként első két bajnoki gólját az NB I gólkirálya - videó
Holender Filip duplázott a svájci bajnokságban, így először volt eredményes új klubjában bajnokin - mindjárt kétszer is - az OTP Bank Liga előző idénybeli társgólkirálya. A Lugano magyar válogatott támadójának találatai azonban pontot végül nem értek, a St Gallen 3-2-re győzni tudott vasárnap.

Ausztria

Szoboszlai Dominik kezdőként 63. percig volt pályán az Admira elleni bajnokin, amelyet csapata kiütéses, 5-0-s győzelemmel abszolváltak.

Duplájával segítette győzelemhez a Lafnitz együttesét az osztrák másodosztályban Varga Barnabás. A 25 éves magyar támadó csapata a 17. percben hátrányba került ugyan az Austria Wien II. otthonában, de Varga 69. és 71. percben szerzett góljaival fordított, és végül 3-2-re nyert, így öt bajnoki után a második helyen áll.

Bukta Csaba sérülés miatt nem léphetett pályára a FAC Wien-Liefering (0-0) mérkőzésen a vendégeknél.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás ezúttal sem volt kerettag az Európa Ligában érdekelt LASK Linz (1-2) elleni bajnokin.

Szlovákia

A DAC-ban Kalmár Zsolt sérülés miatt nem volt bevethető, Vida Máté kezdőként, Vida Kristopher pedig csereként az utolsó félórában kapott lehetőséget a Nitra elleni bajnokin, amely találkozó 2-1-es dunaszerdahelyi sikerrel ért véget.

Guzmics Richárd kezdőként végig a pályán volt a Zilina ellen (1-1). Honfitársa, Holman Dávid a 85. percben állt be csereként.

Ukrajna

Kádár Tamás kezdőként játszotta végig az Olimpik Doneck elleni találkozót, amely 1-1-gyel ért véget.

Dánia

Térdsérülése miatt továbbra sem állhat csapata rendelkezésére Korcsmár Zsolt, a Midtjylland hátvédje, így hagyta a vasárnapi, Sonderjyske elleni meccset is.

Horvátország

Az NK Osijekben Kleinheisler László kezdőként végig játszotta, és sárga lapot gyűjtött be a 66. percben a Gyurcsó Ádámot nélkülöző Hajduk Split elleni mérkőzésen.

Görögország

Az Atromitosz két magyarja közül Megyeri Balázs kezdő volt, ám a szünetben vélhetően sérülés miatt lecserélték, Ugrai Roland a hajrában, a 71. percben állt be csereként az 1-1-re végződő AEL Larissa elleni bajnokin.

A Korhut Mihályt foglalkoztató Aris hazai pályán ikszelt az OFI Kréta ellen, a magyar válogatott védő kezdőként végigjátszotta a meccset.

Ciprus

A Szalai Attilát soraiban tudó Apollon az EL-rájátszásában érdekelt, így a bajnokijukat későbbi időpontban fogják lejátszani.

Kazahsztán

Az Irtis Pavlodar 1-1-es döntetlent játszott az Aktobe vendégeként. Hidi Patrik kezdőként végigjátszotta a találkozót.

Eppel Márton a 47. percben csereként állt be a Kajrat Almatinál, amely hazai pályán kapott ki 1-0-ra az Okzhetpes ellen.

Izrael

Vernes Richárd kezdőként 66 percet játszott a hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedő Hapoel Haifa ellen.

USA

A Chicago Fire támadója, Nikolics Nemanja a magyar idő szerint vasárnap hajnalban lejátszott New England Revolution elleni bajnokin kezdőként a 75 percet volt a pályán, ezúttal gólt nem szerzett.

A Sporting Kansas City három magyarja közül Sallói Dániel kezdőként 75 percet játszott, míg honfitársai Németh Krisztián és Baráth Botond ezúttal nem játszott a Minnesota United ellen.

Egyesült Arab Emirátusok

Háromgólos vereséggel kezdte az egyesült arab emírségekbeli Ligakupa csoportkörének első fordulóját a Dzsudzsák Balázzsal felálló al-Ittihad Kalba. A magyar válogatott szélső kezdőként végigjátszotta az Al Nasr elleni kupameccset, azonban nem sok öröme lehetett. Már a 9. percben hátrányba kerültek Kuwas góljával, majd a 41. percben Toze növelte a hazaiak előnyét. Fordulás után a vendégek a 65. percben megfogyatkoztak, miután a játékvezető Al Hosani-t kiállította.

Nyolc perccel később a korábban számos topcsapatban – Sevilla, Manchester City, Valencia, Besiktas – megforduló 34 éves spanyol támadó, Álvaro Negredo rakta fel az i-re a pontot, aki egy gyönyörű lefordulás után bal külsővel emelt a jobb felső sarokba.

Nem hiszünk a szemünknek: Elképesztő gólt kaptak Dzsudzsákék – videó
Háromgólos vereséggel kezdte az egyesült arab emírségekbeli Ligakupa csoportkörének első fordulóját a Dzsudzsák Balázzsal felálló al-Ittihad Kalba.

Irán

Koman Vladimirral a soraiban 3-0-ra nyert idegenben a Sepahan az iráni élvonalbeli bajnokság első fordulójában szombaton kora este.

Dél-Korea

Novothny Soma csereként lépett pályára a 63. percben az Anyang ellen, és öt perccel később egyenlíteni tudott. Ez volt a 17 meccsén a 9. gólja a Busan színeiben.