Gyász: elhunyt a szlovák válogatott egykori szövetségi kapitánya

Elhunyt a szlovák futball egyik jeles alakja, 76 éves korában távozott Jozef Adamec, aki az 1996/1997-es idényben a DAC csapatát is irányította.
Csakfoci Admin 2018. december 25., kedd 18:19
Elhunyt a szlovák futball egyik jeles alakja, 76 éves korában távozott Jozef Adamec, aki az 1996/1997-es idényben a DAC csapatát is irányította.
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 25., kedd 18:19

Adamec a nagyszombati Spartak csapatában kezdett futballozni, majd a prágai Dukla, a pozsonyi Slovan együtteseiben is szerepelt. Játékosként hét bajnoki címet szerzett, kettőt a prágai Duklával, ötöt a nagyszombati Spartak színeiben.

Edzői pályafutása során is többször ült a Spartak kispadján, 1999 és 2002 között pedig a szlovák válogatott szövetségi kapitánya volt. Egy idény során a DAC kispadján is ült, 1996/97-es évadban a szlovák I. ligában 30 mérkőzésen irányította a dunaszerdahelyi gárdát, amely akkor a 16 csapatos bajnokságban a 14. helyen zárt.

Az elmúlt években betegség miatt kórházba került, ahol december 24-én érte a halál. (MTI)

Nyugodjék békében!

Átigazolások
Fradi
Így áll Tóth Alex ügye
A Lazio 10 millió eurót, plusz bónuszokat kínált, de a Fradi 2 millióval többet akar. A rómaiak bíznak a gyors megegyezésben, így Fabiani sportigazgató nem utazott el a csapat veronai meccsére. (Di Marzio)
Csákvár
Magyar pótlása
"Nem tervezünk új igazolást, házon belül próbáljuk megoldani a helyettesítését" - mondta Tóth Balázs vezetőedző a Puskáshoz szerződő Magyar Zsolt pótlásáról.
Karcag
Távozó
A Karcag közös megegyezéssel felbontotta Berkeczi Csongor szerződését, aki így távozik a csapattól. A védő nyáron érkezett a klubhoz, egyetlen Magyar Kupa-mérkőzésen lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz