Fotó: facebook.com/honvedfc

Felkészülés: A Honvéd és a Gyirmót ellenfele is méretes zakót kapott, 40 méteres gól is született - eredmények

Szerda délelőtt két NB I-es csapat, a Budapest Honvéd és a Gyirmót FC Győr is felkészülési mérkőzésen lépett pályára.
Nyikes Zoltán 2021. július 14., szerda 13:12
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 14., szerda 13:12

Honvéd-NK Drava Ptuj

A Bad Loipersdorfban edzőtáborozó Budapest Honvéd FC a szlovén másodosztályú Drava Ptuj ellen lépett pályára a szerdai első találkozóján.

A kispesti klubhonlap tudósítása szerint az első gólra a 20. percig kellett várni, ekkor Gale szöktette a védők között kilépő Tóth-Gábort, aki a tizenhatoson belülre érve, 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Hét minutummal később a jobb oldalon meginduló Lovric az alapvonalról visszagurított, a középen érkező Tóth-Gábor pedig egy állítás után 15 méterről a mai kedvenc helyére, a jobb alsó sarokba lőtt, 2–0.

A Honvéd nem állt le a szünetig és még háromszor bevette ellenfele kapuját: a 29. percben Májer szerzett labdát, majd Tóth-Gábor szöktette őt a balösszekötő helyén, s bár 13 méteres lövését még védte Mikvlic kapus, a kipattanót szélsőnk közelről a hálóba helyezte, majd a félidő előtt öt perccel Banó-Szabó jobb oldali beadását Májer a kapus lába között lőtte a bal alsó sarokba, végül Benczenleitner bal oldali beadását a hosszú érkező Gale bólintotta a hálóba.

A fordulás után több helyen is változtatott csapatán Horváth Ferenc, ám ebben a játékrészben gólt nem, csak helyzeteket lehetett feljegyezni, így 5-0-s végeredménnyel zárul a találkozó. A Honvéd szerda délután is pályára lép, akkor 17 órától a cseh Pribram lesz az ellenfél.

Felkészülési mérkőzés, Jennersdorf

Budapest Honvéd FC–NK Drava Ptuj (szlovén) 5–0 (Tóth-Gábor 20., 27., Májer 29., 40., Gale 45.)

Honvéd: Tujvel (Dúzs, 63.) – Lovric, Baráth (Benczenleitner, 39.; Talys, 63.), Klemenz, Kovács N. – Pantelic (Kerezsi, a szünetben) – Gale, Banó-Szabó (Keresztes, 66.), Zsótér, Májer – Tóth-Gábor

Inter Bratislava-Gyirmót

Szerda délelőtt a Gyirmót a szlovák harmadosztályban szereplő Inter Bratislava ellen lépett pályára Pozsonyivánkán.

A magyar csapat Nagy P. bal oldali szabadrúgásával a 20. percben szerzett vezetést, 14 perccel ezt követően pedig Lencse szerzett labdát hazai térfélen, majd a kint álló kapus felett 40 méterről a kapuba ívelt, 0-2. Nem sokkal a szünet előtt tovább nőtt a gyirmótiak előnye: Herjeczki cselezte magát a védők mögé, majd Lencse elé tálalt, aki újabb gólt lőtt.

A fordulás után 15 perccel Varga B. szerzett labdát a hazai kapustól, amit tovább játszott Hefflnek, aki az érkező Nagy P. elé készített, átvétel után pedig a csapatkapitány az üres kapuba gurított. A végeredmény a 66. percben alakult ki, miután Szegi jobb oldali beadását Varga B. fejelte a kapu jobb alsó sarkába – írja a gyirmotfc.hu.

Felkészülési mérkőzés, Pozsonyivánka

Inter Bratislava (szlovák III.)–Gyirmót FC Győr 0-5 (Nagy P. 20, 60., Lencse 34., 41., Varga B. 66.)

Gyirmót FC Győr: Rusák – Major, Karacs, Széles, Zeke – Nagy P., Vass, Csonka – Herjeczki, Lencse, Hajdú.
II. félidő: Rusák – Szegi, Csörgő, Széles, Kirják – Kovács D, Radics, Nagy P., Heffler – Szatmári, Varga B.

Honvéd: Brazil játékos érkezett a hiányposztra - hivatalos
Talys Oliveirának korábban Kleinheisler László és Gyurcsó Ádám személyében magyar csapattársai is voltak.
Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.