Eppel gólt szerzett, Tajti debütált, Dzsudzsák új csapatot talált – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. február 10., hétfő 18:49
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 10., hétfő 18:49

Németország

Az RB Leipzig - Gulácsi Péterrel a kapuban - gól nélküli döntetlent játszott a címvédő és listavezető Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi rangadóján. A két csapatot továbbra is egyetlen pont választja el így a tabellán.

A Mainz magyar válogatott támadója, Szalai Ádám kezdőként 80 percet játszott a Hertha ellen 3-1-re megnyert idegenbeli bajnokin.

A Freiburgban Sallai Roland nem lépett pályára a Hoffenheim ellen 1-0-ra elveszített mérkőzésen.

Anglia

A január 11-én lejátszott Wigan elleni bajnoki óta először lépett pályára Nagy Ádám. A Bristol City magyar válogatott középpályása a 65. percben csereként állt be a Birmingham City elleni bajnokin, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, mivel a walesiek idegenben szenvedtek 3-1-es vereséget az angol másodosztály 31. fordulójában.

A Hull City magyar támadója, Balogh Norbertt nem volt a meccskeretben a Reading ellen (1-1).

Belgium

A Bernd Storck által irányított belga élvonalbeli Cercle Bruges magyar csatára, Eppel Márton először volt kezdő új csapatában, és góllal hálálta meg edzője bizalmát. A 28 éves csatár a 2. percben egy jobb oldali beadás után fejjel vette be az ellenfél kapuját. Utána a Bruges hamar megduplázta az előnyét, majd a Mechelen szépített, és a hajrában egyenlített.A 3-2-es végeredményt Peeeters állította be a 92. percben.

Franciaország

A francia másodosztályban érdekelt Le Havre magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás végigjátszotta a Caen ellen 1-1-re végződő bajnokit. A beszámolók szerint a 25 éves jobb bekk nagyon stabilan játszott, sőt felfutásaival gyakran segítette a támadásokat, és mindannyiszor vissza is ért.

A kiegyenlített találkozón a hazaiak büntetőből szereztek vezetést, miután Thare büntetőből volt eredményes. A mérkőzés folyamán a vendégek kétszer, ollózó mozdulattal is bevették a Le Havre kapuját, de a játékvezető, Bastian Dechepy érvénytelenítette azokat.

Az 52. percben a bíró kiállította Yagot, valamit a 69. percben második sárgája után a pirosat felmutatta a hazaiak védőjének, Ersoynak a pirosat, mindketten idő előtt mehettek zuhanyozni. A 89. percben Oniangue révén egyenlített a Caen, így döntetlen született a semleges nézők számára hajtós meccsen.

Lengyelország

A lengyel élvonalban Tajti Mátyás tavaly szeptember óta először lépett pályára a Zaglebie Lubinban. A középpályás kezdőként 61 percet játszott a Piast Gliwice otthonában 2–0-ra elveszített meccsen bajnokin.

Svájc

Harmadik tavaszi mérkőzésén 3-2-es vereséget szenvedett a Holender Filipet is soraiban tudó Lugano. A magyar válogatott támadó 84. percig volt a pályán, Kecskés Ákos a végig a kispadról figyelte az eseményeket.

Skócia

A Hibernian magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem kapott lehetőséget edzőjétől a negyedosztályú BSC Glasgow ellen 4-1-re megnyert skót FA-Kupa nyolcaddöntőn.

Ausztria

Első 2020-as tétmeccsén lépett pályára csereként a Red Bull Salzburg csapatában Szoboszlai Dominik. Klubja 3-0-ra győzött az Osztrák Kupában és az elődöntőbe jutott a másodosztályú Amstetten othonában. Szoboszlai - aki még január közepén, egy edzőmérkőzésen sérült meg - a 81. percben kapott lehetőséget edzőjétől.

Ciprus

Hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Lang Ádámot is soraiban tudó Omonia Nicosia a ciprusi élvonal 19. fordulójában. A magyar válogatott védő kezdőként végigjátszotta a találkozót.

Az Apollon Limasszol magyar védőjét, Szalai Attilát nem nevezték a Paralimni elleni meccsre (0-1).

Görögország

Korhut Mihály kezdőként végigjátszotta az Aszterasz Tripolisz elleni összecsapást (1-1), az Atromitosz magyar kapusa, Megyeri Balázs szintén végigjátszotta az Olympiakosz elleni találkozót (0-1), míg a Panathinaikosz középpályása, Nagy Dominik csereként, a 65. percben lépett pályára az AEK Athén (1-0) otthonában.

Nagy Gergely végig a kispadon ült a Lamia ellen gól nélküli döntetlenre végződő találkozón.

Horvátország

Kleinheisler László végigjátszotta az NK Osijek színeiben az 1-1-es döntetlenre végződő Inter Zapresic elleni hazai mérkőzést a horvát 21. fordulójának szombati játéknapján.