Dzsudzsák, Sallai, Szoboszlai: Tripla dupla - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. november 27., hétfő 11:04
Szerző: Dudás Gábor 2017. november 27., hétfő 11:04

Németország

A Gulácsi Péterrel a soraiban felálló LP Leipzig csapata magabiztosan, 2-0-ra verte a tabella 17., utolsó előtti helyén szerénykedő Werder Bremen alakulatát. A magyar kapus végig a pályán volt.

Három hónap után először játszhatott a német bajnokságban a Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám. Pontszerzésnek azonban nem örülhetett a 63. percben, 0-1-s állásnál beállt csatár, hiszen csapata végül 3-0-ra elveszítette hamburgi találkozóját a HSV ellen.

Megszerezte első idegenbeli sikerét a Dárdai Pál vezette Hertha a Bundesligában: a csapatkapitány, Ibisevic duplájával győztek a berliniek a nyeretlen sereghajtó Köln otthonában vasárnap, 2-0-ra. A legifjabb Dárdai Pál, azaz Dárdai Palkó nem volt ott a meccskeretben.

Pintér Ádám kezdőként 30 percet játszott a másodosztályú Greuther Fürthben, sárga lapot kapott, majd megsérült, így le kellett cserélni. Megyeri Balázs sérült, így nem léphetett pályára a St. Pauli elleni, 4-0-s bajnokin.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna 3-0-ra verte otthon az élvonalban a Sampdoriát, a magyar válogatott középpályás a kispadon ült.

Az állítólag rehabilitációja, "felépítése" hajrájához érkezett Balogh Norbert még nem kapott lehetőséget a Serie B-ben élcsapatnak számító Palermo együttesében, nélküle győzött idegenben, az Avellino elleni a szicíliai gárda.

Spanyolország

A másodosztályú Real Oviedo magyar középpályása, Hidi Patrik szeptemberi sérülését követően először került be a második ligás Oviedo meccskeretébe, de nem cserélték be a Numancia elleni 3-1-s találkozón.

Franciaország

Lang Ádámmal a kispadon győzött 3-1-re a francia élvonalban a Dijon, a Toulouse ellen. A magyar védő végül nem lépett pályára ezúttal sem.

A Le Havre a végig a pályán lévő Bese Barnabással győzött 1-0-ra a Lens elleni francia másodosztályú bajnokin. A magyar válogatott védő csapata így a hetedik, de sokat elárul a bajnokság szorosságáról, hogy egy pontra állnak a harmadik helytől.

Anglia

Bogdán Ádám most sem került be a liverpooli csapatba, amely 1-1-s döntetlent játszott a Chelsea elleni rangadón.

Skócia

László Csaba csapata, a skót másodosztályú Dundee United 1-1-et játszott a Brechin otthonában.

Lengyelország

Nagy Dominik nem került be a meccskeretbe, a Legia nélküle kapott ki 3-2-re a Korona Kielce otthonában, ezzel elveszítette a nemrég megszerzett első helyét az Ekstraklasában.

A Pogon hazai pályán 2-2-re végzett a Piast ellen a lengyel élvonalban. Gyurcsó Ádám a padon ült.

Szintén a lengyel élvonalban szereplő Kecskés Ákos csapata, a Termalica majd hétfőn lép pályára.

Ukrajna

Kádár Tamás végig a pályán volt a a Dinamo Kijev 2-0-s győzelme során. Kádárék a Sztal Kamjanszke otthonában diadalmaskodtak, amivel másodikak az ukrán élvonal tabelláján.

Szlovákia

Kalmár Zsolt végig, Vida Kristopher pedig a 68. percig volt a pályán kezdőként, utóbbit váltotta aztán Mervó Bence Marco Rossi csapatában, a Dunaszerdahelyben, amely 0-0-s döntetlent játszott otthon a Nyitrával. Georges Leekens szövetségi kapitány is a helyszínen látta a vasárnapi találkozót.

Holman Dávid kezdő volt, és gólpasszt adott a Slovanban, amely csak 1-1-et játszott a Podbrezova otthonában. Ráadásul a magyar támadó együttese az utolsó 20 percben emberelőnyben futballozhatott.

Ausztria

Szántó Tamás a kispadon ült, a Rapid így kapott ki 3-2-re otthon a Salzburg elleni rangadón.

Varga Barnabás neve sem szerepelt a mattersburgi listán, csapata 2-0-ra kapott ki az Admira Wacker otthonában.

Idegenben, a Kapfenberg ellen lépett pályára Szoboszlai Dominik csapata, a Liefering az osztrák másodosztályban. A Salzburg kölcsönjátékosaként szereplő 17 éves magyar játékos kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, és góllal, illetve gólpasszal járult hozzá csapata 5-0-s sikeréhez.

Dánia

A Midtjylland, azaz Korcsmár Zsolt klubja hétfőn játszik az Aarhus ellen.

Horvátország

A Futács Márkót sérülése miatt továbbra is nélkülözni kényszerülő Hajduk Split gárdája 1-1-et játszott az NK Osijek elleni rangadón.

Svájc

Vécsei Bálint kezdőként 61 percet játszott a Luganóban, amely otthon kapott ki 2-1-re a Young Boys együttesétől.

Belgium

Köteles Lászlót nem nevezte a Genk együttese a Standard Liége elleni, otthon elveszített (0-2) bajnokira.

Törökország

Koman Vladimir góllal járult hozzá, hogy csapata, az Adanaspor 3-2-re győzzön a Gaziantepspor ellen a török másodosztályban. A magyar futballista végig a pályán volt. Az adanai együttes ötödik a tabellán, négy ponttal van lemaradva az éllovastól, amely azonban egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Koman gólja 0:27-től:

Ciprus

Sallai Roland két góljával és egy gólpasszával ütötte ki hazai pályán 6–1-re az Olympiakosz Nicosiát az APOEL gárdája. A magyar támadó 72 percig volt a pályán.

Albánia

A Partizani magyar légiósa, Adorján Krisztián hétfőn léphet pályára a Skënderbeu elleni presztízsmeccsen.

Izrael

Korhut Mihály és a Hapoel Beer-Sheva hétfőn lép pályára, a Beitar Jeruzsálem elleni rangadón.

Arab Emírségek

Pár nappal korábban, a sérülését követően góllal tért vissza a csapatába Dzsudzsák Balázs. Múlt csütörtökön aztán ismét eredményes volt az al-Vahdában. A magyar szélső már a negyedik percben örülhetett, ezúttal jobbal talált be a 16-oson kívülről. Később egy gólpasszt is kiosztott, azt szögletből, előtte egy sárgát is összeszedett. Csapata végül 3-0-ra nyert az Al Sharjah ellen.

Hongkong

Vadócz Krisztiánnal felálló Kitchee a Guangzhou R&F otthonában lépett pályára a hongkongi bajnokságban. A magyar játékos együttese hamar hátrányba került, de Sandro 11-esével még a szünet előtt egyenlített, majd a második játékrészben magabiztosan behúzta a találkozót (1-3). Vadócz végigjátszotta az összecsapást. A Kitchee ezzel hét forduló után továbbra is veretlen, és biztosan vezeti a bajnokságot.