Dzsudzsák keserű duplája, Holman góllal hangolt a DAC-ra - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. február 11., hétfő 9:10
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 11., hétfő 9:10

Németország

Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a pályán, otthon játszott gólnélküli döntetlent az RB Leipzig a Frankfurttal.

A listavezető Dortmunddal bravúros döntetlent játszó (3-3) Hoffenheimben Szalai Ádám végig a kispadon ült.

Sallai Roland még mindig sérült, ezért nem nevezték a Freiburg Wolfsburg elleni mérkőzésére (3-3).

A Dárdai Pál vezette Hertha is értékes eredményt ért el idegenben: 3-0-ra győztek a Borussia Mönchengladbach otthonában. Dárdai Palkó ezúttal sem volt ott a berlini keretben.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám a kispadon ült, miközben csapata, a Bologna 1-1-s döntetlent játszott vasárnap a Genoa gárdájával, így elmozdult a kiesőzónából. A fiatal Schäfer András is csere volt a vendégeknél, szombaton viszont végigjátszotta a Primavera-alakulatban az Empoli elleni, 2-1-re megnyert találkozót.

Franciaország

Bese Barnabás együttese,a Le Havre újabb döntetlent játszott a francia másodosztályban, ezúttal az Orleans otthonából távoztak ponttal (1-1). A magyar válogatott védő a 69. percben, csereként lépett pályára.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B hétfőn játszik majd a Covilha gárdájával.

Csoboth Kevint nem nevezték ezúttal a Benfica B-együttesébe, amely otthon kapott ki az Académicától.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron a kispadon ült az élvonalbeli Fortuna Sittardnál, amely 4-1-re győzött otthon az Excelsior gárdája ellen.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano a hétvégén a Sion együtteséhez látogatott az élvonalban és 2-2-s döntetlent játszott. A két magyar végig a kispadon ült.

Görögország

Az Atromitosz Megyeri Balázzsal a kapuban győzött 1-0-ra otthon a Levadiakosz ellen. A sérülése miatt még mindig nélkülözött Ugrai Rolandot nem nevezte a hazai csapat a találkozóra. A vendégeknél már nem léphetett pályára Windecker József, hiszen hazaigazolt Paksra.

Az Aszterasz Tripolisz otthonában hétfőn lép majd pályára Korhut Mihály együttese, az Arisz Szaloniki.

Skócia

A sérüléssel bajlódó Bogdán Ádámot sem a Celtic elleni hétközi bajnokira (0-2), sem a harmadosztályú Raith Rovers elleni kupameccsre (3-1) nem nevezte a Hibernian.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland hétfőn este játszik bajnokit a Vendsyssel otthonában.

Szlovákia

A DAC négy magyar játékossal (Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté kezdett, Csóka Dániel csereként állt be) verte 3-0-ra az osztrák élvonalbeli Mattersburgot a MOL Akadémia 1-es számú füves pályáján, felkészülési mérkőzésen. A dunaszerdahelyiek szombaton a tavasz rangadóján fogadják majd a Slovant.

Amelyben Guzmics Richárd nem lépett pályára, Holman Dávid viszont a 80. percig játszott az orosz rekordbajnok Szpartak Moszkva elleni edzőmeccsen, Törökországban. A magyar középpályás szerezte a Slovan második gólját a 3-1-re megnyert találkozó 30. percében.

Holman gólja 0:44-től:

Lengyelország

Győzelemmel abszolválta első idei bajnoki meccsét a Legia Varsó. A fővárosiak a Wisla Plock otthonában nyertek 1-0-ra, Nagy Dominik kezdőként, a 90. percig játszott.

Horvátország

Gyurcsó Ádám a 84. perctől volt a pályán a Hajduk Splitben, amely 2-1-re győzött a Lokomotiv Zagreb elleni hazai rangadón.

Az eszéki NK Osijek a Rudes otthonában győzött, így második a tabellán. A vendégeknél Kleinheisler László még mindig nem léphetett pályára, mivel még nincs játékengedélye.

Románia

Az Universitatea Craiova otthonában 2-0-ra elveszített bajnokin a kolozsvári CFR magyar védője, Lang Ádám végig a pályán volt, és összeszedett egy sárga lapot. A CFR így is ötpontos előnnyel vezet jelenleg, ám a nagy rivális bukaresti FCSB csak hétfőn lép majd pályára.

Ciprus

A címvédő és listavezető APOEL, azaz a kölcsönben Cipruson játszó Balogh Norbert csapata nem nevezte a magyar támadót a Paralimni elleni, 2-1-re megnyert idegenbeli bajnokira.

Törökország

Feczesin Róbert a 75. percben lépett pályára csereként a másodosztályú Adanasporban, amely 3-2-re kapott ki otthon az Altay együttesétől.

Irán

Az élvonalbeli Sepahan magyar válogatott középpályása, Koman Vladimir kezdő volt a Sanat-Naft otthonában megrendezett bajnokin (0-0), végül a 84. percben cserélték le.

Arab Emírségek

A nemrégiben szerződést hosszabbító Dzsudzsák Balázs kezdőként lépett pályára az al-Ittihad Kalba színeiben, amely a korábbi csapatát, az al-Vahdát fogadta a bajnokság 14. fordulójában.

A vendégek már a 17. percben megszerezték a vezetést, miután Leonardo büntetőből volt eredményes. Húsz perccel később már négygólos előnyre tett szert az al-Vahda.

A fordulás után két gólt is szereztek a hazaiak, többek között Dzsudzsák remeklésének köszönhetően, aki két gólpasszt is kiosztott az MTK-tól érkezett Myke Ramosnak, azonban ez is kevésnek bizonyult, így sima, 4-2-es vereséget szenvedett az al-Ittihad Kalba.

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.