Dzsudzsák góllal kezdett, Holender és Kleinheisler bajnokverésben vett részt – légióskörkép

Így szerepeltek a külföldön játszó magyar focisták a hétvégén.
Csakfoci Admin 2020. február 17., hétfő 11:29
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 17., hétfő 11:29

Németország

A Bundesliga 22. fordulójának szombati játéknapján Sallai Roland nem játszott a Freiburgban az Augsburg ellen 1-1-re végződő bajnokin.

Szalai Ádám a kezdőben lépett pályára egykori csapata, a Schalke ellen. A magyar válogatott csatár a 72. percig pályán volt, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, amely gól nélküli döntetlent ért el hazai pályán.

Gulácsi Péter végig védte a lipcseiek kapuját a 3-0-ra megnyert Werder Bremen elleni találkozón. Willi Orbán még a térdsérüléséből lábadozik.

Anglia

Az angol másodosztályú Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám nélkül aratott 3-2-es győzelmet a Derby County ellen.

A Hull City magyarja, Balogh Norbert ezúttal sem volt keretben, csapata 3-0-s vereséget szenvedett a Blackburn vendégeként a Championship 32. fordulójában.

Belgium

Sorozatban második győzelmét aratta az Eppel Mártont is soraiban tudó belga élvonalbeli Cercle Brugge. A magyar válogatott csatár végigjátszotta a St. Truiden elleni idegenbeli bajnokit, és értékes 1-0-s győzelmet arattak szombat este a belga bajnokság 26. fordulójában.

Franciaország

A francia másodosztályú Le Havre magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás végigjátszotta a Paris FC (1-0) elleni bajnokit péntek este.

Lengyelország

A múltheti debütálása után a Zalgebie Lubin magyar középpályása, Tajti Mátyás ezúttal a 75. percben állt be csereként a Wisla Krakkó ellen (0-1).

A Slask Wroclaw pénteken hivatalosan is bemutatta az új téli szerzeményét, a Diósgyőrtől érkező Tamás Márkot.

Svájc

Nagy meglepetésre 2-1-re kikapott a címvédő és a fordulóig listavezető Young Boys a Lugano otthonában, a svájci élvonalbeli bajnokságban. A hazai sikernek tevékeny részese volt a magyar válogatott Holender Filip, aki a 17. percben vezető gólt szerzett csapatának. Holender a 70. percig volt a pályán, magyar csapattársa, Kecskés Ákos pedig a 92. percben szállt be.

A Lugano a 7. helyen áll a bajnokságban.

Skócia

A Hibernian magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám az elmúlt hetekhez hasonlóan most sem kapott lehetőséget edzőjétől a Kilmarnock elleni bajnokin a skót élvonal 27. fordulójában.

Ausztria

Az osztrák élvonalbeli RB Salzburg hazai pályán 3-2-es vereséget szenvedett a LASK Linz ellen. Szoboszlai Dominik a 65. percben állt be, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, mely a mostani vereséggel visszacsúszott a második helyre a tabellán.

Szlovákia

A vasárnapi szlovák élvonalbeli bajnokin a csallóközi gárdában négy magyar játékos is pályára lépett. A csapatkapitány Kalmár Zsolt, illetve Vida Kristopher és Vida Máté kezdőként, míg a télen a Genoától kölcsönvett Schäfer András csereként, az 56. percben debütált tétmeccsen az új klubjában.

A Slovan Bratislava magyarja, Holman Dávid kezdőként 85 percet játszott a Trnava (Nagyszombat) ellen 0-0-ra végződő bajnokin a szlovák élvonal 19. fordulójában.

Ciprus

Hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Lang Ádámot is soraiban tudó Omonia Nicosia a ciprusi élvonal 20. fordulójában. A magyar válogatott védő kezdőként végigjátszotta az AEL Limasszol elleni összecsapást.

Az Apollon Limasszol magyar védője, Szalai Attila meggyógyult a vírusos fertőzéséből, azonban edzője így sem adott neki lehetőséget az APOEL elleni bajnokin.

Görögország

A görög élvonal 24. fordulójában az Aris magyar válogatott hátvédje, Korhut Mihály kezdőként lépett pályára, és 85 percig a pályán volt az AEK Athén ellen 1-0-ra elveszített bajnokin.

A Panathinaikoszban Nagy Dominik 11 percet játszott, és csapata győzött 3-1-ra a Panetolikosz ellen.

Nagy Gergely végig a kispadon ült a PAOK elleni találkozón (1-2).

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 1-0-ra legyőzte a címvédő Dinamo Zagrebet a horvát élvonal 22. játéknapján. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést, melynek egyetlen gólját Mirko Maric szerezte büntetőből.

Uruguay

Lejátszotta első uruguayi élvonalbeli meccsét Vadócz Krisztián a Penarol színeiben, miután a 63. percben, 1-1-es állásnál csereként lépett pályára. A találkozón még vezetést szereztek a 10. percben Xisco révén, amit a 29. percben Paiva egyenlítő gólja követett. A Penarol az 71. percben emberhátrányba került, miután a kapusukat, Cardozót kiállította a játékvezető, ám ennek ellenére Trindade hosszabbításban szerzett góljával 2-1-re nyertek.

A Penarol vezetőedzője, Diego Forlán a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón kiemelte Vadócz Krisztián játékát.

Támadásban nem voltunk hatékonyak, de Vadócz beállásával megteremtődött az egyensúly a középpályán, így Trindade es Matías jobban tudott foglalkozni a támadásokkal. Ez volt a győzelem kulcsa – mondta az 40 éves szakember.

Az uruguayi ovaciondigital.com beszámolója szerint 34 éves magyar válogatott középpályás a sérüléséből felépülve kiváló teljesítményt nyújtott, a támadásokban veszélyes volt, de mindenekelőtt egyensúlyt teremtett olyan területeken, ahol csak emberhátrányban játszottak a CA Cerro ellen.

A lap hozzáteszi, Vadócznak egyetlen rossz passza sem volt, valamint minden párharcot és fejpárbajt megnyert a találkozón.

A Penarol legközelebb a négyszeres uruguayi bajnok Defensor Sporing ellen játszik a bajnokság 2. fordulójában.

Ukrajna

Továbbra is tisztázatlan a jövője Kádár Tamásnak, akiről február elején írtuk meg, hogy a Dinamo Kijev törökországi edzőtáborában összeszólalkozott egy eligazítás során Olekszij Mihajlicsenko vezetőedzővel, a szakember pedig emiatt az ifjúsági csapathoz irányította.

Akkor a dynamo.kiev.ua újságírója, Igor Csiganyik azt is megemlítette, hogy a magyar válogatott védő nem véletlenül kreálhatta ezt a balhét maga körül, csupán csak fel akarja gyorsítani az átigazolási folyamatot, hiszen az orosz élvonalbeli Dinamo Moszkva érdeklődik iránta.

Az Ukrajnában jól ismert újságíró legfrissebb cikkében ezúttal azt írta, egyre bonyolultabb a helyzete Kádárnak, miután a moszkvaiaknak a mai napig nem tettek érte konkrét ajánlatot, míg a kijeviek első csapatához való visszatérésére nem igazán látni esélyt.

Csiganyik hozzáteszi, Oroszországban továbbra is nyitva az átigazolási ablak (február 21-ig – a szerk.), így a magyar játékos képviselői mindent megtesznek, hogy minél előbb rendeződjön Kádár sorsa.

India

Első mérkőzését játszotta Busai Attila péntek délután új csapatában, az indiai másodosztályú Neroca FC-ben, amely az éllovas Mohun Bagan vendége volt.

A magyar játékos a kezdőcsapat tagja volt, a Neroca számára azonban nem kezdődött jól a találkozó, a 13. percben már kétgólos hátrányban voltak, a 37. percben pedig már 4-0-t mutatott az eredményjelző. A szünetig még további három találat esett, amiből kettőt a vendégek szereztek, így 5-2-es állásnál ért véget az első játékrész.

A második félidőre már nem jött ki a Ferencváros korábbi bajnoka, Busainak negyvenöt perc jutott első meccsén. A fordulás után már nem potyogtak a gólok, a 70. percben azért az éllovas még egyszer betalált, így 6-2-re kiütötte a Nerocát.

Videón a gólok:

Egyesült Arab Emírségek

Mint ismeretes, furcsa körülmények között, a magyar játékost is meglepve szakított az Ittihad Kalba Dzsudzsák Balázzsal, aki azonban nem sokáig maradt csapat nélkül az Egyesült Arab Emírségekben, hiszen aláírt az al-Ain együtteséhez.

Pikáns módon épp volt klubja otthonában debütálhatott a szélső, aki góllal hálálta meg a bizalmat: a 71. percben Abdulla balról érkező visszagurítását a 11-es pontról vágta Dzsudzsák a bal alsóba, 1-3-ra alakítva az eredményt – végül négyig jutott az al-Ain. A végig a pályán lévő futballista alaposan meg is ünnepelte “bosszúgólját”.

A magyar válogatott csapatkapitányának új klubja ezzel feljött a tabella második, már ázsiai BL-indulást jelentő helyére, lemaradása öt pont az éllovas Shabab Al Ahli mögött.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.